Zavrieť

Porady

Zverejnenie e-mailovej komunikacie

Ahojte,

stalo sa mi, ze som slusnou formou kontaktovala agenturu, cez ktoru som absolvovala kurz. Na tri spravy mi neodpovedali. Potom som to vzdala, ale minuly tyzden mi prisla reklama na dalsi kurz. Vyuzila som to aby som ich znovu kontaktovala. Odpoved som sice dostala, ale bola to uroven tretej cenovej po zaverecnej.

Tykali mi, pisali agresivne, velkymi pismenami a utocili na mna. Vymenili sme si asi 3 spravy s tym ze v takejto komunikacii pokracovali.

Som velmi sklamana a zaroven prekvapena, ako sa moze niekto takymto sposobom rozpravat so zakaznikom.

Chcela by som tuto komunikaciu zverejnit, aj s mojimi pravdivymi skusenostami z kurzu, aby si kazdy vytvoril vlastny nazor ci im zaplati 400 eur. Nechcem nikomu ublizit, iba ludi varovat.

Chcem sa spytat ci je mozne zverejnit e-mailovu komunikaciu medzi mnou a firmou, pokial neobsahuje ziadne citlive udaje, iba meno osoby s ktorou som komunikovala (riaditelka) a nazov agentury.

Dakujem
3 komentárov     zbaliť
alexisana Zdravim, tiez mam otazku ktora suvisi s temou. Chcem napisat referenciu na nete na firmu, s ktorou som nebola spokojna. Pisem to subjektivne.

Neporusim zakon, ak uvediem ze tovar, ktory mi dodali bol na takej amaterskej urovni, ako keby ho robil moj 10 rocny syn?

Mozem uviest meno osoby, s ktorou som komunikovala, a nepriamo citovat? Mam na mysli, ze napr.:
*Veduci firmy pan Horvath mi na moju otazku, ohladom dodania zvysnych komponentov odpovedal, ze situacia ktora vznikla nie je zavinena firmou, mala som sa ohlasit skor a ak im este napisem, obratia sa na pravnika. On vraj nie je zvyknuty na nespokojnych zakaznikov.*

Dakujem
misoft No to by bolo trochu nešťastné riešenie. Skôr by si mala uviesť "Zástupca firmy XY, pán H. mi odpovedal (citujem): "*********************************" - t.z. neuviedla by si meno (ochrana osobnosti), ale uviedla by si len jeho zaradenie u firmy a jeho slová..... A názor by si potom každý vytvoril sám.....ty by si nikomu nenanucovala svoje názory, dávala by si len holé fakty.....

A mimochodom, prečo si nepokračovala dole?
A ak by si chcela konkrétnu otázku k súvisiacej téme - hore vpravo je +Pridať súvisiaciu otázku.
alexisana Neviem vybrala som moznost "chcem sa ešte spýtať na upresnenie otázky.", som nova na porade

Este sa spytam, citaciu mozem uviest aj ked povodne znenie nie je verejne dosiahnutelne? To znamena ze komunikacia prebehla cez telefon, pripadne postou?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Nemusíš - stačí len obchodný názov agentúry..... možno sme sa tu už s ňou "stretli"....
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Sharlotte Jedna sa o Galaxy casting. Napriek tomu by som ale rada komunikaciu zverejnila, pokial to zakon umoznuje.
    misoft Žiaľ, je to súkromné....z tvojej strany by si povolenie na zverejnenie dala, no oni asi nie - a už by si zákon porušila.
    Sharlotte A co take citacie? Tie sa pouzit tiez nedaju?
    nunenko A čo sa stane, keď zverejní? aký je postih?
    misoft Zverejnenie korešpondencie spadá pod poštové tajomstvo. T.z. ak Sharlotte zverejní SVOJE e-maily, dáva tým súhlas. Ak však zverejní e-maily protistrany a tá súhlas nedala - poruší poštové tajomstvo. I elektronická pošta pod to spadá.
    @Sharlotte - citáciu by si mohla použiť jedine vtedy, ak by pôvodné znenie bolo verejne dosiahnuteľné - teda v novinách, na webe a pod. Musí sa tam totiž uvádzať zdroj/autor. Takže, ak by si použila "citáciu" z nezverejneného (a teda neprevolaného) zdroja - opäť by si porušila zákon.
    Ústava SR čl.22
    A až by toto zistila protistrana - teda Galaxy Casting - nemuselo by to ju vyjsť lacno....

    A šete niečo - @Sharlotte - ak ti neodpovedali na prvé kontakty a znova sa ozvali - na čo si sa znovu s nimi spájala? Hoď ich do SPAMu a hotovo.
    Sharlotte Ide o to, ze v cene kurzu bolo aj video, ktore mi nedodali a nedalo sa na nich znova nakontaktovat. Ked mi od nich prisiel e-mail, vyuzila som to. No ich agresivna odpoved ma velmi zaskocila.

    Jedine co som chcela je varovat pripadnych zaujemcov. Nie som totiz jedina, ktora ma s nimi taketo skusenosti.

    Ako sa zakon pozera na vyjadrenie: Na moju poziadavku mi odpovedali, ze ... . Nie je to citacia, ale mam to podlozene mailom, ktory zial nemozem zverejnit.
    Dakujem
    misoft Pokiaľ sa sťažuješ na oficiálnych miestach - komunikácia (i e-mailova) sa počíta ako dôkaz. Nezverejňuješ ju, používaš ju na obhájenie svojej veci. To je iné, ako zverejnenie komunikácie pre stovky a tisíce ľudí....
    A varovať môžeš - popíšeš spoločnosť a čo ti vyviedli (oni tiež majú možnosti, ako sa obhajovať) - ale cez zverejňovanie komunikácie cesta nevedie....
    Sharlotte Dakujem velmi krasne za odpovede, zariadim sa podla toho co mi radis Dakujem
      zbaliť

    Zverejnenie e-mailovej komunikacie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.