Zavrieť

Porady

Preplatenie poistnej udalosti

Zdravím, neviem presne ako definovať moju otázku, lebo je dosť obšírna.
Som SZČO, mám v podnikaní auto, na ktorom som mal haváriu, nie mojou vinou. Musel som si dať auto opraviť. Kam v JÚ zaradiť faktúru za opravy a nákup náhradných dielcov, ktoré boli treba ? A druhá otázka, keď mi prídu peniaze od poisťovne ako to v JÚ zaúčtujem? Má s tým niekto skúsenosti? Dúfam,že som to opísal dosť jasne, ak nie doplním informácie. Ďakujem za každú odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Faktúra za opravu MV je VOZD-služby. Náhrada od poisťovne je POZD. Ale môžeš aj tu na porade pohľadať, takých otázok je tu zodpovedaných neúrekom.
    lotina Ďakujem

    Nokerla je offline (nepripojený) Nokerla

    Nokerla
    Ak poistovna preplati fakturu, tak ju do uctovnictva neevidujes, nakolko si ju da do uctovnictva poistovna.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Tweety nesúhlasím
    lotina Tak teraz neviem. Poisťovňa mi zatiaľ nič nepreplatila, a myslím, že mi nepreplatí všetko. No a potom čo ? Nemám s tým vôbec skúsenosti.
    Tweety Poisťovňa pošle tzv. krycí list, a potom peniaze. Zaúčtuješ to tak, ako som napísala. Ak pošle peniaze rovno servisu, nebudeš im platiť celú faktúru ale vykryješ to tým krycím listom.
      zbaliť

    Preplatenie poistnej udalosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.