Zavrieť

Porady

Preprava psa na dovolenku do zahranicia

Ake mate skusenosti s prepravou psika autom do zahranicia?

Musi byt pes v specialnej prepravke,alebo moze byt aj volne v aute, napr.lezat na zadnych sedadlach,prip.lezat na zemi pod vedlajsim sedadlom od vodica?

Vsade citam iba take malo konkretne informacie,aby bol psik zabezpeceny,aby neobtazoval vodica,aby volne nepobehoval po vnutri auta a pod.
Usporiadat
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

pouzivam bezpecnostny postroj - moze sediet, lezat, postavi sa na zadne a sleduje premavku cez zadne sklo ... ale na sofera nedociahne

4 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Zakon neprikazuje, ako ma pes v aute cestovat. je to na zvazeni majitela, ako ma psa zabezpeceneho a ide aj o to,. aky velky je ten pes. Existuju specialne lezadla, ci klietky do kufra auta, kde sa pes bezpecne prepravi. Treba len dbat na to, aby bez neohrozoval seba a inych v aute pocas jazdy svojim volnym pohybom. Existuju aj preprtavne tasky, ktore sa daju uchytit za opierku sedadla a tam moze psik pokojne cestovat, avsak treba psika na to priucat. Prikladam par linkov na moznosti prepravy. Niekto pouziva aj pasy pre psa, mne osobne sa neosvedcili, nakolko ak ma byt pes priputany cca 10 hodin,. absolutne mu to zdreduje srst. Ale inym to vyhovovat moze.



1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ja tak ako na poslednej foto....ale siklo by sa mi ho priputat.....obcas chce soferovat ale to ho decko vozievalo vedla seba- v predu...tak sa domaha tam sediet....
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Diky za rady.
Tym prepravkam sa chcem praveze vyhnut.Zajedno by tam pes asi zblbol, za druhe, nechcem tou prepravkou zaplnit cely kufor auta. Mame vacsieho hafana.
Plachtu na zadne sedadla mame,pes je tam zvyknuty,v klude sedi. Len potrebujem vediet, ci je to dostatocne aj pri preprave do zahranicia,aby sme neplatili pokuty,alebo aby sme nemali nejake problemy s Policiou.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Podla toho, asi kde ides, musis pozriet ich zakony. Ale my kazdorocnou cestou do Chorvatska psika prepravujeme v takej prepravnej taske, bok nema zapnuty, takze hocikedy si vvylezie von. Nikdy nas nikto nekontroloval, ako je zabezpeceny pes aj ked sme policajnu kontrolu absolvovali.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

arizona, ja tiez pouzivam tu plachtu a prave koli cestam do zahranicia som si zaobstarala ten bezpecnostny postroj

napriklad cesky zakon 361/2000
§ 52
(5) Při přepravě živých zvířat nesmí být ohrožena bezpečnost řidiče, přepravovaných osob ani zvířat a ani bezpečnost provozu na pozemních komunikacích.

ale aj v nasom zakone o cestnej premavke mame
§ 51
(3) Pri preprave živých zvierat nesmie byť ohrozená bezpečnosť vodiča a prepravovaných osôb, bezpečnosť prepravovaných zvierat ani bezpečnosť cestnej premávky.
Naposledy upravil avalik : 20.06.14 at 09:35
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Nestresujte psíka dlhou cestou. V hoteli pre psov sa tie 2 týždne o neho dobre postarajú...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Moj pes...v prepravke ved on je zablokovany ked mu dam nahubok....ani sa nevykandi ani nevycura.....prepravku by zozral.....ak sa tento rok ide-dufam autom-chlapovim"vagonom" urcite s deckom na zadnom....sa budu musit pomestit....len neviem kto bude komu viac vadittreti krat so psom do HR...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

bodliak
Nestresujte psíka dlhou cestou. V hoteli pre psov sa tie 2 týždne o neho dobre postarajú...
Bude...ale ja uz nikdy bez psa.prvy tam chodil...
....ten pes,ale nevie preco ho tam davaš....ked som tohto...dala minuly rok na 4 dni ....a prisli sme pre neho hned som sa rozrevala....nezabudnem,ako sedel v tom koterci...nufak odraty hlas vystekany...nevedel ci sa ma tesit,ze ide domov ....v aute na nas ani nekukol ...urazeny.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

bodliak
Nestresujte psíka dlhou cestou. V hoteli pre psov sa tie 2 týždne o neho dobre postarajú...
Nie kazdy pes ma stres z cestovania. Niektore psiky cestuju velmi radi.
Nasa herecka by sa vozila aj cely den, keby ju mal kto :-D. Staci, ze zacuje zahrkotat kluce a uz caka pri aute.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

bodliak
Nestresujte psíka dlhou cestou. V hoteli pre psov sa tie 2 týždne o neho dobre postarajú...
Bodliak, neviem, ci mas psa a ci absolvoval s tebou cestu autom a ci si ho dal do "psieho" hotela, co je koterec medzi cudzimi ludmi. ja som si vybrala tu prvu moznost a pes s nami cestuje vsade- kde aj my, bez problemov. ved je uplne jedno,. ci lezi doma v pelechu, ci cestuje v aute a lezi na sedadle, ci v prepravnej taske a spi. 0 psich "hoteloch" viem svoje. NIKDY:
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Stres ma v prvom rade v hoteli....
1 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Kvôli bezpečnosti by som toho psíka pripútala.Ak máš psíka,asi je potrebné častejšie zastaviť (vyvenčiť,napiť,prebehnúť).Mimochodom,pred tromi rokmi prišla o život mladá žena od nás na ceste do HR veľmi nešťastne:vodič prudko zabrzdil a cestovná chladnička,položená vzadu jej zlomila väzy.Všetko vo vnútri by som pripútala.
1 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Nielen kvoli bezpecnosti psika ale aj kvoli bezpecnosti posadky by pes mal byt priputany alebo v prepravke.
Pretoze v pripade nehody nepriputany pes (a najma vacsi pes) dokaze vahou a zotrvacnostou ublizit aj posadke priputanej sediacej na prednych sedadlach.

Tie psie bezpecnostne pasy maju aj makku cast, ktora im aspon ciastocne ochrani pri naraze hrudnik.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ježisi..baby...mate pravdu....taky sado-maso postroj doma ma...tento rok ho cvaknem o nieco...
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

luji, ak k tomu postroju nemas pas, tak sa da dokupit alebo vyrobit


1 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Aj takéto:
https://www.mall.sk/autovybava/trixi...ostroj-do-auta
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

https://www.facebook.com/pages/Hotel...ref=ts&fref=ts
tu by psovi bolo fajn,pozrite si aj videá,pani berie psíkov aj do dočasky,ak sú po operácii alebo neznesú pobyt v útulku,niekoľkých si už adoptovala....
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

kopretinka
https://www.facebook.com/pages/Hotel...ref=ts&fref=ts
tu by psovi bolo fajn,pozrite si aj videá,pani berie psíkov aj do dočasky,ak sú po operácii alebo neznesú pobyt v útulku,niekoľkých si už adoptovala....
Na hotel nastastie nie som odkazana, mam pani, ktora sa mi stara o psa pocas roka, ked nie sme doma. Prave preto, ze sme s nim malo pocas roka, chceme ho vziat so sebou...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

kopretinka
https://www.facebook.com/pages/Hotel...ref=ts&fref=ts
tu by psovi bolo fajn,pozrite si aj videá,pani berie psíkov aj do dočasky,ak sú po operácii alebo neznesú pobyt v útulku,niekoľkých si už adoptovala....
No, moze to tam byt fajn, az sa tam nestretnu dvaja dominantni samci a to bud koncia v kotercoch, alebo sa pobiju. ja neverim takymto zariadeniam, nikdy by som psa tam nedala. Ale je to len moj osobny nazor.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať