Zavrieť

Porady

chcela by som poradiť ako je to s priepustkami , môže ísť zamestnankyňa napríklad k zubárovi, alebo gynekológovi ako doprovod keď nemá deti

kolegyňa už nemá na seba pripustky, tak mi nosí , že bola na gynekologii a dopíše si tam doprovod
Naposledy upravil timrava1 : 29.05.14 at 12:17
5 komentárov     zbaliť
kopretinka doprovod s kým? či ako to myslíš?
Tweety na gyndu môže ísť aj so sebou , potom tam nie je doprovod, a už vôbec nie dopísané, priepustku musí mať potvrdenú lekárom
kopretinka prečo nemá "priepustky na seba" čo to je za výraz
Tweety upresni, taká otázka nemá nijaký zmysel
Tweety doprovod koho?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anika je offline (nepripojený) anika

    anika
    Doprovod rodinného príslušníka, ZP §141, 2, c. Rodinný príslušník nie je len dieťa. Čiže môže.
    Naposledy upravil anika : 29.05.14 at 11:39

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    ak kolegyňa napr sprevádza svoju matku ku gynekológovi, alebo zubárovi a ten jej to potvrdí - tak prečo by nemohla mať nárok na platený § ? (viď ZP § 141)
    odpovedám na toto: "kolegyňa nemá na seba pripustky, tak mi nosí , že bola na gynekologii a dopíše si tam doprovod"
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kopretinka ale ona nikoho nedoprevádza.........klame
    Katy a R to predsa nemôžme vedieť, či naozaj klame ... predsa tam musí uviesť aj meno osoby, ktorú sprevádza a tiež v akom je vzťahu ?
    kopretinka jakže to nevieme,veď je to napísané v zadaní otázky.....kolegyňa nemá na seba pripustky, tak mi nosí , že bola na gynekologii a dopíše si tam doprovod
    timrava1 viem že klame, ale keď chce klamať tak nech je to vieryhodné
      zbaliť

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Skopírovala som §40, odst.5 Zákonníka práce :"Rodinný príslušník na účely tohto zákona je manžel, vlastné dieťa, dieťa zverené zamestnancovi do náhradnej starostlivosti na základe rozhodnutia súdu alebo dieťa zverené zamestnancovi do starostlivosti pred rozhodnutím súdu o osvojení, rodič zamestnanca, súrodenec zamestnanca, manžel súrodenca zamestnanca, rodič manžela, súrodenec manžela, prarodič zamestnanca, prarodič jeho manžela, vnuk zamestnanca a iná osoba, ktorá so zamestnancom žije spoločne v domácnosti."
    Ak má zamestnávateľ pochybnosti, či bola zamestnankyňa ako doprovod, bolo by vhodné, aby preukázala vzťah podľa § 40 k osobe, ktorú doprevádzala. Spôsob preukázania návštevy lekára a nutnosti doprovodu by mali byť u zamestnávateľa popísané v pracovnom poriadku.Ak by chcel zamestnávateľ dokazovať neoprávnenosť čerpania P-čka, či tam naozaj bola/ nebola, a či to bolo/nebolo nutné,mal by mať najprv dôkaz, že zamestnanca preukázateľne usmernil na postup pri dokladovaní neprítomnosti v práci

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Pozri §141 ZP, ten hovorí o doprovode rodinného príslušníka,(definíciu máš tiež v ZP) a aj inej osoby žijúcej v spoločnej domácnosti so zamestnancom.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    timrava1 keď som protestovala, tak sa na mňa oborila, že kto som aby som určovala platnosť priepustky, som zodpovedná ja ako mzdárka ,alebo jej priamy nadriadený..... poznám paragraf 141
    kopretinka keď jej to uzná nadriadený........hm...
    Katy a R tak za jej dochádzku zodpovedá jej šéf - aj priepustku jej podpisuje... vykašli sa na to. Myslím, že ke´d napíše na priepustku meno osoby a vzťah - bude to podľa ZP OK . a ani ty by si nemala mať problém, keby aj dáka kontrola bola (ja neviem, že či sa to vôbec nejako kontroluje? )
    timrava1 ďakujem za rady
      zbaliť
    kopretinka 29.05.14 11:42 odstránil(a) z Porady

    chcela by som poradiť ako je to s priepustkami , môže ísť zamestnankyňa napríklad k zubárovi, alebo gynekológovi ako doprovod keď nemá deti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.