Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Prikladám zákon - pozri § 5a

    Hlasovalo 4 pouzivatelov

    Užitočné (4)
    Ing. Ľubomír Janoška, avalik, Peggynka, Katy a R
    4
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Priložím aj ja niečo:
    http://www.minv.sk/?zverejnovanie-zm...macie-pre-obce
    maamfran Pani Mária 27 pomôžte prosím aj Vy.Hore som to popísal.
    Ďakujem
    Mária27 ved si rozklikni to modré "o slobodnom prístupe k informáciám" so som priložila a pozri § 5a
    maamfran Poprosim odpoveď konkrétnu pretože okr.prokuratúra mi odpísala nasledovné:V podnete okrem iného namietate ,že zmluvy sú zverejňované bez podpisu a razítka. S uvedenou námietkou /v tejto časti Vášho podnetu/ som sa nestotožnil,nakoľko platná zákonná úprava zverejňovanie uvedených údajov výslovne nevyžaduje." Toľko citát okr.prokuratúry. Ja sa však s týmto nestotožnujem ,pretože je to výsmech právu v tomto štáte. To by znamenalo ,že takto odfotená zmluva na toaletnom papieri je tiež platná? Preto vás prosím o konkrétnejšiu odpoveď .Srdečná vďaka MF
    maamfran Skúste mi prosím odpovedať ,kto máte záujem o dodržiavanie zákonov v tomto štáte ,Ďakujem
    misoft Aby si pochopil jednu vec: zmluvy a faktúry, ktoré podliehajú zverejneniu, musia byť najskôr zverejnené, až potom sú platné. A tieto doklady sú vo väčšine prípadov vo formáte *.doc, *.pdf. Takže sú tam zverejnené všetky dáta - nie je preto potrebný podpis (i keď môže byť). Tieto súbory sa dajú klasicky vytlačiť.
    Spôsob, akú formu zvolia (s podpisom, bez podpisu) je irelevantná - dôležité je to, aby boli zverejnené....
    Niektoré organizácie robia opačne - spíšu, podpíšu a oskenujú - zavesia. Ale pokiaľ to nebude dostupné na webe - lajstro platné nie je!
      zbaliť
    Ing. Ľubomír Janoška
    logo
    Fair Mind s. r. o.
    Zákon 211/2000 Z. z. o slobodnom prístupe k informáciám.
    Zmluva sa zverejňuje ako celok, pokiaľ sa nu ňu nevzťahuje niektorá výnimka (napríklad ochrana osobných údajov).
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    maamfran Chcem poprosiť ,pán Janoška konkrétne údaje /dátum,podpis,pečiatku a pod./a aký zákon o tom hovorí a či platí to isté aj o faktúre.
    Srdečná vďaka MF..
    avalik ved tam mas cislo zakona, tak si ho prestuduj ... tu mas link na aktualne znenie
    http://www.zakonypreludi.sk/zz/2000-211
    maamfran Pán Janoška skúste niečo nájsť a odpovedať Poprosim odpoveď konkrétnu pretože okr.prokuratúra mi odpísala nasledovné:V podnete okrem iného namietate ,že zmluvy sú zverejňované bez podpisu a razítka. S uvedenou námietkou /v tejto časti Vášho podnetu/ som sa nestotožnil,nakoľko platná zákonná úprava zverejňovanie uvedených údajov výslovne nevyžaduje." Toľko citát okr.prokuratúry. Ja sa však s týmto nestotožnujem ,pretože je to výsmech právu v tomto štáte. To by znamenalo ,že takto odfotená zmluva na toaletnom papieri je tiež platná? Preto vás prosím o konkrétnejšiu odpoveď .Srdečná vďaka MF
    Ing. Ľubomír Janoška Podpis je osobný údaj, takže je v režime výnimky, o ktorej som písal v prvom príspevku.
    K pečiatke sa neviem vyjadriť, je to otázka mimo mojej odbornosti. Mám ale skúsenosť, že často sa pečiatka prekrýva s podpisom a anonymizácia podpisu nie je možná bez znehodnotenia pečiatky.
    Katy a R a čo v prípade - ak pečiatku vôbec nemá?
    Ing. Ľubomír Janoška :Katy a R
    Moje zmluvy obstarávatelia publikujú bez pečiatky, lebo pečiatku nepoužívam. Nemám. Nie je relevantná.
    Dokonca jeden môj zákazník publikoval zmluvu vo formáte .pdf ako som mu ju elektronicky poslal, takže je uverejnená aj bez pečiatky obstarávateľa a bez podpisu štatutára. A nikomu to nechýba, každý sa dozvie všetko, čo potrebuje.
    Katy a R veď preto som napísala ! .. niektorí si myslia, že pečiatka asi všetko zachráni
    Ing. Ľubomír Janoška :Katy a R
    Porozmýšľam nad tým. Nemáte náhodou zvyšnú pečiatku?
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    maamfran (Včera 20:20) Poprosim odpoveď konkrétnu pretože okr.prokuratúra mi odpísala nasledovné:V podnete okrem iného namietate ,že zmluvy sú zverejňované bez podpisu a razítka. S uvedenou námietkou /v tejto časti Vášho podnetu/ som sa nestotožnil,nakoľko platná zákonná úprava zverejňovanie uvedených údajov výslovne nevyžaduje." Toľko citát okr.prokuratúry. Ja sa však s týmto nestotožnujem ,pretože je to výsmech právu v tomto štáte. To by znamenalo ,že takto odfotená zmluva na toaletnom papieri je tiež platná? Preto vás prosím o konkrétnejšiu odpoveď .Srdečná vďaka MF

