Zavrieť

Porady

Mám právo na náhradu ušlého zisku, keď zhotoviteľ nezhotovil dielo včas?

Môžem vymáhať alebo mám právo na náhradu ušlého zisku keď mi zhotoviteľ nedodal dielo, konkrétne e-shop včas? konkrétne 3 mesiace po dátume kedy malo byt dielo zhotovené nieje spravené ani z polovice? Bola platená záloha vopred. Ak áno z čoho sa počíta ta čiastka?
10 komentárov     zbaliť
draik čo je v zmluve?
MifkoK v zmluve je že zhotovitel sa zavazuje zhotoviť dielo do 30 dní od podpisu zmluvy.
Chobot A sankcie ste aké dohodli? Ak žiadne, tak len ťažko niečo vymôžeš. Ako to chceš vyčísliť?
MifkoK Praveže je to bez sankcii, keby ich mame stanovené tak je to jasne dane, ale že co sa da robit stym ked niesu dane, ci to neupravuje zakon. Vycislit sa to može z priemeru predchadzajucich období, kedže ten eshop už existoval. Ciže to ze sa zavazuje, ho v skutocnosti k nicomu nezaväzuje? Z mojho odhadu ten uslí zisk mi už robi cez 10 000 € (vypocet z predch. období)
Chobot Môžeš ho zažalovať. Ale v žalobe musíš vyčísliť škodu. Dôkazové bremeno je na tebe. Súd potom rozhodne. Vopred nikto nevie, či máš nárok alebo nie.
MifkoK Dakujem za info
jslancik Prepac, ale neda mi to. TY ratas so ZISKOM za 3 mesiace 10k eur? Bud si mylis pojmy s dojmami - teda nevies, co je zisk, alebo si natrafil na obrovsku medzeru v trhu, alebo si cisty blazon...
MifkoK Zdravim ta, neboj sa, viem co je zisk, co je obrat, mam ekonomicku skolu a v tejto sfere sa pohybujem už tretí rok, a neviem co je na tom zisk cca 3k /mesiac, myslim že to je dost malo oproti vacsím firmam a konkurentom. Tie cisla si nevymyslam, berem ich z fungujuceho projektu a su vidiet aj na danovom priznaní. Vazne nechapem tvoju reakciu... na SK su shopy, ktore robia mesacný zisk radovo 10x vyšší cize stale nechapem tvoju reakciu.
jslancik Ak je to pravda, zdas sa byt velmis sikovny. Mimochodom, kolko zamestnancov mas? len mi nejde dokopy, preco si sa nepoistil zmluvou so sankciami. to je normalna vec. Ved sa jedna o najzakladnejsi zaklad pre tvoju pracu. Pristupil si k tomu prakticky na zaklade dobreho slova, aj ked ide o velke peniaze. A to mi nejde dokopy s clovekom, ktory uz dlhsie riadi biznis so ziskom 3k mesacne.
MifkoK Mam 2 zamestnancov a par externistov. To sa cudujem aj ja preco som si to neustriehol... ludia co to mali robiť vystupovali velmi profesionalne, mladí chalani co sa vyznaju a zmluvu sme podpisovali pri kave... clovek sa uci na svojich chybach celý život, na dalsej zmluve s inou spolocnostou som si dal na to pozor, lebo pri podnikani na SK zistujes každym dnom že každy sa ta bude snažiť "odr*ať" A nemal som a ani nemam dostatočne pravnicke znalosti, a bral som fakt, ze ked sa niekto zaväzuje, na zmluve tak to bude platiť... Zo skusenosti viem že taketo veci sa nikdy nespravia na čas, ratal som s odchylkou 10 - 14 dní...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    MifkoK Dakujem za reakciu, zajimalo by ma, co sa berie ako náklad v tomto pripade? Mne ide o to, že mam tovar na sklade už par mesiacov a nemožem ho predat lebo nieje dokoncený shop, ktory mal byt 20.2.2014. Tým padom mne vznika uslí zisk z obdobia z ktoreho som pocital že budem už predávať. V tomto mi nevies poradit?
    Mária27 náklady bývajú nájomné, cestovné ...
    Ušlý zisk je vždy problematiký, nemôžeš dokázať, že by si ho mal. Ten sa zvyčajne prizná len pri istote - keď už bývajú uzavreté zmluvy.
    MifkoK Dakujem za informaciu
      zbaliť

    Mám právo na náhradu ušlého zisku, keď zhotoviteľ nezhotovil dielo včas?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.