Zavrieť

Porady

Napadnutie kupnej zmluvy?

Dobry den,
Manzelke zomrela mama, ktora bola poslednych 10 rokov velmi tazka alkoholicka. Bola vdova a byvala v rodicovskom dome s dcerou(mojou svar
grinou). Svokra vo svojej alkoholickej euforii predala dom susedom za flasu vina. susedia zhodou okolnosti vlastnia male potraviny a roky pasovali alkohol svokre vymenou za rozne veci. Ja s manzelkou zijeme vo vlastnom dome daleko od svagrinej. Zena sa teraz boji, ze kde bude jej sestra byvat ak sused zaklope na dvere jeden den a bude chciet aby sa vystahovala. Nema kde ist.
Da sa takato kupna zmluva nejako napadnut?
3 komentárov     zbaliť
draik Ste si istý, že v kúpnej zmluve je ako cena uvedená flaška vína resp. ekvivalent jej hodnoty?
mikig Kupnu zmluvu sme zatial nevideli, stalo sa to len dnes rano. Manželka ma odvolala z roboty a išli sme hneď za švagrinou, telo svokry bolo stále na posteli a volali sme lekara, atď vybavovačky celý deň. Len poobede sa manželka na chvilu stretla so susedou a tá jej povedala že dom je predaný. Svokra stihla za posledné 4 roky odkedy jej zomrel manžel všetko povymieňať za alkohol od susedy.
V piatok je pohreb a mám v pláne si odchytiť susedu, že čo to má znamenať. Svokra nemala žiadny učet v banke. Ani manželka ani jej sestra nevedia nič o žiadnej zmluve a peniaze nikto nevidel.
arizona a pozrel si na www.katasterportal.sk kto tam je napisany ako vlastnik a ako k majetku prisiel? Ci uz davno svojkra nebyvala v "cudzom" ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Bednarova J je offline (nepripojený) Bednarova J

    Bednarova J
    Okrem spoliehania sa na to, ze pokial neprebehlo vkladove konanie nenadobudli susedia vlastnicke pravo je nutne aj podat zalobu na urcenie neplatnosti zmluvy a pripadne aj trestne oznámenie, s tým že bola zneuzita tiesen, nápadne nevýhodné podmienky a zavislost vlastnika na alkohole.
    mikig Kde prosim podat zalobu a trestne oznamenie? Dakujem
    Bednarova J zalobu na sud, TO na policiu

    MarcoM je offline (nepripojený) MarcoM

    MarcoM
    Pokiaľ nie je zavkladované na katastri má suseda smolu, vlastnícke právo prechádza až rozhodnutím príslušného katastra.

    V prípade ak aj je zavkladované, tak myslím, že je pomerne vysoká šanca to uhrať na hrubý nepomer medzi plneniami, zneužitá tieseň, dobré mravy atď. ....

    Hlavne to treba riešiť teraz a neodkladať !
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mikig Ďakujem
    MarcoM Ešte doplním, katastru treba oznámiť, že vlastník zomrel. Kataster to nemá ako zistiť. Teda ak je tam vyznačená plomba, treba oznámiť, že vlastník zomrel, priložiť overenú fotokópiu úmrtného listu a podať na príslušný katastrálny odbor so sprievodným listom, kde uvediete všetky nehnuteľnosti a oznámite, že ak je vedené akékoľvek konanie súvisiace s týmito nehnuteľnosťami tak sú už zahrnuté do dedičstva a kataster o tom nemôže rozhodnúť. Keďže dedičstvo prechádza na dedičov okamihom smrti poručiteľa
    mikig Dakujem, sme z toho zufaly, svagrina volala ze sused odpojil elektriku a vraj dom je jeho a ma 10 dni na vystahovanje
      zbaliť

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    No, bude to zaujímavé.

    V prvom rade treba zístiť, na koho je na katastri písaný dom. Ak na susedov, tak treba získať zmluvu, ktorou sa dom previedol na susedov. Potom podľa obsahu zmluvy konať ďaľšie kroky.

    Ak boli susedia chytrí, tak v zmluve uviedli nejakú primeranú cenu a budú tvrdiť ,že peniaze svokre vyplatili v hotovosti. Tým pádom máte smolu, nikto nedokáže, že jej peniaze nedali a svokra ich neprepila.

    Dôkazné bremeno bude na vás.
    tictac7 ..ak by to bol tento prípad a cena v zmluve by bola viac ako 15.000 eur, tak by som ich aspoň na Colný úrad udala, za porušenie zákona č. 394/2012 - pokuta do 10.000 eur.

    Napadnutie kupnej zmluvy?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.