Zavrieť

Porady

Čo ak pri stavbe domu nesplním všetky podmienky stavebného povolenia?

Ahojte všetci potreboval by som poradiť, mám takýto problém:

Idem stavať bungalov, v obci kde je kanalizácia aj plyn. Problém je však vtom že na ulici kde staviam plyn, voda a kanalizácia nie sú. Všetky tieto inžinierske siete sú od môjho pozemku vzdialené 100m. Požiadal som mesto o stavebné povolenie stým že vodu som chcel napojiť zo svojej studne, namiesto kanála som chcel čističku alebo žumpu, elektrickú prípojku už mám a plyn v dome proste nechcem. Chcem kúriť drevom (drevosplyňovací kotol).

V čom nastal problém mesto mi stavebné povolenie dalo ALE!!!
V podmienkach k stavebnému povoleniu mi zadalo takéto podmienky:
Nepovoľujú mi žumpu mám sa pripojiť na kanalizáciu a samozrejme prípojku aj kanál mám vybudovať na vlastné náklady,
ďalšia podmienka mám napojiť dom na plyn, aj keď som jasne uviedol, že chcem kúriť drevom a plyn v dome proste ani nechcem mať môžu ma nútiť?

A ešte jedná vec zrážkovu vodu mi mesto zakázalo zviesť do vsakovacej jamy, musím ju zviesť do kanalizácie ( ktorá mimochodom je 100m od pozemku) ak nebude možné zviesť vodu do kanálu tak môžem nechať tiecť na pozemok.

VIETE MI NIEKTO PORADIT??? PROSIM?

Pôvodne som chcel postaviť dom tak aby som z verejných sieti potreboval len elektriku chcel som čističku, solar alebo fotovoltaiku a vlasnú studňu.
Je to choré ako mesto všetko prikazuje!

Neviete niekto ak postavím dom a nespravím si prípojku na plyn a pred dom vyvediem odpad a o 2 roky tam stále nebude kanál budem môcť následne spraviť žumpu? Ako by ste mi odporučili postupovať? Pomôžte PROSIM !!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Plyn mať nemusíte. Ak nesplníte podmienky stavebného povolenia ohľadom kanalizácie, nezískate kolaudačné rozhodnutie.

    bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

    bjuty smis
    to nie je pravda, aj ked to preberete 200 krát..., nie si povinný sa napojiť...citujem presne ten zákon :

    .zákon 442/2002 Z.z. § 23 ods.2
    (2) Vlastník stavby alebo vlastník pozemku je povinný pripojiť stavbu alebo pozemok, kde vznikajú odpadové vody, na verejnú kanalizáciu a splniť technické podmienky týkajúce sa najmä miesta a spôsobu pripojenia na verejnú kanalizáciu a uzatvoriť zmluvu o pripojení s vlastníkom verejnej kanalizácie, ak v obci, na ktorej území sa stavba alebo pozemok nachádza, je zriadená a vlastník stavby alebo vlastník pozemku nemá povolenie príslušného orgánu štátnej vodnej správy na iný spôsob nakladania s odpadovými vodami.

    ale potrebuješ povolenie na žumpu...

    zisti si, čo ťa vyjde lacnejšie....

    a ešte z internetu...

    vlastník verejnej kanalizácie môže podla zakona 442 odmietnuť pripojenie na verejnú kanalizáciu alebo odvádzanie
    odpadových vôd do verejnej kanalizácie, ak
    a) zneškodňovanie odpadových vôd je účelnejšie u ich producenta,
    b) zneškodňovanie odpadových vôd mimo verejnú kanalizáciu nepoškodí povrchové a podzemné vody,
    c) zneškodňovanie odpadových vôd vo verejnej kanalizácii je technicky nemožné alebo ekonomicky neúnosné,

    Maximálna vzdialenosť pripájanej nehnuteľnosti na verejnú kanalizáciu v zásade nie je stanovená. Jedina možnosť je hrať o slovička v prípadnom spores obcou, podla zakona mate povinnost sa pripojit na verejnú kanalizáciu ak je v obci zriadena. Kedze trasa nevedie popred Vas dom musela by sa budovat kanalizacna pripojka a nie je ziaden predpis, ktory by Vam tuto povinnost nariadoval s tym ze treba sa odvolat na §23 Zak. 442/2002 ze by islo o financne neunosnu investiciu (aj ked to plati pre vlastnika kanalizacie neviem preco by pre pravnicku osobu to malo byt neunosne a pre Vas ano).
    Naposledy upravil bjuty smis : 28.06.14 at 09:05
    koll86 Ďakujem za odpoveď, na územnom konaní som mestu predložil vyjadrenie vodárni ktoré obsahovalo vyjadrenie, že vodárne mi dovolia dočasne odvádzať odpad do žumpy pokým sa v danej lokalite nevybuduje kanalizácia. Pán z mesta ktorý viedol uzem. konanie si to prečítal a povedal mi že si to vyjadrenie môžem zobrať že oni stále trvajú natom že sa musím pripojiť na kanál a že ak tam nieje tak mám tých 100 m vybudovať sám za vlastné peniaze na mestskom pozemku .

    Druhá vec osobne som vysvetľoval pánovi z mesta čo rozhodoval o územnom konaní že plyn v dome nechcem aj keby bol pred mojim domom no aj napriek tomu do stavebného povolenia dal podmienku pripojenia na plyn.

    Posledná vec čo ma nahnevala, že dažďovú vodu nesmiem odvádzať do trativodu ani do vsakovacej jamy ale do kanalizácie ...

    Čo k tomu dodať... A vraj mesto chce prilákať mladých, aby ostávali v meste a nešli do zahraničia nemám slov.

    Neviete mi poradiť čo by som mohol stým spraviť?
    bjuty smis trvaj na svojom...spomen tieto paragrafy.....ak nepomôže, nad každým miestnym frajerom na stavebnom úrade je vačší a vačší frajer....odvolaj sa....chod na krajský stavebný úrad...ty nemáš čo stratiť, len záskať...

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Uz je to tu rozoberane asi 100 krat! Ak je v obci vybudovana kanalizacia, si povinny sa pripojit. A na vlastne naklady.

    A s tym plynom neviem, to som este nepocula. Mozno existuje nejaka moznost vynimky. Ved vela novostavieb nema plyn, tak sa to asi da nejako obist..

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Ja som vždy pri jednaní s úradníkmi požadovala,aby mi ukázali zákon ! Stalo sa mi,že úradník sa oháňal už neplatným zákonom (napísala som si a doma naštudovala) a vtedy som už pritvrdila...Napísala som sťažnosť na mesto za zneužívanie právomocí a boli ofuky.Som slušná a dôrazná,ale nie som idiot ! Ak v projekte plyn nemáš,nech ti ukáže zákon,že ho tam mať musíš.
    Možno by nebolo od veci v tvojom prípade,aby si si najal fundovaného človeka,ktorý by s dotyčným diskutoval na rovnakej úrovni.Bude ťa to stáť peniaze,ale ušetríš si zdravie.

    pepa78 je offline (nepripojený) pepa78

    pepa78
    V tomto bananistane je to už neskutočné....a si myslím, že ti asi nepomôžem, ale čo keď ty chceš daˇžďovú vodu využívať na zalievanie? Tebe preds nikto nemôže zakazovať si zachytávať vodu do nádob pod zvodom zo strechy...to len na margo tej dažďovej vody...plyn, tam podľa mňa nemá nijakú páku

    Čo ak pri stavbe domu nesplním všetky podmienky stavebného povolenia?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.