Zavrieť

Porady

Faktúry T mobile a DPH

Prosím vás, je nejaká zmena v r.2006 ohľadne prijatých faktúr napr. za T Com, či T mobile? Dodanie služby bolo 31.03.2006 a fa prišla 10.04.2006, stále platí, že DPH uplatňujem 31.03.2006?
Usporiadat
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Myslím, že technicky v softwéri by sa to asi ťažko dalo urobiť.
Ako si mám rozdvojiť fa, čo môžem uplatniť a čo nie? Alebo by sme všetko potom uplatňovali vtedy, keď to zaplatíme?
Fakt zmotané. Toto však nie je zálohová fa, ale riadny daňový doklad. Tu je asi myslené na opakované dodávky. §19 ods.3 hovorí o elektronických komunikačných službách a tam sa za deň dodania služby považuje najneskôr deň vyhotovenia fa.
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
no ale toto vyjadrenie je konkrétne na faktúru mobilu hm a mám taký pocit že to je motané jedno cez druhé...
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Ja idem na to len sedliackym rozumom, ak T mobile vystaví faktúru a na nej je dátum zd.plnenia napr. 11.10.2007 - odvedie DPH v 10-tom mesiaci.
Moja firma faktúru zaúčtuje podľa toho čo je na nej uvedené, teda dátum zd. plnenia je 11.10.2007 - tak to naúčtujem aj ja a uplatním si DPH v 10-tom mesiaci. Veď práve kvôli týmto rozličným názorom sa vymyslelo aby na faktúre bolo uvedené dátum zdaniteľného plnenia - tak sa tým riadim.
A aj z pohľadu ŠR je to vyrovnané.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Vladimír Ozimý Pozri príspevok
no ale toto vyjadrenie je konkrétne na faktúru mobilu hm a mám taký pocit že to je motané jedno cez druhé...
To je nejaký komplikovaný daňový poradca, keď vymýšla takéto veci. Podľa mňa je platenie vopred dohodnuté v zmluve s mobilným operátorom a vtedy je zdaniteľné plnenie podľa zmluvy.
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
sway Pozri príspevok
Ja idem na to len sedliackym rozumom, ak T mobile vystaví faktúru a na nej je dátum zd.plnenia napr. 11.10.2007 - odvedie DPH v 10-tom mesiaci.
Moja firma faktúru zaúčtuje podľa toho čo je na nej uvedené, teda dátum zd. plnenia je 11.10.2007 - tak to naúčtujem aj ja a uplatním si DPH v 10-tom mesiaci. Veď práve kvôli týmto rozličným názorom sa vymyslelo aby na faktúre bolo uvedené dátum zdaniteľného plnenia - tak sa tým riadim.
A aj z pohľadu ŠR je to vyrovnané.
ja plne súhlasím s týmto...ten názor som len uviedol kvôli tomu že si zoberte že vám dá niekto fundovaný takýto názor a vy neviete kde je sever...ja s ním nesúhlasím...
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Vladimír Ozimý Pozri príspevok
ja plne súhlasím s týmto...ten názor som len uviedol kvôli tomu že si zoberte že vám dá niekto fundovaný takýto názor a vy neviete kde je sever...ja s ním nesúhlasím...
presne ako hovoríš, stalo sa mi neraz že mi bolo fundovaným človekom radené jedno a tu som sa dočítala a konfrontovala ...a zrazu úplný opak ... a nakoniec som si spravila podľa svojho presvedčenia.
VEĎ NA TAKÉTO VECI MÁME PORADU
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Čo ak je zdan.plnenie 30.11.2007 a faktúra vystavená 4.12.2007?Kedy to odpočítať?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zuzana Pozri príspevok
Čo ak je zdan.plnenie 30.11.2007 a faktúra vystavená 4.12.2007?Kedy to odpočítať?
Nárok na odpočet vzniká v 11/07.
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Ale je to fa od T-mobile, moze sa to dať aj do 12/07, nie?Buď 11/07 alebo 12/07 podľa zákona o DPH.Alebo sa mýlim?
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Od Janky Acsovej
Re: Faktúry T mobile a DPH
Právo na odpočítanie dane v prípade, že obdržíte faktúru do 25.4. t.j. do termínu na podanie DP za mesiac marec môžete uplatniť v prípade mesačného platiteľa:
- v mesiaci marec, alebo
- v mesiaci apríl.

Ak ste štvrťročný platiteľ:
- v 1. štvrťroku, alebo
- v 2. štvrťroku.

Platia štandardné pravidlá. Pozrite napríklad aj (všimnite si možnosti na uplatnenie práva na odpočítanie dane):
http://www.porada.sk/t18735-odpoeita...lad-z-erp.html
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

AK máš faktúru do podania dph za 11/07 tak ju dáš do 11., ak nemáš, dáš do 12/07.
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Áno,môžeš posunúť aj do 12/07 podľa § 51 ods.2 zák.o DPH
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Aj keď prišla 5.12.2007 môžem ju posunúť do 12/07 ak to mám v internej smernici?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
- môžeš.
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Díky leni.
0 0