Zavrieť

Porady

aký dosledok možem mat z priestupku proti občianskemu spolunažívaniu

ahojte mám otázku že čo by som mohol mat z priestupku proti občianskemu spolunažívaniu podla paragrafu 49/1 písm. d) Zák. SNR č. 372/90 Zb. o priestupkoch.
a udajne som mal použit aj zbran, ale ja žiadnu nevlastním a musela to byt jedine hračka. ale ja si na nič také nepametám lebo som bol značne opitý.
dakujem za pomoc



tak dnes mi volal ten plicajt čo to vyšetruje že príde dnes ku mne. a ked prišiel tak sa hned spýtal že kde mám tú pištol, že prišiel po nu. tak ja mu na to odpovedám že ale ved ja som Vám už vtedy hovoril že žiadnu pištol nemám. a on mi odpovedal že to si zo mna robíte srandu? a ja že nie ved som Vám to hovoril už minule že ja neviem že by som tam nejakú pištol mal. a on že v poriadku ako chcem a nasod do auta a odišiel... aj som mu medzi tým povedal že som sa pýtal v dedine že čo a ako sa tam stalo a že mám aj svedka a aj ten potvrdí že som žiadnu pištol nemal ale on už nasadal do auta a odišiel.... povedzte mi že čo to malo znamenat?
Naposledy upravil uki : 28.05.14 at 07:51
sosak Že pravdepodobne si vybaví papier na prehliadku.
uki Tak to môže ale aj tak nic nenájde. ..a ako dlho trvá tá prehliadka? Alebo co mam spraviť? Co bude "lepšie " urobiť mam mu dat nejakú detskú hračkarsku pistolku alebo to mám nechať az kym neprídu na tu prehliadku? Co bude pre mna výhodnejšie z hľadiska konečného postihu? A beriem do úvahy aj to ze bývam u rodičov a ze budú určite nastvany ked im bude niekto chodiť po dome. Fakt neviem. Poradte. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    uki lebo ked som bol na vypočúvaní tak ten policajt povedal že to podstúpi dalej vyšetrovatelovi.... tak ako by sa to riešilo? alebo ako by to mohlo dopadnut...?
    lujza.j Ak to je priestupok....Vysetrovatel urcite nie...na okresny urad to posle na prejednanie....
    uki tak a ešte mi hovoril že si ma ešte predvolá vyšetrovatel na vypočúvanie. tak to znamená že to budú riešit ako trestný čin? alebo ako priestupok? lebo stále neviem aké by to mohlo mat následky. mohol by som byt aj odsúdený do výkonu trestu? alebo by to bola podmienka?
    ninka24 Ak to pojde ako priestupok, predvolat a vypocut ta mozu aj na priestupkovom, na obvodnom urade. V tom pripade by to bolo len s pokutou....
    uki a ked to pojde ako trestný čin tak?
      zbaliť
    14 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Taiko
    Nechcem byť múdry , ale v tomto mi snáď nebudeš oponovať ....a ani nik iný , kto nemá nejakú skúsenosť . Inak je to ako to lízanie zmrzliny alebo eržiky cez zrkadlo .

    Takže sa dá povedať , že záleží od okolností a aj pohľadu na situáciu .
    No vtipná ani nie ...
    Ale opýtam sa ....stál si už pred zbraňou a pozeral si ústia hlavne ? Predpokladám (som si istý ) , že veru nie .


    Mladý sa nachlastá a vezme do ruky pištoľ ...je úplne jedno , že či ide o detskú hračku alebo trebárs plyňák .
    Mladý sa zabáva , mladí sa zabávajú a začnú v prítmi ( v tme ) šantiť a povedzme ohrozovať nejakého pána ...trebárs aj mňa by mohli .
    Ibaže ...ajhľa ... postaršejší pán ( trebárs ja ) vyhodnotí situáciu ako krajnú núdzu a nutnú obranu . Následne tasí odistenú devinu a zdupľuje ( 2 rany ) do jedného ...dvoch ... Dvaja idú k zemi ( budú radi , ak prežijú ) , zvyšok sa rozpŕchne .

    Resumé ?...Súd postaršieho pána (ergo mňa ) prepustí a dvaja majú ponaučenie a následky na celý život . To konanie si potom môžu vyčítať v ťurme ...aj Indulonu vyfasujú ...

    Lebo prečo ???
    Lebo mladý nevie chlastať , hormóny mu dzigajú na mozok , dostal chujovú výchovu ...

