Zavrieť

Porady

účtovanie reklamacie tovaru

Dobrý vecer,
prosím o radu ako uctovat:
1. mali sme reklamaciu tovaru od odberatela, tu mi je uctovanie jasne...my sme tovar reklamovali u nasho dodavatela, ten navrhol majitelovi ze mu da nový tovar v tej istej cene, jednotkova cena ta ista len je to uplne ina skladová karta..ako to preuctovat z jednej karty na druhu?
2. ako je to s cenou pri reklamaciii, ja nakupim tovar za 30€, naklady 2€, cize skladová cena 32€, dodávatel vystavi pri reklamacii dobropis na 30€, co s tymi 2€ ktoré mi zostanu na ucte 131?
dakujem velmi pekne, velmi mi pomahate
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Neviem, aký softvér a spôsob /A,B/ používaš /nezáleží/ ale reklamovaný tovar sa vráti na sklad. v pôvodnej skladovej cene, ako 132/504. Vydáš ho na reklamáciu dodávateľovi, buď na pohľadávkový účet, alebo obratový 315,395/132 v skladovej cene a dostaneš náhradný zdarma, ale príjmeš ho v skladovej cene pôvodného tovaru 132/ 315,395. No a vydáš ho znova na 504/132 v rovnakej skladovej cene. Nechápem, načo dodávateľ vystavuje dobropis na 30, keď nevracia peniaze, ale náhradný tovar. Potom na náhradný tovar musí prísť faktúra. Vtedy ho príjmeš aj vydáš v novej cene, všetko je vyrovnané.

    účtovanie reklamacie tovaru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.