Zavrieť

Porady

PN u externého študenta pracujúceho na dohodu o pracovnej činnosti

Ahojte poraďaci, chcela by som sa opýtať, som externý študent, neevidovaný na UPSVAR, na zdravotnej nahlásený ako externý študent, ktorý pracuje na dohodu o pracovnej činnosti,z ktorej riadne všetko odvádzam, a na dohodu som nastupila koncom februára, pričom mám doteraz odpracovaných cca. 35 dní po 7,5 hod a mzda za 1 hod. je 2,66 v hrubom.Zaujímalo by ma, či mám nárok ako dohodár na PN a ak áno v akej výške by mi bola vyplácana PN??Ďakujem všetkým za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    koľko hodím pracuješ v týždni?
    máš pravidelný /nepravidelný príjem? v dohode by to malo byť vyznačené, ak nie je pozri si do VP, či ti zrážajú nemocenské poistenie?
    mzda od 02/2014 do 04/2014 bola aká vysoká?
    trvanie dohody ku dňu PN je viac ako 90. dní? kalendárnych?
    bol si už na PN? OČR či podobne?
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    monika1991 no v zmluve mám, že môj prac. týžden je 1/4 určeného týždenného pracov.času za obdobie, na kt. je táto dohoda uzavretá ale zvyčajne pracujem tak 4x do týždňa po 7,5 hodiny. Pracujem iba u tohto zamestnávateľa, pričom výška môjho príjmu je pohyblivá, odpracuvavam u neho mesačne tak 15-18 dni, pričom príjem teda mávam každý mesiac pravidelne. Podľa výplatnej pásky mi ZM strhá zrdravotné, nemocenské, starobné, ivalidné a v nezamest. poistenie. Dohoda bola uzavretá 26.02.2014, práve v tomto mesiaci dosiahnem 90.dni. Na PN ani na OČR som ešte nikdy nebola a môj príjem bol za február v čistom 51 eur, za marec 280 eur a za apríl 240 eur
    Mila123 pracuješ veľa hodín, je to nelegálne, predpokladám, že všetky odpracované hodiny nemáš na VP.....
    PN bude platená z odmeny, kt. si dostala do 30 04 2014 a to vo výške 55% z VZ, po 10. dní od začiatku trvania dohody podľa zákona č. 461/2003 a § 37
    (1) Výška nemocenského zamestnanca je 55 % denného vymeriavacieho základu určeného podľa § 55 alebo pravdepodobného denného vymeriavacieho základu určeného podľa § 57, ak tento zákon neustanovuje inak.
    monika1991 oficiálne pracujem len na 2 hodiny denne, pričom zvyšok mi zamestnávateľ uvádza na výplatnej páske ako odmenu z ktorej aj tak odvádzam všetky poistenia i dan
    monika1991 všetko mi uvádza na výplatnej páske ,,na ruku,, nedostávam nič
    Katy a R tak tam máš aj vymeriavací základ ...
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    ak teda platíš nemocenské poistenie ?? - tak máš nárok aj na nemocenskú dávku zo SP (aj NM do 10 dní) - výška sa počíta z priemerného VZ
    pozri si tu - aj či naozaj platíš NP http://www.socpoist.sk/slovnik-pojmov/11s?&prm1=605
    monika1991 podľa výplatnej pásky mi ZM strháva aj nemocenské

    PN u externého študenta pracujúceho na dohodu o pracovnej činnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.