Zavrieť

Porady

parkovanie pred domom v ulicke

priklad: uzka bratislavska ulicka, jednosmerka. Auta tu parkuju pri kraji pozdlzne za sebou v smere jazdy. Par domov tu vsak ma garaz s branou s vchodom z tejto cesty.

Je logicke, ze majitel ak sa chce dostat do svojej garaze, potrebuje mat volny priestor pred domom. Tak si na branu zavesil tabulku ZAKAZ PARKOVANIA - presnejsie napisal to na akysi papier.

Toto nie je zakazova znacka ani ziadny symbol schvaleny ministerstvom dopravy, preto sa pytam, porusujem nieco ked na to miesto zaparkujem?

Nemyslim si, ze dotycny ma kupeny aj pozemok pred jeho domom, teda cast cestnej komunikacie... teda nema co svojvolne prikazovat a zakazovat...

Ked tak si oficialne vybavit volny priestor pred domom a platit za jeho prenajom...ci? Aky mate na to nazor?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    On si nekupil ziadny priestor ani nic nezakazuje ci prikazuje, jeho chrani zakon o prevadzke na pozemnych komunikaciach a tym upozornenim len ziada o jeho dodrziavanie.
    Parkovat totiz nesmies tak ,aby si branil vjazdu do dvora ci garaze.
    To upozornenie dal uplne navyse, ak mu takto niekto zablokuje vjazd do garaze, staci zavolat odtahovku. A ked si parkrat takto auto najdes v Ciernom lese a zaplatis is odtah aj pokutu ... uvidis, ci tam este zaparkujes

    Odpoved na tvoju otazku je: ANO, porusujes Zakon o pozemnych komunikaciach (cestny zakon) http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/cestny-zakon/
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Wotan a kde to je presne aby som nemusel cele citat?
    ivka70 § 25, zákon č. 8/2009 Z.z.:

    (1) Vodič nesmie zastaviť a stáť
    ...
    u) na iných miestach, kde zastavenie alebo státie môže ohroziť bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky alebo obmedziť jazdu vozidiel; osobitne na miestach vjazdov alebo výjazdov z pozemkov, vjazdov a výjazdov z objektov určených na zásobovanie alebo parkovacích miest.
    lujza.j Nechcela som byt brutalna,ale ano....cierny les to isti
    srska :-)
    Wotan diky za objasnenie, takto mi to je uz jasne... toto som fakt nevedel, ze to je takto zahrnute...
    ale je mnoho pripadov, ze garaz tam nie je, len brana a maju tam vycapenu tabulku... ja nemam sancu skumat, ze ci je to naozaj vjazd do dvora, alebo len to tam niekto dal, aby mu tam nikto neparkoval...
    ivka70 Brana je vjazd, nech je za nou cokolvek ... odporucam neparkovat.
    Tazko si niekto postavi branu pred mur len kvoli zachovaniu parkovacieho miesta
    Ice dive fakt by niekoho odťahovali? nakoľko čo som počul ja, resp. čo sa riešilo u nás na sídlisku tak to bolo o tom, že odtiahnuť odtiahnu, avšak odťah platí ten čo volal a následne môže žiadať súdnou cestou od majiteľa.... resp. že dajú papuču a počkajú si kým sa majiteľ ozve..
    ivka70 Toto riesi mestska policia a fakt by niekoho odtiahli, odtah plati ten, kto auto chce spat ....
    Papucu daju v priapade, ze auto sice porusuje predpis ale nebrani premavke.
    Ak vsak blokuje vyjazd a v podstate zablokuje moznost majitelovi dostat sa von z garaze, tam je jediny mozny sposob, odtah. A odtah zaplati vzdy ten ,koho odtiahli.
    Ice dive napr. u nás pred domom sú parkovacie miesta na predaj.... susedovi niekto zaparkoval na jeho mieste, tak dané auto zablokoval došli mestský, následne štátny policajti... a čuduj sa svete o chvíľu behal okolo auta majiteľ... asi fásol pokutu, odťahovať ho neodťahovali... ale okrem mestských policajtov tam pobehovali ďalšie tri autá štátnych policajtov... no povedal by som že kvôli jednému miestu poslať 4 autá na výjazd... to fakt naša polícia "rozumne" hospodári...
    lujza.j ja som nikomu nebránila, iba dvomi "nožičkami"som málinko stala na vypelíchanom trávninu...tak mi nejaký sused vybavil bačkúrkubolo to v sobotu ráno pre 9.00h
    korela Pekne si to vyjadrila. :-) (Lujza)
    Apollo po otvorení bola prestíž.
    Raz nastúpil pri ňom do 70-ky veľmi dobre vyzerajúci mladý muž, oblečenie priam kričalo, že medzi normálnych smrteľníkov nepatrí, poloprázdny bus a on si sadol v protismere. Čo ten so sebou robil, mať kamerku, tak je na YT. On v buse nesedel asi od narodenia. Nervy niekde, neobsedel min., vravím si Čierny les. Iba nechápem prečo si nevzal taxík, aktovku mal pri sebe, kabát na sebe, a sú v meste taxi aj na kartu, ak by mal peňaženku v aute.
    Aj tam vystúpil. A to mal šťastie, že sa tam dostal bez prestupu. Tým chcem povedať, že pre niekoho je to skutočný trest, nielen iba otázka peňazí, ale najmä času.
      zbaliť

