Zavrieť

Porady

RZZP - dopadlo Vám dobre?

aké máte výsledky RZZP ? - že ak by ste dali nejaké perličky sem
Som si pochvaľovala systém v ZP "D" - že všetko majú už zadané v EP - a naozaj, všetko tam je už zaznamenané, aj súbehy, aj prípadné dávky zo SP - aj predpis mesačný je hneď upravený ...
len v RZZP to akosi nie je - bude treba všetko podokladať?? už mám tretí list do vlastných rúk (výkaz nedoplatkov, zrušenie výkazu ... ) - a furt nie je dobre
Moje nervy!
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Svoje ešte nemám, u klientky zase iná suma zaplatených preddavkov - samozrejme v neprospech živnostníka a tým vyšší nedoplatok.Netuším skade berú v Dôvere údaje, nesedia s DP ani jej účtovníctvom ... Podobný problém bol aj vlani, rozdiel cca 10€.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

U nášho živnostníka dobre a to v Dôvere!
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Tak ja len pre info dám takýto prípad .... (že čo všetko sa môže "prihodiť" a že všetko si treba dobre skontrolovať).
začiatok už v máji
- obyč list - upomienka pre nedoplatok - vyriešené elektronicky (upozornenie na DPN, ktorá aj bola v systéme - obdobie poberania nemocenskej dávky)
- list do vl rúk (máj) - prvý výkaz nedoplatkov - tam bol maličký nedoplatok, ktorý ZP nežiada
- list do vl rúk (jún) - upovedomenie o zrušení výkazu nedoplatkov z vlastného podnetu
- list do vl rúk (jún) - druhý výkaz nedoplatkov - tam už bol nedoplatok - nebolo ale zohľadnené obdobie DPN - nebol tam správny VZ (len min VZ sa počítal podľa DP) . V pobočke ZP kočky tvrdili, že je to dobre (kontrolu oni nerobia).. Námietka podaná elektronicky - aj s dokladom zo SP (ktorý už aj mali), aj s textom na vysvetlenie.
- obyč. list (júl) - ZP vraj preskúmala námietku a trvá na svojom - že rzzp je správne. ešte na záver upozornenie, že VN je exekučným titulom. Námietka sa už elektronicky nedala poslať - tak poslaný doporučený list so žiadosťou o prepočítanie VZ - (aj prílohy , aj prepočet) - zo ZP žiadna odpoveď !!
- obyč list (september) - Predexekučná výzva - so šibeničným termínom a s upozornením, že ak nie? - aj poplatky navyše.
tak cez EP zaslaná otázka .. na vysvetlenie ich výpočtu a neskôr aj riešené cez ich linku že prečo tam vlastne uvádzajú taký VZ ??? (len tam tiež len postúpia ďalej kompetentnému pracovníkovi...) . Nakoniec sa predsalen ozvali - doriešené, vysvetlené žiadny nedoplatok, opravený VZ. a že pošlú aj písomne nový VN.
- list do vl rúk (september) - tretí výkaz nedoplatkov - a s textom, že ZP po prešetrení ruší predch výkaz nedoplatkov z vlastného podnetu (skoro ma vystrelo!) ... ale na záver píšu, že za spôsobené nepríjemnosti sa ospravedlňujú - tak beriem!
len dúfam, že je to už konečný VN.
Naposledy upravil Katy a R : 18.09.14 at 20:06
3 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
U mňa tiež "veselo": 16.9. Oznámenie o výsledku - preplatok 169,56€ (toľko som ani nezaplatila za celý rok) a pred šiestimi týždňami mi dávali potvrdenie,že mám všetko OK
A preddavok od 1.1.2015 - 0,00€
18.9. Oznámenie o výsledku RZZP,ktorým ruší oznámenie č.xxxx zo dňa 1.8.2014.Dňa 10.9. obdržali info z podaného daňového priznania a výsledok je preplatok 40,14€,zrazená daň 7,62€,preplatok 32,52€ bude vrátený na účet.Preddavok 13,78€ od 1.1.2015.
Mala som odklad podania daňového priznania
A v poučení sa píše:Proti novému oznámeniu o výsledku RZ nie je možné podať nesúhlasné stanovisko. (!!!) VšZP
Naposledy upravil Peggynka : 19.09.14 at 12:23
1 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

