Zavrieť

Porady

ZEP a následný certifikát

Prosím Vás o radu, používam na elekr. podávanie dokumentov ZEP a doteraz mi všetko fungovalo, Ale skončila mi platnosť certifikátu, preto som požiadala o vydanie následného, zaplatila a mám ho nainšt. na karte, tak ako doteraz. Ale problém je v tom, ža ak podávam dokument cez e-dane, podpíšem , tam mi ho aj ukáže ale pri odosielaní mi napíše, že dokument bol odmietnutý z dôvodu neplatnosti certifikátu. Viem že pred rokom som si ten nový certifikát musela zaregistrovať aj na stránke drsr.sk, ale na tej novej/finančná správa) nič také neviem nájsť. Nevie mi niekto pomôcť??? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Pozrel som sa na to (nie som z toho odboru!) - https://www.financnasprava.sk/sk/ele...cia-dane/edane -Technické predpoklady na strane klienta:
    Otázka - máš D.Singer/XAdES + XLM plugin + Browser plugin?
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    janapill ano to všetko mám, dala som si to prekontrolovať a všetko mám ok.
    misoft https://www.financnasprava.sk/sk/ele...pristupu-k-aes
    janapill ďakujem za ochotu, ale už som asi na to prišla, musím sa totiž po prvý-krát na môj profil prihlásiť práve cez ten certifikát a automaticky mi ho priradí. Tak idem skúsiť podať nejaký prehľad či mi to prejde, ale ten certifikát mi prešiel, tak dúfam, že to bude OK. A ešte raz ďakujem za ochotu.
    janapill Jupííí, funguje to!!
      zbaliť

    JWC s.r.o. je offline (nepripojený) JWC s.r.o.

    Spoločnosť pôsobí na trhu IT. Zaoberá sa najmä odborným poradenstvom v oblasti elektronického podpisu. Lektorujeme školenia na tému elektornický podpis, elektronická komunikácia, digitalizácia procesov v organizácii, elektronické schránky a na iné aktuálne témy súvisiace s eGovernmentom. Taktiež vyvíjame open source softvér. ...viac JWC s.r.o.
    treba sa najskôr prihlásiť novým kvalifikovaným certifikátom t.j. cez možnosť "zaručený elektronický podpis"...potom treba pár minút počkať 20-30 a až potom ísť na e-dane - táto postupnosť je z dôvodu, že nový KC sa musí zaregistrovať=priradiť k subjektu

    ZEP a následný certifikát

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.