    pankratz je offline (nepripojený) pankratz

    pankratz
    Aj cestný zákon je zákon . A tam je riešené aj parkovanie v uliciach pred domom, garážou a pod. A čo prípad, keď sa ku vchodu do bytu potrebuje dostať sanitka s pacientom ?! Prípadne hasiť požiar hasiči ?! Prípadne plynová alebo vodoinštalatérska havária ?

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Moj nazor: ze ja neparkujem tam kde je vjazd do garaze,do brany RD a pod.,.....ale vidim,ze ty si iny....
    18 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Wotan samozrejme ked nemusim tak tam nebudem parkovat, ked vsak clovek nema kde, tak pokial to zakon nezakazuje, zaparkujem... a nic tym neporusim... kto chce sukromny priestor pred svojim domom, nech sa paci, vybavit a platit... mne tiez pred vlastnym domom parkuju auta, hoci nemam garaz, ale tiez by som rad parkoval pred vlastnym... ale kedze to nie je moj pozemok, neriesim a idem dalej, kde je volne miesto... brana nebrana, zakony platia pre vsetkych.. Potom si kazdy moze zmysliet ze toto bude moje miesto na parkovanie, dam si tam znacku a nikto tam nebude parkovat... lujza, co ty na to? zijeme v anarchii?
    lujza.j Mam garaž,prides sa mi postavit - zaparkovat pred branu?!
    ivka70 presne ako vravis: ZAKONY PLATIA PRE VSETKYCH
    srska už si bol na sídlisku v čadci? 20 parkingov pred panelákom a každý tam má pichnutú svoju značku na stĺpe :-)
    Wotan lujza.j - jedine ze by som na navstevu prisiel
    lujza.j
    Wotan srska - to snad nie
    srska choď sa príležitostne kuknúť. to stojí za to :-))
    srska pozri si foto pod stromami. to len jedno z mnohých :-))) http://www.kysuce.sk/images/content/...dca-2012-1.jpg
    Wotan parada... tot parkovanie celoslovensky problem...
    arizona To nikoho nezaujima, ze nemas kde zaparkovat. Tym, ze niekomu zabranis vjazd na sukr.pozemok, do brany, ci do garaze, porusujes zakon a basta! Ten papier si tam dal majitel asi zo zufalstva, pre tych menej chapavych...lebo uz aj v autoskole sa uci, ze pred branami sa NEPARKUJE!
    Wotan sa nerozculuj tuto arizona, uz sme to poriesili... zopakujem snad len to, ze v mnohych pripadoch sa stava, ze tam ma clovek branu a nema ani auto a nie je to ziadny vjazd, ale da si tam tabulku, aby si zabezpecil parkovacie miesto pred domom... zakon je zakon, to je fakt, ale v tomto pripade zvyhodnuje tych co maju vjazd do dvora/garaze, nakolko im zdarma kvazy poskytuje priestor pred domom, a ti ostatni maju smolu, ze nemaju branu/garaz... hladaj si miesto v tretej ulici..asi tolko ...
    kopretinka jak,že nemáš bránu,ako chodíš potom do dvora?
    Wotan myslel som branu pre auto - do dvora ci garaze... Ja mam len malu branicku vchod, dvor nemam...
    kopretinka tak ani tam by ti nemali parkovať....či?
    arizona Wotan, keby si byval na takom mieste, kde by si nemohol denne niekolkokrat prist domov, tak ver, ze aj ty by si sa rozculoval. Skus sa zamysliet nad problemom aj z druhej strany... Ja som tak byvala 10 rokov,poviem ti, boli to nervy!!! Byvali sme na hlavnej, frekventovanej ulici,oproti boli Potraviny s parkoviskom. Ale lenivcom bolo jednoduchsie zastavit v smere cesty ludom pred branou,ako zaparkovat na parkovisku. A my, ked sme sli domov a mali sme vchod zablokovany, museli sme odstavit auto na tej hlavnej ceste, zablokovali sme dopravu v oboch smeroch a cakali sme, pokym si nejaky lenivy idiot dokonci nakup a uvolni vchod. Vies, kolkokrat sme boli v ohrozeni zivota? Velakrat...tiez sme zo zufalstva dali na branu vyraznu cedulu, nastastie to vyrazne pomohlo.
    Wotan ano, tak to uplne chapem...
    korela pre všetkých, nielen Sršku http://www.kysuce.sk/images/content/...dca-2012-1.jpg
    Nedávno sa jeden vyjadril na Petržalku, "Kde ti Slováci berou peníze?" Že samé auto. (Zabudol, že nemáme metro.)
    Jeho pracovnú pozíciu môžem opísať ako vyššiu trojkombináciu ovplyvňujúcu verejnú mienku najmä vo svojej domovine, pracujúci vo Viedni.
      zbaliť

    gufy je offline (nepripojený) gufy

    gufy
    Vodič by mal byť na určitej mentálnej úrovni - aby neohrozoval, ale aj neobťažoval, ostatných... Predpokladám, že zadávateľ príspevku je nevodič.
    V opačných prípadoch to dopadáva takto:
    http://www.parkujemakodebil.com/
    (aj keď senzácie chtiví fotografisti to občas preháňajú)

    Apropo, nejako som dodnes nepochopil význam zakladania papúč. Tak buď tam to vozidlo zavadzia, alebo nie......
    Naposledy upravil gufy : 07.06.14 at 15:45
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lujza.j "Vodič by mal byť na určitej mentálnej úrovni"...jáj aká krásna veta....kolko vodičov ju mánapr. v BA....
    arizona ...aj ja by som vedela roman napisat :-D
    willma no momentálnu úroveň má predsa každý, vždy keď sadám do auta, tak sa v duchu pomodlím, aby pán Boh držal všetkých bláznov doma. Asi ma nemá rád
    lujza.j ja som síce neznaboh ...ale ani mňa vždy je to samá erotika....samá vagína a penisss
      zbaliť

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Ejéj,ale nemal by si tu dávať návody,ako ešte kasírovať občanov (že prenájom obecného pozemku pre možnosť vjazdu do brány!).Sa toho chytia,aby napĺňali rozkradnuté kasy a sa z toho už po...reme.Uplatni svoj talent hľadaním dier v zákonoch v prospech ľudu,hehe...

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Predstav si, ze pred dvere tvojho bytu = spolocne priestory niekto postavi pracku, skrinu apod a bude argumentovat ze ten priestor nie je tvoj ale spolocny.

    parkovanie pred domom v ulicke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.