Zavrieť

Porady

Ako vybaviť splnomocnenie na poštu zo zahraničia

Dobrý deň,môj brat má doporučenú zásielku do vlastných rúk,ale nemá vybavenú žiadosť o splnomocnenie,pracuje v zahraničí,ako má postupovať,keďže sa teraz nemôže dostaviť na Slovensko,na pošte to odmietli preposlať jemu do zahraničia,lebo požadujú jeho prítomnosť na mieste.Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

    bjuty smis
    kde lepšie ti odpovedia, ako na pošte ??

    myslíš, že tu ??

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ak je to nieco, co ocakava, tak nech napise odosielatelovi a poziada ho, nech mu to posle na zahr.adresu.

    Alebo, nech si vybavi splnomocnenie v zahranici a posle ho niekomu, kto mu to preberie /na poste drzia zasielky 14 dni/

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    Napis kde v zahranici je brat, text v Peggynkinom linku nie je uz aktualny, nakolko Slovensko uz z viacerymi krajinami ma dohodu o uznavani notarskych overeni. Pripadne je mozne overit aj notara vyssim overenim Apostilom na zaklade Haagskeho dohovoru aj ked je v zahranici. Posta to musi akceptovat.
    Peggynka Citát:
    Ako mám postupovať, ak chcem splnomocniť môjho/moju suseda/u na preberanie mojich zásielok?
    Ak si želáte splnomocniť suseda/u na preberanie vašich zásielok, vypíšte Žiadosť o doplnkové a dispozičné služby a odovzdajte ju na ktorejkoľvek pošte. Pošta overí vašu totožnosť a vyhotoví splnomocnenie. Žiadosť môže za vás podať na pošte aj osoba, ktorú k danému úkonu poveríte za podmienky, že žiadosť je potvrdená vaším podpisom. Cena za službu je uvedená v Tarife. Splnomocnenec (sused/a) sa vždy pri preberaní zásielok preukáže splnomocnením spolu s platným preukazom totožnosti. Sused/a môže zásielky za vás preberať aj na základe splnomocnenia, ktoré je overené oprávneným orgánom (napríklad notárom).
    Takže akceptujú aj splnomocnenie.Asi to bude na dlhé lakte-splnomocnenie zo zahraničia-úradne preložené u nás.

    Ako vybaviť splnomocnenie na poštu zo zahraničia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.