Zavrieť

Porady

Ako je možné , že sused postavil dom bez nášho (súhlasu) podpisu?

Dobrý deň,
Mám taký problém. Isto nie som prvý ani posledný ktorý má problém zo susedom ktorý s nami výdzal dobre .
Mám pocit ako keby sa mi chcel pomstiť za to že som kúpil ja pozemok o ktorý mal evidentný záujem. Všimli sme si že potom za svojim domom začal stavať druhý dom (bungalov). Na ňom si spravil okno cca 2,5x2m veľké otočené k nám. Nakoniec som sa dozvedel že kým môj pozemok bol len orná pôda nepotreboval odomňa podpis že on sa chystá stavať dom. Teraz ked dom postavil robí problémy mne. Zatrhol mi okno (schodišťové) a mal problémy aj na strešné okná. O oplotení ani nevravím. Takže ako je to možné že niekto postaví dom bez súhlasu suseda? Prosím poraďte čo by som mal spraviť. Dá sa ešte niečo spravil ? aby to veľké okno zamúral?
Za odpoved dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Susedia žiaden súhlas neudeľujú ani nič nezakazujú, v stavebnom konaní majú možnosť podať pripomienky.
    command Ale maju byt informovaný o prebiehajucom stavebnom konaní. Ja mam tiez suseda na pozemku ktorý ma len ornu podu a dostal oznamenie o zacati mojho stavebneho konania.

    command je offline (nepripojený) command

    command
    A ty si nedostal ani len oznamenie o zacati stavebneho konania? A jak ti on moze zatrhnut? Moze akurat tak dat namietku ale ak je vsetko tak ako ma byt tak namietku by mu mal urad oznacit ako neopodstatnenu.
    Juri891 Nie absolutne nič som nedostal len som sa dozvedel že to bolo 15 dní niekde na internete vyvesené že on tam stavia dom ... no ano dal namietku tak som tam musel zmenšiť okno a dať ho nepriehladné...
    command Tak asi treba ist na SU a spytat sa ze ako je mozne ze si nedostal oznamenie o stavebnom konani.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Sviniar jeden , veľa si dovolil ....

    Ale nie je ani prvý a ani posledný ...

    Veď postav aj Ty podľa svojho a dlab na jeho móresy .

    Ako je možné , že sused postavil dom bez nášho (súhlasu) podpisu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.