    Holt , život je sviňa a nie pěříčko ...
    taiko ved noze neprehanaj, ja som srandoval a narazal na to zadanie otazky. Nejaky si upjaty dnes (?) ci co a tebe oponovat by som si jakziv nedovolil, aj ked nesuhlasit si niekedy dovolim . Ale neboj budem sa to snazit obmadzovat
    buchač taiko

    Si Ty ale puk ...

    ČÍTAJ AJ medzi riadkami !!!
    taiko juuuj, ja na tie Tvoje mudre medziriadky nemam . Mne musis narovinu povedat
    uki no tak včera večer som sa náhodou dozvedel že to malo byt údajne trocha inak než ako to bolo vykreslené pred tým.. a to tak že popri tom ako sme sa tam dotahovali sa okolo mna nastavali kamaráti toho chalana čo sme spolu niečo riešili a chceli ma podla všetkého byt. tak teraz mi povedzte že čo... čo ak by som aj vytiahol nejakú hrčkársku pištol len pre to že som sa cítil povecme v ohrození lebo sa okolo mna natlačilo vela ludí a nevedel som sa ubránit?? čo potom?
    buchač uki

    Už sa konečne zobuď !!!
    Lebo keď čítam tie akože informácie , tak mi devina s púzdra vyskakuje ...

    Výrazy ....vykreslené , riešili , podľa všetkého , akože , povedzme , vraj ....tieto sa v zápisnici nevyskytujú .

    Tam ide o výpoveď a nie pocity .
    Radšej nerieš a vo vyšetrovni sa dozvieš .
    Tu Ti nik nepomôže - nedá sa .
    Ide len o Tvoj pohľad a ten je kua skreslený ....
    uki ide o to že ja si na nič s toho nepametám takže sa len domnievam.... a držím sa len toho čo povedali iný ludia čo tam boli. a ked sa ma pýtali že čo sa stalo tak som nevedel a bolo mi povedané len to čo hovorili tý akože poškodený takže na mna v podstate mohli nahovorit čokolvek. tak ako sa mám bránit ked tam nebol žiadny iný svedok len tý akože poškodený...? to si akože vytipujem nejakého ožralu a s kamarátmi si vymyslím že ma ohrožoval zo zbranov??? lebo som si istý že si na nič nebude pametat a ja som tam mal minimálne 3 svedkov ktorý dosvedčia to isté čo ja??? to je aká logika?


    tak ja v tom prípade všetko popriem a čo? potom to bude tvrdenie proti tvrdení....
    buchač Jéééžiškové husličky ......
    uki no a nie? čo im na to mám povedat....
    misoft Tak sa drž osvedčeného postupu našich politikov: Zatloukat, zatloukat, zatloukat!
    uki tak ale čo iné mi zostáva....
    sosak Mohol by si byť chlap a postaviť sa k tvojmu problému ako dospelý, uznať že si pochybil, môžeš sľúbiť že už nič podobné nespravíš. Určite to bude vyzerať sympatickejšie, ako zapierať. To je len môj osobný názor a rada. Môžeš, aj nemusíš sa ním riadiť, máš rodičov, poradia ti najlepšie, preber to s nimi, a to je asi najlepšia rada, čo môžeš od cudzieho človeka dostať. V každom prípade pi alkohol s mierou, aby si bol v reálnom svete - neoblbnutý alkoholom a akčnými filmami.
    uki podla toho čo som sa dozvedel od ludí tak žiadnu zbran nikde nevideli, videli ju len tí akože poškodený....
    uki zajtra zájdem na ORPZ a nahlásim svedka čo to celé videl. lebo ked som tam bol a pýtali sa či mám nejakých svedkov tak som povedal že nie kedže som si na nikoho nepametal. ale teraz ked som sa dozvedel že to niekto videl tak to pojdem oznámit...
      zbaliť

