Zavrieť

Porady

keď podnikám od novembra, a môj prijem bol 2845,- som povinná začať platiť odvody do SP.

ďakujem, áno ten príjem je z prijatých faktúr. Len som si nebola istá, či sa to neprepočítava na mesiace podnikania.
Naposledy upravil cencovka : 16.05.14 at 10:48
Tweety Prečo si zmazala pôvodné zadanie? Pozri si postup ako pracovať s poradou.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    nie nie si ak Tvoj príjem bol za rok 2013 nižší ako 4.830 € platíš si len odvody na zdravotnú poisťovňu.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nie, nevznikla ti povinná registrácia od 1.7.2014 (za predpokladu, že uvádzaš výšku tržieb, nie zisku).. Sleduje sa výška ročného príjmu - neprepočítava sa na počet mesiacov podnikania.
    Pre rok 2013 - povinná registrácia od 1,7.2014 bol limit 12*402,50

    Carsgirl je offline (nepripojený) Carsgirl

    samouk, účtovníčka Carsgirl
    ak na zivnost tak myslim ze odvody su povinne, a ak s.r.o. a niesi v pracovnom pomere (resp nie si zamestnana vo svojej firme) tak nie nemusis
    Co sa tyka odvodov pri zivnosti je to dobre vysvetlene tuna:
    http://pavolvarhanik.sk/clanky/odvody-szco
    je urceny min.vymeriavaci zaklad pri povinnosti platenia odvodov do Soc.poistovne (402,50 eur pre rok 2014) vid clanok

    keď podnikám od novembra, a môj prijem bol 2845,- som povinná začať platiť odvody do SP.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.