Zavrieť

Porady

Ako vyselektujem riadky v exceli podľa textu v bunke v stĺpci?

Mám tabuľku s 2928 obcami s ich údajmi, potrebujem odtiaľ 188 obcí s údajmi. Ako odtiaľ vyselektujem, iba tie ktoré potrebujem. Mám niekoľko takých tabuliek, mám aj Kutools, no neviem si s tým poradiť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    enida je offline (nepripojený) enida

    enida
    no ak mas jednu tabulku s 2928 obcami a druhu tabulku len s tymi 188 obcami tak ti asi najviac pomoze funkcia "vlookup".
    postavis sa do druhej tabulky, do prazdneho policka v riadku s obcou, zacnes zadavat funkciu =vlookup(odkaz na nazov obce v tejto tabulke; odkaz na tabulku v ktorej ma hladat; poradie stlpca, ktoreho hodnotu ma vratit; FALSE).
    napr. =VLOOKUP(A2;Sheet1!$A$2:$I$3000;2;FALSE)
    vladza ďakujem =)

    vodniksro je offline (nepripojený) vodniksro

    vodniksro
    mam Microsoft Excel 97-2003 Worksheet (.xls)

    v menu mas subor/domov/vlozit..... /udaje/......

    v casti udaje ...... filter (taky lievik sa mi zobrazuje)

    ak chcem pracovat s celym listom, pridam si prvy prazdny riadok, oznacim si cely list (nastavim sa na roh medzi A a 1)

    stlacim filter

    na tom prvom pridanom riadku sa zobrazia pod jednotlivými stlpcami "sipky"

    ked sa postavis na ten stlpec, ktory potrebujes, stlacis tu "sipku", rozroluju sa ti moznosti
    a tam si mozes v casti prehladavat, vypisat, co potrebujes a das OK

    a malo by to byt

    (teda dufam, ze je to to, co potrebujes...)
    vladza noo, to som už skúšala, len je to na dlho, keď tam mám 188 obcí a tých tabuliek je cca 20 ...... skôr som myslela, či aj v exceli nie je taká funkcia ako napríklad v ArcGIS join table, tam pridá do tabuľky iba údaje podľa stĺpcov.....čiže ak si vyznačíš, že ti to má pridať podľa názvu, tak ti pridá iba tie údaje, ktoré majú v tabuľke 2 rovnaký názov (obsah bunky stĺpca).....nakoniec som to robila cez ArcGIS, no ten mi nechcel exportovať túto tabuľku ako excelovsky súbor.....takže ako obrázok som ho musela vložiť do wordu, uložiť ako PDF a konvertovať PDF do excelu......myslím si, že na to existuje jednoduchší spôsob, len o ňom neviem....ak to zistím podelím sa o svoju skúsenosť ak to zistíš tiež sa podeľ =) Ďakujem za koment

    Ako vyselektujem riadky v exceli podľa textu v bunke v stĺpci?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.