Zavrieť

Porady

Nová dlažba podlahového kúrenia

Mám staršie podlahové kúrenie a chystám sa vymeniť dlažbu (cca 80m2), kachličkár mi radí položiť novú dlažbu na pôvodnú, kurenár nemá v podstate námietky s tým že sa dlhšie bude nahrievať, ale potom že je to ok, chcem sa spýtať či tam predsa len nie je únik tepla čo by sa prejavilo na celoročnej spotrebe plynu.
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    Dlaždič je lenivý Fungovať to bude, teplo sa nikam nestratí, len to bude mať pomalší nábeh.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jslancik alebo má moc roboty a nebude sa zdržiavať s podradnou robotou. Okrem toho by si to všetko dal zaplatiť, takže by to vyšlo drahšie pre klienta. S prakticky žiadnou pridanou hodnotou oproti navrhovanému riešeniu. ďalšia vec diskutabilná je akumulačná schopnosť dvoch úrovní dlažby. Bude sa síce dlhšie nahrievať, ale aj dlhšie chladnúť. Treba zvážiť.
    TomasHC V podstate áno, mohol som aspoň napísať, že ak teda nie je problém s tým, že bude podlaha o 10mm vyššie
    Mirco12 Tak či onak, kúrenie zapínam na jeseň a vypínam na jar, za ušetrenie financií, bordelu a času to stojí...
    jslancik :O ale podlahu nemáš stále rovnako teplú, resp. stále sa nehreje kúrením.
      zbaliť
    Ing. Ľubomír Janoška
    Presne ako píše Tomáš, kúrenie bude mať pomalší nábeh.
    V miestnosti, v ktorej je termostat, ale pomalší nábeh nesmie byť, lebo sa bude neskoro vypínať a zapínať a teplota bude cvičiť vo veľkom rozsahu v dlhých intervaloch.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mirco12 Termostat je o 1/2 poschodia vyššie, takže som zvedavý ako to bude fungovať, ale myslím že oproti terajšku nebude veľký rozdiel
    Ing. Ľubomír Janoška Ja som si tiež myslel, že nebude veľký rozdiel medzi miestnosťami s dlažbou a s miestnosťami so špeciálnymi parketovými vlyskami, určenými na podlahové kúrenie... a musel som presťahovať termostat. Takže to mám vyskúšané
    Mimochodom, čo hovoria prahy a dvere na možnosť zvýšenia podlahy?
    Mirco12 aj tie mením, kvôli bezbarierovému prístupu...
    alltracboy ako keby pri podlahovke zalezalo na pomalom- rychlom nabehu. Neviem co mate za domy, ale ja ziaden nabeh nevnimam a to mam vsade 10mm laminatovu podlahu. Pri kachlickach to bude zanedbatelne. Mna by zaujimalo aky nabeh maju stare radiatory s 200+ litrami vody. Podla mna je to iba dalsi reklamny trik aby mohli nieco pripisat k nevyhodam podlahoveho vykurovania.
    TomasHC 200 litrov vody sa neda porovnavat so zopar kubikmi poteru...
    alltracboy ale si uvedom, ze ked zacnes sezonu a nahrejes podlahu, tak ju asi nenechas vychladnut na 10 stupnov aby si potom zasa nahrieval. Cize nejaka doba nabehu je uplne nepodstatna. Ja to na jesen zapnem a mam 24 stupnov az kym to nevypnem. A aj ak by som vypol kurenie tak za jeden den mi to nepadne viac ako o 2-3 stupne. bavime sa o vykyvoch max 5 stupnov a povedzme si narovinu dom nieje jadrova elektraren ktora musi mat konstatnu teplotu. Ja osobne som ziadne vykyvy teplot nepostrehol. Staci mat dobre zaizolovany dom, ale to je snad predpoklad na pouzivanie podlahoveho vykurovania.
      zbaliť

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    ešte je možnosť vybodnúť sa na dlažbu, použiť spojovací mostík, nivelačku na starú dlažbu a nalepiť vinylovú podlahu, celková hrúbka cca 5 mm...a teplá podlaha na dotyk aj v prechodnom období keď sa nekúri...

    Nová dlažba podlahového kúrenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.