Zavrieť

Porady

Punčové rezy - vie niekto dobrý recept?

knihomol I. stupňa
Ahoj všetci. Hľadám nejaký dobrý recept na punčové rezy. Ak niekto vie, prosím pošlite mi.
Usporiadat
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Mám jeden zaujímavý recept z mimibazáru aj s obrázkovým postupom, no zatiaľ som ho nerobila. Pokúsim sa ho sem pridať.
0 0
slnecnicaa slnecnicaa

slnecnicaa je offline (nepripojený) slnecnicaa

my robime z piskotoveho cesta, zo spodneho platu zosupeme vrchnu "supku" aby sa kolac nesmykal, potrieme cervenym lekvarom. na neho ukladame pasiky stredneho cesta, tie striedavo mocime (jeden pasik zlty, druhy cerveny,...) v sirupe - voda s cukrom sa uvari, prida sa rum, citronova stava, do zlteho pridame oranz sirup a do cerveneho cerveny sirup (malinovy, jahodovy,...) - nepouzivame potravinarsku farbu, v tych sirupoch ich je dost a pekne to zafarbi. treti plat tiez osupeme a natrieme lekvarom a lekvarovou stranou prilepime k strednemu farebnemu cestu. potom kolac zakryjeme papierom a plechom a ten zatazime, aby sa tie platy "spojili". na druhy den vrch polejeme polevou - praskovy cukor, stava z citrona a tiez cerveny sirup kvoli farbe. natrieme na cesto, nechame ztuhnut a pokrajame nozom mocenym v horucej vode.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Dobrý deň, nemáte náhodou niekto recept na punčové rezy, myslím, že to bol z časopisu Mňam. Niekde som ten recept stratila. Pamätám si, že sa upiekol plát, rozrezal na 3 častí, potieral sa plnkou, aj nejaká želatínka tam bola tenká, aj krém, aj ružová poleva.
Skúšala som ho piect bez receptu ale bez úspechu. Keby ho náhodou niekto mal, bola by som veľmi rada.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať