Zavrieť

Porady

Na co si mam dat pozor, co mi hrozi ... ???

Dobry vecer, aj Ja by som sa chcela opytat na podobnu zalezitost.

Chceli by sme kupit byt, ktory presiel dobrovolnou drazbou 14.3. 2014, vydrazil ho jeden pan, ktory vlastni realitnu spolocnost, este ale nie je majitel bytu (zevraj ho kataster zapise az po ochrannej lehode 3 mesiacoch, cize 14.6., na LV je stale uvedeny byvaly majitel s manzelkou a su na nom vyznacene tieto:
PLOMBA VYZNAČENÁ NA ZÁKLADE V - xxxx /2013 + PLOMBA VYZNAČENÁ NA ZÁKLADE V - xxxx/2013 ... o co ide prosim ???
Dalej na LV stale figuruju vsetky poznamky i vsetky tarchy ... ako je to mozne, ked je uz po drazbe, kedy sa budu vsetky zaznamy vymazavat ???

Velmi ma zaujima, ak sa stane vlastnikom pan, ktory byt vydrazil a bude uz cisty LV ... potom by sme sa mali stat dalsim vlastnikom my (vsetko by sa malo odohravat na hrane ochrannej 3. mesacnej lehoty s moznostou napadnut drazbu) . Na co si mame davat pozor, co nam este moze hrozit? V pripade, ze by sa prihlasil povodny majitel s manzelkou o svoje prava po lehote spominanych 3. mesiacov, hrozilo by nieco nam alebo panovi co byt vydrazil a predal nam ho???
Prosim o radu ... DAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Akonáhle by bola napadnutá dražba alebo podaná určovacia žaloba a nakoniec by sa ukázalo, že buď je dražba neplatná alebo byt v skutočnosti patrí niekomu inému, tak by následné prevody vrátane dobrovoľnej dražby boli neplatné. Prevod v rámci dobrovoľnej dražby nepožíva takú ochranu ako napr. prevod v rámci exekučného konania.
    ANGIEANGEL Dakujem, cize ak dobre rozumiem, i pan co byt kupil v drazbe i my by sme boli bez bytu aj bez penazi, cize na ulici??? Aj keby sa povodny majitel s manzelkou domahal svojich prav po tej ochrannej 3-mesacnej lehote???

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Tak aj my sme boli v piatok pozerat dom v dobrovolnej drazbe. Dom krasny, prazdny, pytam sa pracovnika drazobnej spolocnosti, ci v tomto pripade je mozne, ze majitel domu drazbu napadne. Vraj nie, lebo byva v inom meste.No, ale pozistovala som si to s tymi lehotami a podaniami a cuvla som. Nebudem riskovat strechu nad hlavou a ostanem bez pribytku. cena mohla byt lakava, nakolko nebola stanovena. bolo to uz 2 kolko drazby, len ma prekvapil sprevadzatel z drazobky, ze nase vyjadrenie, ci pojdeme do drazby chcel od nas uz po 2 dnoch, pri 10 minutovej obhliadke. Myslim, ze si treba v tomto pripade davat velky pozor.
    Inak orem drazby bol na liste vlastnictva aj exekucny prikaz a to som uz ani nestudovala, co znamena.
    ANGIEANGEL Myslim, ze je tam ochranna lehota len jedna a to tie 3 mesiace po drazbe. Aspon tak mi to bolo povedane.,,,
    Peggynka Nikdy never tomu,čo ti povedia...To,čo je na papieri,to je pravda...a aj tej sa treba občas domáhať na súdoch.

    Na co si mam dat pozor, co mi hrozi ... ???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.