Zavrieť

Porady

Neskoro dodaná faktúra za tovar z EU

Ahojte...prečítala som toho veľa, no neviem ako postupovať :
V novembri 2013 bola vystavená faktúra za tovar /samozdanenie/ - tovar bol fyzicky prepravený, ale hneď šiel priamo na ďalšie spracovanie /nevedeli sme o dodaní/, v máji 2014 prišla upomienka i s Fa za tento tovar... Musíme urobiť DDP za 12/2013 ?? Alebo môžeme urobiť samozdanenie v 05/2014, kedy nám bola doručená FA ?? /doklad, že nám fa prišla neskoro máme - doporučene/....do KV dáme za máj s dátumom dodania 11/2013 ??? Jedná sa o základ dane cca 700,-- €.
Alebo treba urobiť DDP DPH a tým pádom i DP PO 2013 ?

...nikto nevie ??
Naposledy upravil evuš : 09.06.14 at 07:37
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Hmm, nepoteším ťa. Keďže ide o faktúru z EU, tak v tom prípade ak aj máš doklad, že faktúra prišla neskoro, musíš urobiť DDP. Pretože pri samozdanení si síce uplatňuješ odpočet DPH, ale zároveň si povinná daŇ aj odviesť a DPH na výstupe musíš uhradiť v termíne za 11/2013.
    evuš ...hm...to teda si ma nepotešila :-( Šéf by to riskol - buď, že nám nato neprídu, alebo zaplatíme malú pokutu...je to dosť práce robiť... najmä, keď o Fa a materiáli som ani netušila...
    Ako by ste sa rozhodli Vy ??
    evuš ..ešte stále sa rozhodujeme, či podať DDP alebo nie....aké sú sankcie, ak nepodáme ?? Ďakujem... Neviem ani dátum dodania tovaru !

    kajkape je offline (nepripojený) kajkape

    kajkape
    ja len ku KV - kedze ide o rok 2013 - vplyv na KV nie je ziadny (nakolko sa KV riesi od 2014)
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    evuš ..čiže uvedenú fa do KV nezahrniem ??? O Fa a tovare som sa dozvedela v máji, zaúčtujem to samozdanením k máju 2014 a dodanie v roku 2013 ?? ...a budem riskovať pokutu ?? Som z toho na nervy...ale prerábať toľké mesiace, uzávierky, závierku 2013 sa mi nechce...
    kajkape postupovať podľa zákona znamená, že to prerobiť musíš. Iná "kľučka" neexistuje, žiaľ. 700 Eur je pomerne veľká čiastka, ktorá sa ti premietne aj do zníženia daňovej povinnosti. Veď pozri do internej smernice, ako máte určenú čiastku, ktorá významne ovplyvňuje ZD. opravné daňové čo sa týka DPH 11/2013, tam to patrilo....na DPH doplácať nič nebudeš, keďže ide o samozdanenie. A KV sa to isto netýka.
    Ak sa rozhodneš to celé nechať tak, pri kontrole riskujete prerábku... a iné opletačky. do DPH ti to pôjde teraz v najbližšom daňovom, do KV nedávaš, keďže sa to týka 2013
    kompozit Netreba prerábať závierky. Urob iba dodatočné DPH za rok 2013. Zmeny účtuj v roku 2014. (Záhadou zostáva, či bola dobre urobená inventarizácia.)
    kajkape v januári platilo, že výkaz DPH s KV nebol prepojený, čiže nejaká porovnateľná kontrola neexistovala. Neviem, či sa niečo také zmenilo.... KV sa s DPH výkazom zhodovať nemusia...
    evuš ..uf, tak teraz som už dopletená celkom....
    Mám zrušiť závierku roku 2013 ?? Urobiť DDP za 11/2013 so samozdanením aj odpočtom dane ?? výsledok bude 0, ale potom musím znovu podať DDP PO 2013...
    kajkape podľa mňa veľkú úlohu zohráva významnosť 700E. Ak mávate faktúry cca 10 000, 700 Eur sa môže javiť ako nevýznamná položka a účtuj ju v tomto roku. Ak však mávate faktúry 500 E, tak 700 E je významná a opravovať.... všetko je o obhájiteľnosti....
    evuš Tovar šiel od dodávateľa rovno k nášmu druhému dodávateľovi /už na SK/, ktorý na ňom robil ďalšie úpravy, o tovare a fa som sa dozvedela až v máji... Tovar k 31.12. nebol u nás na sklade.... mávame fa i s vyššími sumami... Mohla by som to teda samozdaniť v máji 2014, s tým, že tovar bol dodaný v 11/2013 ? ale pôjde to do DPH 05/2014 a do KV nie ?
    kajkape ale veď tomu druhému dodávateľovi ste to tiež museli nejako fakturovať? či?
    ale vieš čo, v podstate ide o nákladovú položku, čiže ste DU zaplatili viac ako ste mali, čo je ten lepší prípad. tak to všetko kľudne urob teraz /ale správne a vrámci zákona to nie je/....
    evuš ..druhý dodávateľ nám fakturoval práce na tom materiáli... Firma,ktorá materiál dodala sa ozvala až po pol roku, čo nebola zaplatená fa... Ďakujem za trpezlivosť, ale som z toho už na nervy... Pekný deň.
    kajkape ale ten tovar ste v konečnom dôsledku niekomu predať museli a aj vyfakturovali...to máte vysporiadané? Ja chápem, tiež by som z toho bola :/
    evuš ...z toho materiálu boli vyhotovené súčiastky, ktoré boli súčasťou zariadenia, ktoré sa dodávalo odberateľovi....
    evuš ..ešte stále sa s tým borím.... neviete mi prosím povedať ako to správne urobiť v DDP DPH za 11/2013 a následne to vysporiadať v 05/2014...v OMEGE ? Bez rušenia uzávierok DPH a DP PO 2013 ?? Ďakujem.
      zbaliť

    Neskoro dodaná faktúra za tovar z EU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.