Zavrieť

Porady

Príkaz na začatie exekúcie

Ahojte poraďáci,
chcem sa Vás opýtať, ako musím postupovať pri nasledovnej situácii:
1. - v januári sme obdržali príkaz na začatie exekúcie zrážkami zo mzdy - nad 3000,- Sk bez obmedzenia. Exekútorka mi povedala, že ak má zamestnanec čistý príjem napr. 10000,-Sk, 3000,-Sk mu vyplatím a 7000,- Sk pošlem na účet exekútora. Toto by bolo ešte v poriadku. Ale?!
2. - začiatkom apríla sme obdržali ďalší príkaz na začatie exekúcie pre soc. poisťovňu /prednostná/ pre toho istého zamestnanca.
Otázka znie:
Mám pokračovať s prvou zrážkou až do splatenia, alebo rozdeliť sumu na dve časti, alebo prednostne splácať sociálku a potom pokračovať s prvou exekúciou?
Má niekto skúsenosti s exekúciami? Prosím poraďte.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Darana je offline (nepripojený) Darana

    som človek, ktorý neustále prichádza na to, čo všetko urobil zle ...viac Darana
    Tu bude platiť tretinový systém zrážok, čiže budeš platiť tam aj tam, počkaj nájdem to a pošlemi ti to..

    makovnik1 je offline (nepripojený) makovnik1

    makovnik1
    Ahoj,
    tá exekučka čo ti prišla skôr ide tak ako doteraz, lebo si ju dostala skôr. Tá zo sociálky - PREDNOSTNÁ - ide po 1.000,- Sk mesačne.
    Tá exekútorka to povedala dosť zaokrúhlene tých 3.000,-Sk. Keď má zamestnanec exekučku, dostane vlastne na výplatu 3.600,- Sk. Táto suma (na výplatu) sa zvyšuje o 600,- Sk na každú vyživovanú osobu (aj keď napríklad platí výživné). V prípade že má nariadenú prednostnú exekúciu, dostane v globále ešte o 1.000,- Sk menej.

    Darana je offline (nepripojený) Darana

    som človek, ktorý neustále prichádza na to, čo všetko urobil zle ...viac Darana
    tu je príklad:

    Ak povinný má vyživovaciu povinnosť voči napr. 3 osobám (manželka a 2 deti) a čistá mzda je 7.200,- Sk.

    Z tejto sumy treba odpočítať základnú nepostihnuteľnú sumu 1.600,- Sk na osobu povinného + na každú vyživovanú osobu 600,- Sk = 1.800,- Sk

    7.200 Sk - 1.600 Sk - 1.800 Sk = 3.800 Sk

    To rozdelíš do tretín tak, že suma 3.000 Sk sa rozdelí po 1.000 Sk do každej tretiny a čiastka nad 3.000 Sk t.j. 800 Sk je zvyškom čistej mzdy, ktorá sa nad 3.000 Sk zráža bez obmedzenia.

    Príkaz na začatie exekúcie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.