    -----------------------

    Takže ešte raz ... tu je link na 211/2000 Z. z. Zákon o slobodnom prístupe k informáciám a o zmene a doplnení niektorých zákonov (zákon o slobode informácií) - http://www.zakonypreludi.sk/zz/2000-211

    Je tam karta - Súvislosti - ak na ňu klikneš máš tam 498/2011 Z. z. Nariadenie, ktorým sa ustanovujú podrobnosti o zverejňovaní zmlúv v Centrálnom registri zmlúv a náležitosti o uzatvorení zmluvy - http://www.zakonypreludi.sk/zz/2011-498

    ... a tam je uvedené:

    § 2
    Podrobnosti o zverejňovaní zmluvy v registri

    (1) Povinná osoba, ktorá zasiela zmluvu na účely jej zverejnenia v registri, zasiela túto zmluvu prostredníctvom webového sídla www.crz.gov.sk/sysadm (ďalej len „webové sídlo“) s uvedením mena a priezviska osôb, ktoré zmluvu podpísali, a bez uvedenia podpisu týchto osôb, dátumu podpisu zmluvy a odtlačku pečiatky účastníkov zmluvy vo formáte Portable Document Format (.pdf) s možnosťou vyhľadávania.


    ano, pokial obsahuje nalezitosti dane zakonom - ziadny zakon nepredpisuje aky papier ma byt pouzity - cize moze to byt kancelarsky, kopirovaci ale kludne aj toaletny
    Naposledy upravil avalik : 24.05.14 at 08:38
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ing. Ľubomír Janoška Pre istotu doplním, že pre anonymizáciu nezverejňovaných údajov by sa aj v takomto prípade mali použiť originál kancelárske potreby.
    maamfran Páni,táto zmluva je zverejnená len na stránke obce a nie v registri a zmluva do registra má určené všetko čo má byť zadané lenže zmluva ktorá je len na stránke obce nemá asi nikde zákonom určené čo treba napísať,či podpísať ,alebo opečiatkovať ,ale logické by malo byť ,že sú tam podpisy a pečiatky.
    avalik zmluvu podpisuje ten kto je opravneny ju podpisat - jeho identifikaciu mas v uvode zmluvy - oznacenie ucastnikov ... co sa tyka peciatky ak ma niekto napr. v obchodnom registri uvedene, ze jeho konanie je s peciatkou tak kona s peciatkou, ak je to statny organ tak kona podla toho co mu uklada zakon, pripadne statut alebo vnutorny predpis :::: to ze zmluva obsahuje aj podpis a peciatku este neznamena, ze musia byt aj zverejnene ... ak by si vysvetlil o co ti ide, lahsie by sa vysvetlovalo
    maamfran Je to tak,že obec zverejňuje na svojej stránke zmluvy bez podpisu osoby jednej a druhej strany ,pečiatky,dátumu podpisu.Podal som podnet na okresnú prokuratúru za porušenie zákona,že zmluvy sú takto zverejňované na stránke obce a oni mi odpísali toto: "Vo Vašom podnete okrem iného namietate ,že zmluvy sú zverejňované bez podpisu a razítka. S uvedenou námietkou /v tejto časti Vášho podnetu/ som sa nestotožnil,nakoľko platná zákonná úprava zverejňovanie uvedených údajov výslovne nevyžaduje." To je citát z ich odpovede. Ja sa však s tým nestotožňujem a podľa mňa je táto odpoveď nezmysel a preto hľadám odpoveď ,aky zákon o tom hovorí,že tam musí byť podpis osoby,pečiatka a dátum podpisu.
    ďakujem za Vašu ďalšiu radu F.M.
    avalik v zakone 211/200 nemas nikde uvedenu povinnost zverejnit podpis a peciatku - praveze, je tam uvedena ochrana osobnosti a osobnych udajov ... nechapem naco ti je podpis - mas predsa oznacenych ucastnikov, vies kto zmluvu uzavrel a mozes konat ak je to potrebne
    Ing. Ľubomír Janoška :maamfran
    Keď obec zverejní hoci len odpis zmluvy, tak má splnenú zákonnú povinnosť.
    A pokiaľ obec zverejnila TEXT zmluvy, načo potrebujete podpis a pečiatku? Veď sa dozviete všetko, čo sa v zmluve píše, vrátane mena štatutára, ktorý podpisuje. Niektoré firmy (napríklad moja) pečiatku vôbec nepoužívajú, tak prečo bazírovať na pečiatke?
      zbaliť
    Ing. Ľubomír Janoška 19.05.14 17:53 priradil do Porady

    Aké údaje musí obsahovať zverejnená zmluva na internetovej stránke obce a podľa akého zákona.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.