Zavrieť

Porady

párovanie

Vie mi niekto poradiť, ako sa párujú doklady vo Win MRP? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sofiads je offline (nepripojený) sofiads

    sofiads
    nikto to nerobí? V starom programe sme to museli robiť každý mesiac, ale tu to neviem nájsť. Robím s MRP len mesiac....

    ayya je offline (nepripojený) ayya

    ayya
    sofiads
    chcem tým povedať, že by pomohlo , keby nám niekto poradil, mám ten istý problém
    Ak mozete - vydrzte do vecera, .... chodi sem lenkak ... to je majster nad majstrov - MRP ma v malicku - iste vam odpovie :-)

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    ayya
    Ak mozete - vydrzte do vecera, .... chodi sem lenkak ... to je majster nad majstrov - MRP ma v malicku - iste vam odpovie :-)
    Súhlasím a pridávam : ja robím v MRP DOS, tam si to párujem cez symbol, pri pohľadávkach P a číslo faktúry, pri záväzkoch Z a číslo faktúry.

    ayya je offline (nepripojený) ayya

    ayya
    ondrejvla
    Súhlasím a pridávam : ja robím v MRP DOS, tam si to párujem cez symbol, pri pohľadávkach P a číslo faktúry, pri záväzkoch Z a číslo faktúry.
    eee... prepac, nemenovala som aj teba iba preto, lebo sa mi marilo, ze ty mas MRP DOS, ale viem na sto-pro ze Lenka robi s Wins

    sofiads je offline (nepripojený) sofiads

    sofiads
    ayya, čítala som "svokrinu kuchyňu", no to ti poveim, to je parádička. Úžas ako dokážeš účtovníctvo podať takou zrozumiteľnou formou. Perfektné!!! Mala by si porozmýšľať nad publikáciou - určite by si potešila širokú verejnosť a myslím že aj učiteľky na školách by sa mohli od teba učiť!!! Klobúk dolu.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    ayya
    eee... prepac, nemenovala som aj teba iba preto, lebo sa mi marilo, ze ty mas MRP DOS, ale viem na sto-pro ze Lenka robi s Wins
    Lenka v tomto a presvedčená som, že ani v inom nemá žiadnu chybu!
    Naposledy upravil ondrejvla : 12.04.06 at 19:27

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Lenka, posúvam...

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    ondrejvla
    Lenka v tomto a presvedčená som, že ani v inom nemá žiadnu chybu!
    Vlasta ďakujem aj Ayye.
    Naposledy upravil lenkak : 12.04.06 at 20:17

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Úhrada (zaúčtovanie) faktúry

    Na zaúčtovanie úhrady faktúry do peňažného alebo účtovného denníka - nasledujúci postup:

    Nastav sa na faktúru (v knihe faktúr), ktorú požaduješ uhradiť.
    Klikni na tlačítko Uhradiť, vyplň editačné riadky dialógového okna Úhrada.
    V dialógovom okne Úhrada v rozbaľovacom zozname Zaradiť úhradu vybrať jednu z preddefinovaných možností. Ak vyberieš aj do peňažného (alebo účtovného) denníka, dôjde automaticky k zaúčtovaniu úhrady príslušným zápisom do denníka.

    A už sa nezobrazí fa pokiaľ bude v celej sume uhradená v saldokonte.

    sofiads je offline (nepripojený) sofiads

    sofiads
    V programe ktorý som používala sa nedalo vyhľadať fa a urobiť úhradu tak ako v MRP Win. Takže si ma potešila Lenka. Tak ako píšeš tak to aj robím. Ak som to pochopila, tak tu vlastne tým že dám uhradiť fa - automaticky ju aj "spárujem" My sme to v starom programe robili tak: nahrali sme fa, potom napr. VPD - kde bolo uvedene číslo fa atd. Potom sme museli ísť do zložky "párovať doklady" kde sme vyhľadávali obe protistrany , aby sedeli podľa IČO, príp. iný identif. údaj, podľa ktorého sme vedeli že tie dva doklady patria k sebe.
    Ďakujem za radu a všetkýcm prajem krásne sviatky jari.

    bilo je offline (nepripojený) bilo

    bilo
    Ahojte, mám podobný problém avšak ja chcem spárovať doklady, ktoré už mám nahodené v pokladničnej knihe (platba za fa, alebo z banky).
    Kedže nemám ABO výpisy - musím nahadzovať každy prevod v banke osobitne a chcem ho spárovať s fa za ktoprú bol uhradený, no nikde som takúto moýnosť nenašiel, dá sa to alebo nie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.