    Bednarova J je offline (nepripojený) Bednarova J

    Bednarova J
    Moze byt:
    - prekvalifikovat na trestny cin - napr. nedovolene ozbrojenie...293 TZ
    - ulozenie pokuty
    - ulozenie nahrady skody
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    uki uloženie náhrady škody? a akej? komu?
    Bednarova J §58 priestupkový zákon
    (1) Objasňovaním priestupkov podľa tohto zákona sa rozumie obstaranie podkladov potrebných na rozhodnutie správneho orgánu najmä o tom, či
    a) sa stal skutok, ktorý je priestupkom podľa tohto alebo iného zákona,
    b) tento skutok spáchala osoba podozrivá zo spáchania priestupku,
    c) sa uloží sankcia za priestupok alebo sa od jej uloženia upustí, ak k náprave páchateľa priestupku postačí samotné prejednanie priestupku,
    d) uloží ochranné opatrenie,
    e) uloží páchateľovi priestupku povinnosť uhradiť spôsobenú škodu
    §70 priestupkový zákon
    (1) Ak uplatnil ten, komu bola priestupkom spôsobená majetková škoda, nárok na jej náhradu v konaní o priestupku (ďalej len "poškodený"), pôsobí správny orgán, ktorý priestupok prejednáva, na to, aby škoda bola dobrovoľne nahradená.

    (2) Ak škoda a jej výška bola spoľahlivo zistená, a nebola dobrovoľne nahradená, uloží správny orgán páchateľovi priestupku povinnosť ju nahradiť; inak odkáže poškodeného s jeho nárokom na náhradu škody na súd alebo na iný príslušný orgán.
    uki tak o nijakej škode mi nikto nehovoril, takže to asi nie...
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    CITUJEM :

    ahojte mám otázku že čo by som mohol mat z priestupku proti občianskemu spolunažívaniu podla paragrafu 49/1 písm. d) Zák. SNR č. 372/90 Zb. o priestupkoch.
    a udajne som mal použit aj zbran, ale ja žiadnu nevlastním a musela to byt jedine hračka. ale ja si na nič také nepametám lebo som bol značne opitý.

    ODPOVEDÁM :

    1. Málo informácií ...
    2. Že nevlastníš žiadnu zbraň ? To nie je predsa ospravedlnenie ...respektíve , Ty nemusíš mať predsa oficiálne . Je ešte dostatok čiernych kvérov ...
    3. Že hračka ? Aj na hračky alebo plyňáky a či airsofty sa hľadí ako na normálnu zbraň , nakoľko sú niekedy na nerozoznanie od tých reálne ostrých .
    4. Ten alkohol je skôr priťažujúca ako poľahčujúca okolnosť .

    ZÁVER :

    Ak by sa dali všetky okolnosti dokopy ??? Ten preistupok vieš len Ty , ja ( my na Porade ) veru nie .
    Takže v konečnom dôsledku sa ten priestupok môže prekvalifikovať na trestný čin so zbraňou ...

    RESUMÉ :

    Ak by to bol trestný čin , tak budeš rád , ak fásneš iba podmienku ...ALE to je flajster na celý život , aj keď sa tento po nejakej dobe zamaže .
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    uki tak ja si vobec nepametám čo a ako sa tam stalo takže pri výpovedi som sa až čudoval že čo všetko sa tam malo údajne diat. aj ked sa mi nejako nechce verit že by som tam na niekoho mieril nejakou ( aj ked umelou) zbranov. a keby sa to prekvalifikovalo na tresný čin tak čo by som stoho mohol mat za dosledky? lebo ked sa ani neviem bránit ked si na nič stoho nepametám....
    dmc Ked sa nepametas co robis ked si "nachlastany" tak NEPI !!!
    uki práve že nepijem a tak to takto dopadlo...
      zbaliť
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    uki nie nebolo.
    sosak Ak si nič nepamätáš, tak svedkovia a poškodený si určite zapamätali. Vyšetrovateľ si urobí obraz o udalosti na základe vyjadrenia zúčastnených osôb. Vzhľadom ku skutočnosti, že sa jedná o priestupok na úseku zbraní, / nezáleží na tom, že ide o "detskú pištol " / pôjde do hľbky, tj. možno aj prehliadku urobia...Podľa tvojej otázky, ktorá sa riešila včera na Porade, ti môže priťažiť.
    http://www.porada.sk/t243993-ako-zis...podmienke.html
    uki tak podla toho čo som sa dozvedel som v podmienke nebol lebo sa to nedostalo na súd... takže možu urobit aj prehliadku u našich doma? tak to kludne možu ale aj tak nič nenájdu lebo ja nemám žiadnu zbran.
    sosak Stačí ak si sa pochválil kamošom a je problém...
    uki s čím som sa mal pochválit? nerozumiem...
      zbaliť

    aký dosledok možem mat z priestupku proti občianskemu spolunažívaniu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.