Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pokladničná kniha (v účtovníctve) a ERP sú dve úplne nezávislé evidencie. Ak potrebuješ drobné na vydávanie, do ERP každý deň vkladáš hotovosť ako "vklad". Zostatok ERP sa ti dennou uzávierkou vynuluje. Dennú tržbu účtuješ v peňažnom denníku - zvlášť tržby v hotovosti a zvlášť úhrady odberatelských faktúr.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ALEXYY Viem, že sú to dve odlišné veci, ja len neviem, či ten zostatok v peňažnom denníku, keď som zaviedla ERP do prevádzky je potrebné uviesť v ERP, alebo až od jej prevádzky idú tžby a iné príjmy.
    veronikasad Prečítaj si pozorne čo som napísala v predch.príspevku. Do ERP každý deň vkladáš hotovosť potrebnú na vydávanie, nie zostatok z peňažného denníka.
    ALEXYY Vďaka, nebola som si istá. Takže, nič nepíšem. Až keď budem chcieť os. vklad, príp iný hotovostný príjem.
    veronikasad Drobné na vydávanie eviduješ ako vklad v ERP z toho dôvodu, že pri kontrole hotovosti kontrolormi DU nesmieš mať v priehradke ERP viac hotovosti, ako máš v ten deň zaevidované v ERP.
      zbaliť

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    ERP slúži len na evidenciu tržieb, ktoré prijmeš v hotovosti.. ale o týchto tržbách účtuješ v pokladničnej knihe/peňažnom denníku..

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Nie, nemáš na to žiaden dôvod, ani takú povinnosť. Sú to DVE ROZDIELNE pokladne. Peňažný denník obsahuje VŠETKY príjmy a výdaje v hotovosti, ERP obsahuje LEN tie, ktoré sa týkajú platieb, evidovaných v ERP a vklady a výbery hotovosti, napríklad vklad peniaze, určené na vydávanie, výbery odvod dennej tržby ERP, výbery na nákup tovaru či iné platby. Suma peňazí, ktoré sa fyzicky nachádzajú v zásuvke ERP musí byť zhodná so sumou, ktorú ukazuje ERP pri uzávierke.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    ALEXYY (Dnes 11:32) Vďaka, nebola som si istá. Takže, nič nepíšem. Až keď budem chcieť os. vklad, príp iný hotovostný príjem.

    pozor ... citaj zakon o ERP http://www.zakonypreludi.sk/zz/2008-289

    § 2

    h) tržbou platba prijatá z predaja tovaru alebo z poskytovania služby na predajnom mieste v hotovosti alebo inými platobnými prostriedkami nahrádzajúcimi hotovosť, najmä elektronickými platobnými prostriedkami alebo poukážkou oprávňujúcou na nákup tovaru alebo poskytnutie služby; tržbou je aj platba prijatá ako preddavok,

    i) tovarom akýkoľvek výrobok, polotovar, materiál alebo surovina predávaný podnikateľom,

    j) službou služba označená v Štatistickej klasifikácii ekonomických činností2) uvedená v prílohe č. 1,

    § 3

    (1) Podnikateľ je povinný evidovať tržbu v elektronickej registračnej pokladnici bez zbytočného odkladu po jej prijatí; túto povinnosť nemá podnikateľ, ktorý je v likvidácii alebo na ktorého bol vyhlásený konkurz, okrem podnikateľa, ktorý pokračuje v prevádzkovaní podniku po vyhlásení konkurzu.4)

    osobny vklad nie je trzba

    citaj aj https://podpora.financnasprava.sk/640234-ERP

    V podnikaní som doteraz nepoužívala ERP. Mám ako začínajúci používateľ ERP zaúčtovať do nej zostatok v PD ako príjem? Alebo od doby jej používania príjmy?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.