Zavrieť

Porady

podpora v nezamestnanosti počas poberania rodičovského príspevku

Chcem poprosiť o radu, rodičovská dolenka mi trvá do 27,2,2015, avšak mladší syn mi nastúpi do škôlky 2,9,2014, čiže kým si budem hľadať prácu, môžem zároveň požiadať o podporu v nezamestananosti, resp. sa zaevidovať na UPSVaR? ak áno, ako sa mi vypočíta podpora, ak som na rodičovskej dov. 5 rokov. a moje posledné zamestnanie trvalo 3 dni, stále trvá.a predposledné cca 2roky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Dávku v nezamestnanosti nie je možné poberať v súbehu s výplatou rod.príspevku.
    Máš nevyčerpanú dovolenku ? Kedy plánuješ ukončiť pracovný pomer ?
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mamadada myslím, že na dovolenku nárok nebudem mať, ked som tam robila 3 dni (za max. vymer.základ) , ale prac.pomer ukončím zrejme po skončení RD. (27.2. 2015 v piatok končí RD a mala by som teda ukončiť prac.pomer povedzme 3.3., aby som aspoň deň bola ešte zamestnaná?)môžem teda rodičovský príspevok presunúť na manžela a ja sa zaevidujem ak mi vyjde "dobrá"podpora?
    dakujem veronika
    veronikasad Na dovolenku nárok budeš mať, lebo materská dovolenka sa považuje za odpracovanú dobu. "Dobrá podpora" ti vyjde len vtedy, ak požiadaš jeden deň o čerpanie dovolenky a zbytok ti preplatia.

    Uveď presné obdobie materskej a rodičovskej dovolenky.
    mamadada Tak tá druhá MD začala 10.1.2012 - 2.9.2012
    a RD 3.9.2012 - trvá do 27.2.2015
    veronikasad Spočítaj si prac.dni RD, vrátane sviatkov (podla môjho odhadu ich nebolo 100), preto ti vznikol nárok na celú dovolenku za rok 2012.
    Ak budeš končiť pracovný pomer, nežiadaj o ukončenie posledným dňom RD, ale vyčerpaj si jeden deň dovolenky a zbytok nech ti preplatia.

    Ukončenie RD treba zamestnávatelovi oznámiť písomne mesiac vopred.
    mamadada veronika, prosím o odpoved, prosím...
      zbaliť

    podpora v nezamestnanosti počas poberania rodičovského príspevku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.