Zavrieť

Porady

Schválená závierka

Prosím o radu, podávam daňové priznanie PO za r.2013 - predlžená lehota na podanie 30.6.2014. Chcem sa opýtať,keď v súvahe a výsledovke chcem označiť typ, že je závierka schválená - musím alebo môžem dať dátum aj do kolonky "zostavená"? Alebo tam nemusí byť žiadny dátum?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    daj obidva dátumy a nezabudni poslať aj vyhlásenie o schválení uzávierky
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    OlgaM čítala som tu na pPorade, že ak podávam rovno scválenú závierku, tak netreba to oznámenie o schválení,. Č radšej áno? - pre istotu
    tictac7 písomné vyhlásenie treba dať VŽDY. Pozri § 9 ods. 6 zákona 530/2003
    OlgaM ale aj keď sa už neukladá závierka na OR? Teraz sa odovzdáva iba na DÚ.
    tictac7 mýliš sa. DÚ je len "sprostredkovateľ".
      zbaliť

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    myslím, že sa závierka nedá schváliť bez toho, aby bola zostavná.

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    ja len podotknem .. v orsr mám zapísané uzávierky 2006-2012 a za 2013 nemám samozrejme, v rúz mám len za roky 2009,2010.. kde udělali soudruzi chybu??..
    truch Dani, nie si sama, žeby soudruzi nedelali vubec

    skovco je offline (nepripojený) skovco

    skovco
    Mal by tam byt aj datum zostavenia. Tento udaj moze byt dolezity kvoli udajom po zavierkovom dni

    marta17 je offline (nepripojený) marta17

    marta17
    V marci som podala uzávierku zostavenú a schválenú, bez ďalšieho oznámenie o schválení a UZ za rok 2013 je už uložená v Zbierke listín ako schválená.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    avalik ano ale legislativci zabudli urcit postup - alebo zrusit zasielanie vyhlasenia podla § 9 ods. 6) zakona o obchodnom registri - http://www.porada.sk/t245341-pisomne...ky-listin.html
    JankaO V Zbierke listín vidíte, či je účtovná závierka schválená??? Nie náhodou v Registri účtovných závierok?? To sú totiž dve rôzne veci.
    truch Treba podať aj vyhlásenie, také aké sa dávalo minulý rok pri vklade do OR, treba to podať na DÚ / ten kto má povinnosť posielať elektronicky / cez všeobecné podanie cez účtovné dokumenty
    marta17 Ďakujem
    73stanley mne jeden ekonóm poradil, že cez všeobecné podanie napíšem jednoduchý tex, že závierka zostavená - dátum-, a schválená - dátum- a odoslať na DU
      zbaliť

    Schválená závierka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.