Zavrieť

Porady

zakazany vstup na vlastny pozemok

Prosim o radu. Sused nam zakazal vstup na vlastny pozemok, jasne musime prejst cez jeho, pricom polovica ani neni jeho no to je na dlho. v skratke: povedal nam, ze potrebujeme povolenie na vstup na nas pozemok chceme si tam iba kosit a napenetrakovat stenu to je vsetko. na obecnom urade nam povedali ze nam povolenie mozu dat ale ze nas to bude stat 30 eur. je to vobec mozne v tomto state? tak zakon Vam kaze starat sa o hranicu od suseda kosit atd. zrazu vam sused zakaze pristup a vy mate este platit za to ze si idete splnit zakonom prikazane povinnosti?? prosim poradte naozaj ma obecny urad opravnenie pytat tieto peniaze od vas a naozaj ma sused pravo zakaz vstupu na moj vlastny pozemok aj ked musim prejst cez jeho? Kazda rada nad zlato
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Pokiaľ nie je iná prístupová cesta k pozemku, len cez ďalší cudzí pozemok - kataster - VB práva prechodu a je to... a môže pindať koľko chce... ešte by mal potom problémy, až by nevpustil....
    Dominika Kovacovska Nie ej ina pristupova cesta len cez ich cca 3 metre musim prejst a som na svojom. A co sa tyka toho poplatku je to normalne pokial to obecny urad pyta za vydanie thoto povolenia? Dopocula som sa ze je jednorazovy poplatok cize ked budem chciet ist kosit dalsi mesiac lebo trava stale rastie tak co mam dat zase 30 eur za povolenie? Pocul niekto uz o tom?

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Zober si to z opacnej strany. Tebe by sa pacilo, keby ti cez tvoj sukromny pozemok spacirovali cudzi ludia a narusovali tvoje sukromie?
    A to, ze si chcete plnit povinnost voci statu, suseda tiez nemusi zaujimat.

    Pokial nema sused sudom /alebo inak, napr. dohodou vlastnikov/urcene na LV nejaku tarchu prechodu pre Vas, tak vas veru pustit nemusi.

    Vies, kolko pozemkov lezi "uhorom" len preto, ze nemaju pristupovu cestu?

    Ak sa citis ukrivdena, mozes sa prava prechodu doziadat cez sud. Sud skuma vsetky okolnosti a podla toho posudi, ci tarchu susedovi uvali,alebo nie...
    Dominika Kovacovska Beriem si to teda z opacnej strany, ja nemam problem vpustit suseda pokial potrebuje nieco urobit na svojom, predsa je to dane aj zakonom ze musi udrziavat od suseda poriadok a vy mu musite povolit pristup.

    zakazany vstup na vlastny pozemok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.