Zavrieť

Porady

Môže nám obecný úrad zbúrať a nanovo postaviť prístupovú cestu bez nášho súhlasu ?

Dobrý deň, pod našou prístupovou cestou je rúra na odtok dažďovej vody, ktorá postupuje do rigola a do potoka. Môže nám starostka bez oznámenia a nášho súhlasu zbúrať prístupovú cestu pretože chce vložiť novú rúru do zeme a urobiť na ňu len štrkový násyp? Nepotrebuje na to náš súhlas? Pozemok je obecný. Ďakujem za odpoveď
Za iných okolností by som aj ja bola natešená, že nám tú cestu idú opravovať, ale momentálne máme objednané drevo na zimu a aj zem a zarazilo ma to, že ma môže starostka bez slova odrezať na pár dní.
Naposledy upravil slavka.s : 21.05.14 at 11:31
buchač No fasa doplnenie ....prisámfakt .

Takže ide o niečo úplne iné , ako sa sprvoti zdalo ....

Prichádza mi nevdojak na um pamätná veta Miloša Kopeckého , ktorú povedal Ivete Janžurovej v seriáli Nemocnica na okraji mesta .
slavka.s Ďakujem veľmi pekne za Váš komentár
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Starosta by si mal pytat od vas suhlas na udrzbu miestnej komunikacie?
    To myslis vazne tuto otazku?
    Starosta musi postupovat len podla schvaleneho planu udrzby a vystavby miestnych komunikacii.
    Ak ho chcete napadnut, oslovte svojich poslancov.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ved ta cesta nie je vasim vlastnictom,tak preco si myslis, ze obec potrebuje tvoj suhlas?
    Obec ide manipulovat len so svojim pozemkom, nie s vasim

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Dobrý deň, pod našou prístupovou cestou je rúra na odtok dažďovej vody, ktorá postupuje do rigola a do potoka. Môže nám starostka bez oznámenia a nášho súhlasu zbúrať prístupovú cestu pretože chce vložiť novú rúru do zeme a urobiť na ňu len štrkový násyp? Nepotrebuje na to náš súhlas? Pozemok je obecný. Ďakujem za odpoveď
    ivka70
    Starosta by si mal pytat od vas suhlas na udrzbu miestnej komunikacie?
    To myslis vazne tuto otazku?
    Ivka ...asi aj hej .
    No ja by som bol aj zvedavý , ak by starostka nebola iniciatívna a došlo by k nejakej tej udalosti . Tou nejakou udalosťou myslím samozrejme tie prívalové dažde a následné škody ...
    Otázka je potom iná .
    Kto by bol vinovatý , ak by starostka nezrealizovala hentú akciu ?
    Kto by platil tie poistné udalosti a hlavne v tom prípade , ak by majitelia nemali uzatvorené poistenie nehnuteľností ???
    Veď nič zvláštne v tejto dobe ....aj tie záplavy ( každý rok ) a aj tie poistky , na ktoré asi majitelia nemajú peniaze ( na baráky ale hej ) ...
    Nemôžem si odpustiť poznámku ...
    Je to choré myslenie a to v oboch prípadoch .

    Môže nám obecný úrad zbúrať a nanovo postaviť prístupovú cestu bez nášho súhlasu ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.