Zavrieť

Porady

Faktúra od facebooku a čo vyplniť

Zdar, skúšal som hľadať, no našiel som len staré príspevky. Mam s.r.o. som registrovaný len podľa 7.a pre DPH. Nie som platca dph. Takže v mojom prípade, len vyplním údaje na Meno firmy, adresu a to je všetko? Stiahne mi z karty peniaze, vystavia faktúru a tú si môžem založiť k ostatným? Čo sa týka ICO,DICO, do vat number mam zadať len DIC číslo aby to bolo ok? Jedná sa o platené príspevky na facebook stránke. Ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

  audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
  platíš DPH z prijatej služby.
  Inak neviem, čo máš na mysli.
  Staré príspevky sú na 99% platné - aspoň čo sa týka zdanenia DPHčkou.
  VAT number zadáš ičDPH.
  upravujem podľa komentárov:
  a tvoja účtovníčka ti to nevysvetlí?
  nezáleží na sume, určite pod a nad 20 eur nerozhoduje.

  Kedže si povinný sa registrovať pri prijatí služby z EU, tak FB to zrejme automaticky predpokladá a nedáva VAT. Na druhej strane píšeš, že VAT dal - takže si musíš sám nájsť dôvod - rozdiel v objednávke. Možno to bola prvá objednávka, možno bol iný obsah objednávky. Nerozumiem, ako môžeš ako občan využívať platené služby od FB............. ale ak áno, tak vtedy by ti mali vystaviť faktúru s DPH teda nenulovou VAT. Takúto faktúr si môžeš založiť akurát do osobného spisu, sro s tým nemá nič spoločné.
  Lenže aj v zadaní píšeš za sro, píšeš o registrácii DPH, tak tu nemotaj osobnú spotrebu. Pokiaľ máš sro a registráciu a faktúry ako píšeš chceš založiť do účtovníctva sro, dostaneš VAT=0 a DPH odvedieš za sro do SR.
  Naposledy upravil KEJKA : 22.06.14 at 19:45
  3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  Jozkooooo Hmm no nejak tomu nerozumiem. Takto mi to pise na fakture. Platil som to len na skusku z osobneho uctu paypal.
  Subtotal 11,12*€*EUR
  VAT 0,00*€*EUR
  Total Payment 11,12*€*EUR

  Edit:
  1. no zistoval som teda, ak to je na osobny, platim tu cenu naviac a facebook to odvedie. Ak je to na podnikanie, platim cenu mensiu a zaplatim este tu DPH. Pisem to spravne?

  2. Teraz mi tam pise 11 eur, vat 0 eur a celkova platba 11 eur. Takze som to odoberal teraz na podnikanie? Pretoze nezadaval som tam ziadne cislo dph ani nic, akurat neskor teraz som az zaskrtol ze to nie je na obchodne ucely.

  3. Nakoniec mam 3 faktury, pri 50 eurovej mam zahrnute vat, cize 40 eur + 10 eur VAT. Pri 11 eurovej fakturke a 22 eurovej fakture mam bez VAT. Cize len to co som spotreboval. Ako to teda s tym DPH je? Ak budem vyzadovat faktury pod 20 eur tak to bude bez DPH?
  Jozkooooo Az teraz som si vsimol ze mam vlastne odpoved v editacii. No miesam tu sro, pretoze to chcem riesit cez sro, ale testoval som to a skusal cez svoj osobny ucet len tak. Neviem preco to bolo s VAT a 2x bez VAT no uvidime na dalsich fakturach cez osobny ucet. Teda pre mna je lepsie to asi kupovat na osobny ucet a priamo platit VAT ako s s.r.o. a kazdy mesiac platit osobitne este dph atd.
  KEJKA z akého účtu platíš, to nerozhoduje, ale pre účtovníctvo je isto lepšie a trasparentnejšie, ak firemné záväzky platíš cez firemný účet.
  VAT = DPH. VAT na firmu na faktúre je nula, ty dopočítaš a zaplatíš slov. DPH osobitne.
    zbaliť

  Faktúra od facebooku a čo vyplniť

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.