Zavrieť

Porady

schválenie účtovnej závierky

Do kedy musí byť schválená účtovná závierka, ak sme mali podanú žiadosť o odloženie podania daňového priznania do 30.06.2014. Predĺžuje sa aj termín na schválenie UZ.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Podla par § 40 Obchodneho zakonnika:

    (1)
    Akciová spoločnosť, spoločnosť s ručením obmedzeným, družstvo a štátny podnik ukladajú riadnu individuálnu účtovnú závierku a mimoriadnu individuálnu účtovnú závierku do zbierky listín po jej schválení príslušným orgánom. Iná zapísaná osoba má túto povinnosť, len ak jej to ukladá osobitný zákon. Príslušný orgán akciovej spoločnosti, spoločnosti s ručením obmedzeným, družstva a štátneho podniku je povinný predložiť riadnu individuálnu účtovnú závierku a mimoriadnu individuálnu účtovnú závierku na schválenie do šiestich mesiacov po uplynutí účtovného obdobia.


    Nasledne v zmysle Zakona o uctovnictve musis do 5 dni oznamit, ze UZ bola schvalena. Ale ak do 3 mesiacov od predlozenia sa UZ neschvali, mas lehotu 30 dni od marneho uplynuta 3-mesacnej lehoty na to, aby su ulozila neschvalenu UZ. Hovori o tom ods. 2 § 40 Obchodneho zakonnika:

    (2)
    Ak príslušný orgán akciovej spoločnosti, spoločnosti s ručením obmedzeným, družstva a štátneho podniku neschváli účtovnú závierku predloženú podľa odseku 1 do troch mesiacov od predloženia, ukladá sa do zbierky listín obchodného registra neschválená účtovná závierka. V tomto prípade je akciová spoločnosť, spoločnosť s ručením obmedzeným, družstvo a štátny podnik povinný uložiť neschválenú účtovnú závierku do 30 dní od márneho uplynutia trojmesačnej lehoty.



    Som toho nazoru, ze nakolko neexistuje v tejto veci vazba medzi ObchZ, ZoDzP a ZoU, tak lehota na predlozenie je jednoznacne 6 mesiacov od konca UO, z odseku 2 vyplyva lehota na schvalenie v trvani 3 mesiacov a nasledne 5 dni na oznamenie. Pripadne v pripade neschvalenie lehota 30 dni na ulozenie neschvalenej UZ.

    maped je offline (nepripojený) maped

    maped
    môžete podať už schválenú účtovnú závierku dňom 30.06.2014 a tým to máte vyriešené.

    Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

    Janinkaaa
    Účtovná závierka za rok 2013 bude schválená 30.06.2014.
    Do 5 dní, teda do 05.07.2014 musím toto schválenie oznámiť ?
    Keď sa schválenie ÚZ posielalo na Okr. súd, tak termín bol do 30 dní od schválenia.
    Teraz musím do tých 5-tich dní ?
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Chrusťa §23a zákona o účtovníctve, áno do 5.pracovných dní od schválenia oznámiť schválenie účt.závierky
    Janinkaaa Ďakujem.
    Dašena O. A dokedy musí byť schválenie?
    Dašena O. Do 6 mesiacov? to znamená, že do 30.6 ?
    Dašena O. Nikto nevie poradiť? daňový úrad tvrdí že do dnes sa musí poslať oznámenie o schválení
    Dašena O. Po iné roky sme schvaľovali roč.uzáv. vždy v auguste a do 30 dní sme to poslali aj na obch.register, tento rok sa už na obch.reg. nemusí posielať, ale treba na DU oznámiť schválenie-musí byť tento rok schválenie do 30.6. a potom do 5.7. poslať na DU???
    Dašena O. Naozaj nikto nevie ako to je tento rok?
      zbaliť

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Daňové priznanie a účtovná závierka sú dve nezávislé podania. Všetky termíny platia bez úpravy. Lehota na podanie DP dáva možnosť v tomto termíne aj zverejniť UZ. Nie je to však povinnosť, ale možnosť. Iný (skorší) termín nie je vylúčený. Lehoty podľa ObchZ nie sú týmto dotknuté.

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    prosim viete odpovedat. Ak nemozem poslat schvalenu zavierku, do kedy musi byt schvalena, ked bol odklad DP do 30.6. resp. 1.7. ?
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    nika.sum neviem preco minusovy bod, ide o presne to iste na co sa pyta zadavatelka a nikto jej jasne neodpovedal. Chcela som len jasnu odpoved na danu otazku, nakolko odpoved mozete podat schvalenu nie je podla mna odpoved na co chcela. Viem, ze mozem podat schvalenu, ale su pripady kedy nemozem a rada by som vedela, ci sa posuva aj povinnost dokedy musia schvalit. Preco mam opat zadavat to iste? Inak prispevok predo mnou bol tiez otazka a uplne ina...
    avalik Ako dlhorocna poradacka, by si mala poznat etiketu porady.
    nika.sum ale ja som nedavala novu otazku predsa, tak naozaj neviem cim som porusila etiketu. Ja viem, ze ak davam novu tak musim zadat...chcela som len nech sa to posunie dopredu a niekto odpovie. Prepacte, tak ako zadavatelka som sa nic nedozvedela, ale aj tak. Ja som chcela dodrzat bod 3. zadavanie otazky (Etiketa porady) s tym ze nezadavam novu otazku do odpovede.
    Lubkka Obchodný zákonník explicitne neukladá sro lehotu na schválenie účtovnej závierky – upravuje len postup v prípade, ak nedôjde k schváleniu účtovnej závierky. Keďže však podľa § 23a zákona o účtovníctve platí, že „Schválenú účtovnú závierku alebo oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky musí účtovná jednotka uložiť v registri najneskôr do jedného roka od skončenia účtovného obdobia, za ktoré sa účtovná závierka zostavuje“ fakticky platí, že sro je povinná účtovnú závierku schváliť minimálne v tejto lehote a zabezpečiť uloženie schválenej účtovnej závierky, alebo oznámenia o dátume schválenia do registra. Ak by tak neurobila hrozia jej sankcie podľa § 38 a nasl. zák. o účtovníctve.
    nika.sum Dakujem velmi pekne
      zbaliť

    schválenie účtovnej závierky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.