Zavrieť

Porady

Soc.fond

Chcem sa spýtať na presné účtovanie Sociálneho fondu, napr.zamestnávateľ poskytne zamestnancom vstupenky hradené zo SF(samozrejme musí to po novom zdaniť) ako to zaúčtujem v podvojnom účtovníctve?
ďakujem
Usporiadat
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Účtujete nasledovne: 472 / 211, 221
0 0
gabina gabina

gabina je offline (nepripojený) gabina

... a ako sa to zdaňuje ???
0 0
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

A ako sa bude účtovať, ak zamestnávateľ poskytne zo sociálnemu fondu príspevok na ozdravovací pobyt? Príspevok vyplatí zamestnávateľ ako zálohu cez pokladňu a v najbližšej výplate to zamestnacovi zdaní.
0 0
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

Gabina, príspevky zo sociálneho fondu od 01.01.2004 VŠETKY zdaňuješ 19%. Už neexistuje "koš" - limit 2000 Sk, ktorý nemusel byť zdaneý. Teda, ak dáš zamestnancovi vstupenku za 100,-Sk, zdaníš 19%. Inak odvody(sociálka a zdravotná poisťovňa) sa príspevkov zo sociálneho fondu netýkajú.
0 0
gabina gabina

gabina je offline (nepripojený) gabina

... teda to urobím vo výplate ???..... inak ďakujem....
0 0
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

Áno, takéto príspevky sa zdaňujú cez výplatu. Ja mám v mzdovom programe položku Príspevok zo sociálneho fondu - teda, ak mu vyplatíš peniažky alebo položku nepeňažný príjem zo sociálneho fondu (hodnota vstupenky, atď.)
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
Lucy
Gabina, príspevky zo sociálneho fondu od 01.01.2004 VŠETKY zdaňuješ 19%. Už neexistuje "koš" - limit 2000 Sk, ktorý nemusel byť zdaneý. Teda, ak dáš zamestnancovi vstupenku za 100,-Sk, zdaníš 19%. Inak odvody(sociálka a zdravotná poisťovňa) sa príspevkov zo sociálneho fondu netýkajú.
Mno, je tu jedna výnimka. Príspevky na stravovanie zamestnancov sú všetky (bez ohľadu na pôvod príspevku) od dane oslobodene, teda aj zo SF.
0 0
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

Jasné, to som brala ako samozrejmé, že príspevky na stravovanie zo sociálneho fondu sa nezdaňujú. Ospravedlňujem sa za neúplnu informáciu.
0 0
Tomi Tomi

Tomi je offline (nepripojený) Tomi

Kúpili sme zamestnancom vianočné kolekcie zo soc. fondu, mám to zdaňovať 19% ako nepeňažný príjem vo výplate?Pekný deň!
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Tomi
Kúpili sme zamestnancom vianočné kolekcie zo soc. fondu, mám to zdaňovať 19% ako nepeňažný príjem vo výplate?Pekný deň!
Áno, samozrejme to musíš zdaniť.
0 0
anam anam

anam je offline (nepripojený) anam

Môžem si uplatniť DPH z nákupu mikulášskych balíčkov zo sociálneho fondu?
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

anam
Môžem si uplatniť DPH z nákupu mikulášskych balíčkov zo sociálneho fondu?
Podľa mňa nie. Aj my sme nakupovali zo sociálneho fondu a DPH sme si neuplatňovali.
0 0
Tomi Tomi

Tomi je offline (nepripojený) Tomi

A neplatí už , že nepeňažné plnenie do 2000,- Sk v kalendarnom roku na jedného zamestnanca je oslobodené od dane z príjmu? Ak to plati započítava sa do plnenia aj príspevok na stravné lístky?

.
Naposledy upravil Tomi : 07.12.04 at 10:48 Dôvod: Oprava
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Tomi
A neplatí už , že nepeňažné plnenie do 2000,- Sk v kalendarnom roku na jedného zamestnanca je oslobodené od dane z príjmu? Ak to plati započítava sa do plnenia aj príspevok na stravné lístky?
Ten limit už neplatí. A nezdaňuje sa jedine príspevok na stravné lístky.
0 0
Lenočka Lenočka

Lenočka je offline (nepripojený) Lenočka

Ja neviem, ale našla som niake vzory v odb.lit. ako sa zdaňujem soc.fond a tam uvádzajú príklad: Zamestnávateľ hradil stravné poukážky vo výške 55% a zamestnanec si 15% hradil sám ostatné mu prispel zamestnávateľ zo SF. Odpoveď je: Tento príjem nie je oslobodený od dane z príjmu, ale bude zdaň. 19%.
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
Tak tento názor, že príspevok sa zdaňuje je mylný. Prikladám článok z Trendu.
0 0
Ruzickova Ruzickova

Ruzickova je offline (nepripojený) Ruzickova

Ak bol zamestnanec cez vikend na lieceni v kupeloch, my mu to preplatime zo soc.fondu bez DPH a DPH odvedieme a zdanovanie ako funguje.Dakujem
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Chcela by som sa opýtať ohľadom soc.fondu, ako účtujete mesačne? Program mi vypočítava preddavky - zálohová tvorba vo výške 250 Sk. Ja zvyknem účtovať do nákl.mesačne minimálnu výšku tvorby. Ako je to správne? Mala by som účtovať iba o tej zálohovej tvorbe 527/472 250 Sk, alebo môžem aj o min.výške (tak ako som to aj doteraz robila)? Pracujem v programe OLYMP.
Naposledy upravil Anonymka : 22.02.05 at 07:22
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
súrne potrebujem odpoveď
0 0
MMM MMM

MMM je offline (nepripojený) MMM

Neviem, ci Ti poradim. Ja tiez robim v Olympe a povinny pridel vo vyske 0,6% mam zadany v Organizacia-Podnik-povinny odvod do SF a ten uctujem v tej vyske ako mi ho program vypocita.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať