Zavrieť

Porady

odmeny správnej a dozornej rade v n. o.

Môžem vyplatiť odmenu členom správnej a dozornej rady neziskovej organizácie, hoci zákon č. 213/1997 Z. z. o neziskových org. ... hovorí v § 21 ods. 5, že "Členstvo v správnej rade je dobrovoľnou a neplatenou funkciou. Členom správnej rady patrí náhrada preukázaných výdavkov, ktoré im vznikli pri výkone funkcie, podľa osobitného predpisu" (to je zákon o cestovných náhradách)?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    olala je offline (nepripojený) olala

    olala
    Odpovie niekto muchomurke? Aj mňa by zaujímalo či majú členovia správnej a dozornej rady nárok na odmenu, najmä ak poskytujú i služby v neziskovej organizácii-materskom centre. A majú nárok na preplatenie školenia na ktorom sa chcú zúčastniť v snahe poskytovať kvalitnejšie služby?

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    olala
    Odpovie niekto muchomurke? Aj mňa by zaujímalo či majú členovia správnej a dozornej rady nárok na odmenu, najmä ak poskytujú i služby v neziskovej organizácii-materskom centre. A majú nárok na preplatenie školenia na ktorom sa chcú zúčastniť v snahe poskytovať kvalitnejšie služby?
    Ak vykonávajú nejakú prácu pre neziskovú organizáciu, môžu mať za túto prácu normálnu mzdu - a musia mať pracovnú zmluvu. Členstvo v správnej a dozornej rade sú neplatené funkcie.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    olala
    Ďakujem a aspoň tie školenia si môžme dať do výdavkov?
    Pre úplnú precíznosť by som radšej siahol po nejakom type zmluvy, a túto uzavrel s členom správnej alebo dozornej rady. Potom by som považoval školenie, ktoré súvisí s výkonom činností, uvedených v uzavretej zmluve za daňovo uznateľné výdavky.

    odmeny správnej a dozornej rade v n. o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.