- pegy - si ma "inšpirovala" k tomu môjmu elaborátu ... viem, že máš súbeh, tak tam je to trošku inakšie ako "pri ostatných deťoch" .
No a chcela som poukázať, že aj ZP majú problém s takýmito výpočtami, niektoré kočky na pobočkách sa ani nechytajú. A ľudia potom často zaplatia aj to, čo nemusia - lebo nie každý tomu výpočtu rozumie a ani nemá toľko času to riešiť. (inak aj ja som už z toho bola hotová, ani vlastným menom som si už nebola istá - a už sme to chceli zaplatiť ).
Však aj z poštárky som vytiahla - že nielen mne chodí toľkoto listov ... keď si zrátam, že koľko stojí len poštovné
1 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Katy a R
- pegy - si ma "inšpirovala" k tomu môjmu elaborátu ... viem, že máš súbeh, tak tam je to trošku inakšie ako "pri ostatných deťoch" .
No a chcela som poukázať, že aj ZP majú problém s takýmito výpočtami, niektoré kočky na pobočkách sa ani nechytajú. A ľudia potom často zaplatia aj to, čo nemusia - lebo nie každý tomu výpočtu rozumie a ani nemá toľko času to riešiť. (inak aj ja som už z toho bola hotová, ani vlastným menom som si už nebola istá - a už sme to chceli zaplatiť ).
Však aj z poštárky som vytiahla - že nielen mne chodí toľkoto listov ... keď si zrátam, že koľko stojí len poštovné
Ja som myslela,že majú na to program,či? Ja viem,že pre niekoho môže byť problém aj čítanie,ale snáď mali školenie
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

ale keď sa do programu nedajú správne údaje ... nuž .. aspoň si trošku ponamáhame mozgové závity ...
0 0
jadranka111 jadranka111

jadranka111 je offline (nepripojený) jadranka111

divné je tohoročné RZZP, živnostnik poctivo platil odvody do ZP, potom bol 3 mesiace PN, počas ktorých neplatil /je predsa oslobodený/ a teraz priešiel nedoplatok 132 Eur, takže to čo vtedy neplatil, teraz chcú doplatiť ? Bola som na pobočke, pracovníčky samé nevedia, to sa mi priznali, samé tomu nerozumejú ako sa to rátalo, jednoducho VZ bol podelený počtom dní /365/ z toho potom sa vyrátalo koľko dní bol PN a vyrátali pomernú časť VZ a túto pomernú časť VZ prirátali ku sume 3537 /čo je 393x9/, teda mu takto navýšili riadny VZ takmer o 1000 eur. Sila fakt.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

.. áno .. používajú aj tento spôsob ..
Bohužiaľ - treba si uvedomiť, že poistenec nemusí platiť preddavky na poistné počas DPN
0 0
m.aj.a m.aj.a

m.aj.a je offline (nepripojený) m.aj.a

Keďže hľadám odpovede, na otázku súvisiacu s týmto problémom, dovolím si pripojiť k tejto diskusii.
Aj môj živnostník, podobne ako uvádza jadranka, pre DPN neplatil preddavky, načo mu to tak isto v RZZP vyrátali nedoplatok presne vo výške, o ktorú platenie preddavkov skrátil. Tiež sa bol pýtať na pobočke UNIONu s pripomienkou, že bol na DPN, no tam mu len jednoducho povedali, že všetko je správne a sú tam započítané aj dni DPN. A ten VZ, no to som nechápala ani ja. Nakoniec sa rozhodol ten nedoplatok uhradiť s tým, že aj tak som písala námietku voči Výkazu s poukázaním na nesprávny VZ a dni DPN so žiadosťou o vysvetlenie ich výpočtu. Odpoveď prišla až v roku 2015(dali si teda načas), že Výkaz nedoplatkov č.... sa v plnom rozsahu ruší a nový je 0,00! a uhradená čiastka bude vrátená. Následne na to sme požiadali o možnosť započítať preplatok z nesprávne vypočítaného nedoplatku do preddavkov na nasledujúce obdobie.
Mám však s tým problém, keďže netuším, ako to previesť v účtovníctve, aby som postupovala podľa zákona. Ak má niekto čas mi poradiť, prosím, budem vďačná za každú odpoveď.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

