Zavrieť

Porady

Nevyhody dovolenky so psom

V com vidite nevyhody zobrat k moru na dovolenku aj psa?

Nejake obmedzenia pri hladani pobytu?
Alebo ako riesite napr.ked chcete ist na vylet, ci po muzeach? Zostava niekto "doma",aby strazil psa,alebo vas pes na dovolene nijako neobmedzuje?
Usporiadat
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

arizona, podla toho, do akej destinacie chces psa brat. Napr. do arabskych statov by som psa nikdy nebrala, tak isto nie do stredomoria, co je ak cestujes autom bez prestavky na spanie pre psa dost narocne. v lietadle sa prepravuje v batozinovom priestore, co ja by som psa tam nezavrela a teplote a zdravotnych obtiazach nehovoriac. napr. v niektorych destinaciach aj v Chorvatsku je zakaz vodenia a vencenia psa v centrach miest, na pobrezi a su aj zakazane plaze. Ak vsak najdes destinaciu, kde majitelom pes neprekaza a uprednostnujes dovolenku relaxacnu, na pobrezi mora bez fakultativnych vyletov, myslim, ze zobrat psa nie je obmedzujuce. Niekto venci psa na dovolenke len rano a vecer a cez den je pes v ubytovacom zariadeni, iny ak ma moznost, tak berie psika aj so sebou na plaz a aj sa kupe v mori. Existuju uz napr. v Taliansku a Chorvatsku original psie plaze. Avsak neverim, ze niekde do muzea pustia s tebou psa, ak nie je v taske, myslim psa cca 1.5 kg aj o tom pochybujem. Treba tiez myslitet na doplnujuce vakcinacie psa, napr. na sdcove cervy,ktore su v juznych statoch dost rozsirene a velmi skodlive.
Mna osobne, ani moju rodinu pes na dovolenke nikde neobmedzuje, avsak volime taky sposob dovolenky, aby sme ani my nasim rozhodnutim psovi neublizovali.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Nie, tak daleko by som si s havom netrufla. Ja iba tot k susedom do Chorvatska a Bosny.

To mi je jasne, ze hladam len ubytovania so psom a ze budeme robit cestou prestavky-ved to nielen kvoli psovi.To vsetko potrebne uz mam pozistovane a povybavovane.

Ja som skor myslela na odpovede, ci nebude havo na tarchu,pri vyletoch,ci vstupoch do muzeii...ako to riesite. /take tie prakticke rady.../
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

neviem kedy ideš?...ja až koncom augusta do HR...chcem ísť kuknúť na ostrov Vrgada, či budem môct ísť na lod so psom uvidím...ale toto nie výlet...je to normálna prepravná lod...tento ostrov je bez aut....
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

arizona
Nie, tak daleko by som si s havom netrufla. Ja iba tot k susedom do Chorvatska a Bosny.

To mi je jasne, ze hladam len ubytovania so psom a ze budeme robit cestou prestavky-ved to nielen kvoli psovi.To vsetko potrebne uz mam pozistovane a povybavovane.

Ja som skor myslela na odpovede, ci nebude havo na tarchu,pri vyletoch,ci vstupoch do muzeii...ako to riesite. /take tie prakticke rady.../
Tak my do muzei nechodime, akurat, ked chceme ist dnu do obchodu, ci pozriet nieco ine opytame sa, ci moze aj psik. Ak povedia, ze nemoze, tak jeden z nas s nim ostane vonku. To vies, ze nejake obmedzenia to ma, napr. to, co som spominala, ze neda sa vsade vencit, pripadne vojst vsade so psom a ked mas velke plemeno, myslim, ze to plati dvojnasobne. Ale este male upozornenie, nie vsade, kde je napisane, ze ti ubytuju psa, moze pes aj na vencenie po travnikoch a na plaz. To sa tiez pytaj, ze ci moze pes a hladaj tichsie destinacie, alebo strediska , kde je psia plaz. Ak potrebujes radu, ja, aj Lujza chodime so psami prave do Chorvatska, myslim, ze obidve ti radi poradime, co vieme.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

psa by som na apartmáne nenechala....že ja plaži on "doma", ale prvý rok na novom...susedia áno jorkšír na izbe oni pri vode.....my sme sa s deckom striedali...vtedy mal nejakých 8mes.decko na pláži ja na terase...vôbec mi to nevadilo....na tomto mieste mám výhodu...je tam blízko taký "lesík"....minulý rok už v poho aj na pláži a už nie iba dve ženy, ale aj chlap...je pravda, že pláž nie je pre psov....do vody išiel ked tam nikto nebol a na 100-povačke...nehrozí, že by niekomu po deke behal....najlepšie mi je ak sa ideme kúpať do našej starej dediny...tam na pláži nikto....ale do mesta /Zadar/normálne....
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Dakujem Vam. Viem, ze viaceri tu spominali, ze chodia na dovolenky s havom, preto som rada, ze sa dozviem nejake pre a proti z vlastnej skusenosti.

O psej plazi pocujem naozaj prvy krat. To kde take existuje? Ma to aj nejake oznacenie vo vyhladavacoch? Alebo mate nejake tipy? Ako to tam vyzera?
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Daj si do googla psia plaz a vyhodi ti to. Viem, ze na 100% je v Taliansku v Bibione, potom na 100% viem, ze aj v Chorvatsku- Baska voda, este niekde na istrii je, ale zabudla som nazov strediska,z B. Vody mam aj sukromne fotky kamaratky, ak chces, poslem ti nejake do spravy, nezverejnujem a vyzera to tak, ze je to normalna plaz, vyhradena len pre majitelov so psikmi, ktori vsak musia dodrziavat hygienu svojich psov. Mozu sa tam psikovia kupat a travit pobyt s majitelmi pri mori bez obmedzenia pohybu na plazi. Plaz je vyznacena znackami.
http://www.vip-apartmany.cz/chorvats...e-pro-psy.aspx
https://www.google.sk/search?q=psia+...px%3B700%3B360
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j


toto je moj barík...hned za ním šuma...kde chodíme som psom kandiť...pláž nie je síce moja šialka kávy....koniec augusta sa už dá....dá sa kupať aj v šume.....tam kedysi turisti nechodili ...vstup do mora je taký natur......obytko čistá náhoda tri roky do zadu....pláž blízko druhý dom...prvý stanica DHMZ Zadar
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať