Zavrieť

Porady

Je evidovaný nezamestnaný povinný sa ísť osobne odhlásiť z dôchodkového poistenia ak má na 4 dni Dohodu ?

S dlhodobo nezamestnaným sme uzatvorili dohodu o pracovnej činnosti na 4 dni. Volali mi zo sociálnej poisťovne, že mal povinnosť sa ísť sám odhlásiť z dôchodkového poistenia, aby za neho štát nemusel platiť, lebo sme platili my. Prihlásiť sa už nemusí ísť. Zmluvu samozrejme odniesol vopred na úrad práce, kde je evidovaný.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Stat neplati dochodkove poistenie za evidovanych na UP.
    To si nejako poplietla.
    NA DP ho mal prihlasit (aj odhlasit) zamestnavatel.

    Neslo nahodou o zdravotnu poistovnu?
    Zarobil za 4 dni tolko, aby ho vyradili z evidencie UP?
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bbruv určite som to nepoplietla, mám aj meno zamestnankyne aj jej telefónne číslo, bola som veľmi prekvapená, čo mi hovorila. My sme ho prihlásili aj odhlásili, tak ako treba. Zarobil 40eur.
    ivka70 Tak to naozaj museli nejako popliest.
    Overte si to, nech vam cituju aj zakon a paragraf, na zaklade ktoreho to ma urobit ...

    Nahlasit dohodu na UP aj priniest potvrdenie o prijme ale musi/musel.
    bbruv Volala som na sociálku a zistila som dôležité info: v roku 2007 mal evidovanú starostlivosť o blízku osobu - svoju starú mamu, tá je mŕtva od roku 2009, ale na úrade práce je to stále v evidencii, že má tú starostlivosť a tým pádom to je aj na sociálke, takže teraz to musí všetko obehať a zrušiť.... ako je to možné, že pri všetkých drahých IT systémoch to nie je zrušené????
    všetkým Vám ďakujem za Vaše rady, určite ich využijem
      zbaliť

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Ak je dlhdobo nezamestnaný evidovaný na ÚP, tak v tom prípade nie je dôchodkovo poistený v SP, teda všeobecne povedané, ÚP zaňho neplatí žiadne odvody do SP, len zdravotné poistenie do ZP.
    Preto neviem prečo Vás kontaktovali zo SP. Skúste si to telefonicky overiť.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivka70 Aj keby bol samoplatitelom, tak nema povinnost sa odhlasit, ked nastupi na 4 dni na dohodu do prace.
    mondes Áno, máš pravdu. Opravujem.
    ivka70 Cele je to nejkae cudne, treba kontaktovat SP, nech vysvetlia, co maju na srdci
    bbruv Takže ho tam teraz nepošlem, aby sa odhlásil dodatočne, tak ako to pani zo sociálky chcela a nás na to upozornila "v rámci dobrých vzťahov"?
    som rada, že som neurobila chybu, ďakujem
      zbaliť

    Je evidovaný nezamestnaný povinný sa ísť osobne odhlásiť z dôchodkového poistenia ak má na 4 dni Dohodu ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.