Zavrieť

Porady

Mám nárok na mzdu ked som bola zamestnaná na dohodu?

Dobrý den poprosím Vás o radu. Od júna roku 2013 som pracovala v jednej kaviarni na dohodu. Do decembra mi vyplácal mzdu v poriadku ale od januára tochto roka len po čiastkach kedže som mala v zmluve napísané že len 20 eur tam zarobím dával mi okolo 100 eur. Dna 25. mája som dala výpoved s tým že ma krivo obvinil z krádeže tržby, ktorú som mu tam nechala. Ráno mi volal že jutam nemá. Mám 3och svedkov a oni videli že mu ju dávam do sáčka a odkladám do skrinky. približne 500 hodín mi nezaplatil čo predstavuje sumu cca1020 eur. Ked som mu písala sms že si cez víkend prídem pre peniaze ktoré mám odpracované tak mi hned volal a kričal do telefonu že mi nič nedá za to že mu zmizli peniaze. ochránila som sa tým že mám čisté svedomie že nič som nevzala prečo by som si tým škodila. a povedala som mu že si to budem riešit teda po svojom a beriem na vedomie jeho postoj ktomuto celému. Vtom kričal a nadával na mna že som bezcharakterná chudera že ma zničí ked jemu alebo prevádzke narobím problémy. ze ma pošliape ako červíka aj mojho priatela a nenarodené dieta. Cele mi to príde od neho ako podraz kedže vedel že odchádzam od júna na materskú. a mal mi vyplatit dost penazí tak si povymýšlal veci krádeže a podobne . Ako budúcej mamičke mi tie peniaze budú určite chýbat. Nikoho by to nepotešilo kebyy pracoval 5 mesiacov zadarmo. Velka vdaka za radu. Uvažujem o trestnom oznámení za obvinenie z krádeže a za vyhrážanie.




Som evidovaná na UP ale nepoberám žiadne dávky v nudzi.
Naposledy upravil Ivana411994 : 31.05.14 at 09:04 Dôvod: odpoved
veronikasad Predpokladám, že si evidovaná na UP a poberáš dávku v hmotnej núdzi ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ivanka - neviem akú radu by si potrebovala? ťažko sa vyznať v tvojom príspevku!
    Ale ak si ty sama súhlasila, že oficiálne ti bude vyplácať len malú časť a zvyšok dlaňovka? ... tak to je potom ťažké "ustáť" .
    A na trestné oznámenie treba mať tiež dôkazy - treba si to potom obhájiť! Neviem či je to také jednoduché ?
    ešte mimo témy - výšku materskej si už riešila ? - že ako ti vychádza ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ivana, ak sa so zamestnavatelom nedohodneš na doplatení mzdy, podaním trestného oznámenia rozkrútiš kolotoč, z ktorého sa ti nepodarí bez problémov dostať von, pretože :

    - neviem aký druh dohody si mala uzatvorený. Na dohodu o vykonaní práce môžeš odpracovať 350 hod. ročne, na dohodu o prac.činnosti 10 hod. týždenne (mala si mať uzatvorenú dohovu o prac.činnosti)

    - vykonávala si nelegálnu prácu, za ktorú Inšpekcia práce postihuje rovnako zamestnanca aj zamestnávatela

    - ako uchádzač o zamestnanie môžeš zarobiť max. 148,57€ mesačne, ak si zarobila viac, spätne ťa vyradia z evidencie a musíš doplatiť zdr.poistenie.

    Prácou načierno si si podstatne pokazila vymeriavací základ pre výpočet materského
    Ivana411994 Tak to dakujem za odpovede. mám to veru komplikované. V zmluve na dohodu som zarobila len 20 eur. a tipujem že peniaze mi určite nevyplatí. Materskú som neriešila ale myslím že na žaidnu nárok ani nebudem mat...kedže som žiadne nemocenské poistenie neplatila....
    Katy a R prečo by si nemala nárok .. veď preto som sa pýtala - že to treba teraz riešiť ... lenže presné info o priebehu PP ??

    Mám nárok na mzdu ked som bola zamestnaná na dohodu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.