Zavrieť

Porady

suhrny vykaz, preprava do švajčiarska

ahojte, prosim vas uvadzate do suhrneho vykazu takyto pripad? rakusky odberatel si od nas objednal prepravu tovaru zo slovenska do svajciarska, ide to do suhrenho vykazu? ak nie, kam s tym, do ktoreho riadku v DP k DPH? vie niekto poradit? potrebujem podat suhrny vykaz
Naposledy upravil cinky16 : 23.05.14 at 06:23
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Áno, ide to do SV na IČ rakúskeho objednávateľa. Do DP DPH nie, niet nato riadok. Poskytnutá služba do EU nie je predmetom dane.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    cinky16 ale Švajčiarsko nie je v EU
    a_je_to ... a ja som tvrdil, že je ? Služba je poskytnutá tam, kde má objednávateľ sídlo, nie kde doprava skutočne smeruje a končí ... hmmm ?
    cinky16 ano, vsetko berzíem, ale natrafila som, ze sa to netyka aj ked ide o zahranicnu soobu, kto. si objedna prepravu do svajciarska, preto som sa chcela poradit, ci sa jedna o §47 alebo to dat to suhrneho vykazu
    Maria129 Ja tiež vystavujem faktrúy na AT odberateľa za prerpavu zo CHF na SVK a dávam prenos DP, nakoľko odberateľ má miesto a sídlo podnikania v AT. Faktúra smeruje do SV nie do DPH.
      zbaliť

    suhrny vykaz, preprava do švajčiarska

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.