m.aj.a
Keďže hľadám odpovede, na otázku súvisiacu s týmto problémom, dovolím si pripojiť k tejto diskusii.
Aj môj živnostník, podobne ako uvádza jadranka, pre DPN neplatil preddavky, načo mu to tak isto v RZZP vyrátali nedoplatok presne vo výške, o ktorú platenie preddavkov skrátil. Tiež sa bol pýtať na pobočke UNIONu s pripomienkou, že bol na DPN, no tam mu len jednoducho povedali, že všetko je správne a sú tam započítané aj dni DPN. A ten VZ, no to som nechápala ani ja. Nakoniec sa rozhodol ten nedoplatok uhradiť s tým, že aj tak som písala námietku voči Výkazu s poukázaním na nesprávny VZ a dni DPN so žiadosťou o vysvetlenie ich výpočtu. Odpoveď prišla až v roku 2015(dali si teda načas), že Výkaz nedoplatkov č.... sa v plnom rozsahu ruší a nový je 0,00! a uhradená čiastka bude vrátená. Následne na to sme požiadali o možnosť započítať preplatok z nesprávne vypočítaného nedoplatku do preddavkov na nasledujúce obdobie.
Mám však s tým problém, keďže netuším, ako to previesť v účtovníctve, aby som postupovala podľa zákona. Ak má niekto čas mi poradiť, prosím, budem vďačná za každú odpoveď.
v JU? nič nerob, predsa máš zaplatený nedoplatok poistenia, teraz po preúčtovaní je z toho preddavok na ZP, nemáš žiadnu povinnosť nič zaúčtovať...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Vlani aj tohto roku sme sa pri vyplňovaní DP dohadovali aké údaje o zaplatenom poistnom uviesť na str.12 DP typu B a na čo tieto údaje vlastne slúžia ...
Včera dcéra dostala RZZP za rok 2014 a prekvapila ju výška nedoplatku - o cca 100€ viac ako si vypočítala a čakala. Pátrala čo sa stalo a nakoniec zistila, že v nepozornosti uviedla do zaplateného soc.poistenia celú sumu poistného zo str.3 a ZP túto sumu - bez overenia v SP - akceptovala a pripočítala k základu dane. Len neviem čo by sa stalo, keby rozdiel bol v neprospech ZP ...
Dcéra mala odklad na podanie DP do 30.6. a Dôvera je pri spracovaní RZZP s vykázaným nedoplatkom veľmi šikovná, lebo ho dostala skôr ako ja, čo som DP podávala v riadnom termíne ...

Kontrolujte si výsledok RZZP
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Mila123
m.aj.a
Keďže hľadám odpovede, na otázku súvisiacu s týmto problémom, dovolím si pripojiť k tejto diskusii.
Aj môj živnostník, podobne ako uvádza jadranka, pre DPN neplatil preddavky, načo mu to tak isto v RZZP vyrátali nedoplatok presne vo výške, o ktorú platenie preddavkov skrátil. Tiež sa bol pýtať na pobočke UNIONu s pripomienkou, že bol na DPN, no tam mu len jednoducho povedali, že všetko je správne a sú tam započítané aj dni DPN. A ten VZ, no to som nechápala ani ja. Nakoniec sa rozhodol ten nedoplatok uhradiť s tým, že aj tak som písala námietku voči Výkazu s poukázaním na nesprávny VZ a dni DPN so žiadosťou o vysvetlenie ich výpočtu. Odpoveď prišla až v roku 2015(dali si teda načas), že Výkaz nedoplatkov č.... sa v plnom rozsahu ruší a nový je 0,00! a uhradená čiastka bude vrátená. Následne na to sme požiadali o možnosť započítať preplatok z nesprávne vypočítaného nedoplatku do preddavkov na nasledujúce obdobie.
Mám však s tým problém, keďže netuším, ako to previesť v účtovníctve, aby som postupovala podľa zákona. Ak má niekto čas mi poradiť, prosím, budem vďačná za každú odpoveď.
v JU? nič nerob, predsa máš zaplatený nedoplatok poistenia, teraz po preúčtovaní je z toho preddavok na ZP, nemáš žiadnu povinnosť nič zaúčtovať...
Účtovať nič nemusíš, len si to niekde poriadne poznač a nezabudni uviesť na str.12 DP (dúfam, že bude rovnaká ako v r.2014) a usleduj si výsledok RZZP za rok 2015. Osobne by som radšej žiadala o vrátenie nedoplatku za rok 2013 ako poistné zaplatené bez právneho dôvodu.
0 0
m.aj.a m.aj.a

m.aj.a je offline (nepripojený) m.aj.a

Takže si môžem "bez väzby" (účtujem v Pohode) zlikvidovať záväzky, ktoré som započítala do výšky zrušeného Výkazu nedoplatkov a v DP za r. 2015 to pripočítam k zaplateným preddavkom za r.2015.
Teraz už vidím, že by bolo jednoduchšie nechať vrátiť ten nedoplatok, či vlastne teraz preplatok, ale čo už.
Ďakujem.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať