Zavrieť

Porady

Mám nárok na preplatenie dovolenky? a koľko?

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať či mam nárok na preplatenie dovolenky ak by som dal výpoveď formou dohody k 31.6.2014. Pracujem ako učiteľ a od 18.3.2013 a medzi tým mi bola dvakrát predlžovaná zmluva a to 30.6.2013 na dobú určity do 30.6.2014, ale medzi tým som požiadal o predlženie zmluvy na dobu neurčitú a to od 29.1.2014 na neurčito v čom mi vyhoveli a predĺžili. 25.6.2014 som podal výpoveď a zamestnávateľ sa chce so mnou dohodnúť na vypovedi formou dohody a vyplatiť mi dovolenku. Zostáva mi 32 dni dovolenky a chcem sa opýtať akú sumu mi možu vyplatiť za tú dovolenku, resp. ako sa to prepočitáva.
veronikasad dovolenku za rok 2013 máš vyčerpanú ?
jajkoo tusim som si prenašal 2 dni, max 3 dni.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak pracovný pomer skončí 30.6., máš nárok na pomernú časť dovolenky za kal.rok = 6/12 ročného nároku (kde si zobral, že ti zostáva 32 dní dovolenky ?), ktorú ti zamestnávatel preplatí pri skončení prac.pomeru. Z tohto nároku je potrebné odpočítať dni dovolenky, ktoré si do 30.6.2014 skutočne vyčerpal.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jajkoo Neviem koľko mi preplatí, to chcem zistit. Som učitel a mame asi 40 dni dovolenky z toho bolo čerpaných asi 10 dni na zimne a jarne prazdniny nutene a na májovej výplatnej páske mam ešte 32 dni. Chcem vedieť ci mi preplatia tých plných 32 dní alebo len nejaku časť a v akej sume.
    veronikasad na výplate máš zostatok dovolenky pri trvaní prac.pomeru celý rok. Mal by si tam mať uvedený zostatok z roku 2013, nárok na rok 2014 (za celý rok) a čerpanie k 31.5.2014.
    jajkoo nie je tam nic take, len zostatok dovolenky 32
      zbaliť

    Mám nárok na preplatenie dovolenky? a koľko?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.