Zavrieť

Porady

Má byť šteňa po odstavení kŕmené aj mliekom?

Dobrý deň. Chcem sa spýtať či má byť šteňaťu po odstavení od materského mlieka podávané nejaké iné mlieko. Máme doma asi 10 dní šteniatko, ktoré má momentálne 7 týždňov. Dnes som si listovala knihu o starostlivosti o psov a natrafila som tam na tabuľku popisujúcu kŕmenie psa v rôznych štádiách vývoja a pri kategórii "od odstavenia po 20 týždňov" bola informácia, že šteňatá by mali dostávať 3 jedlá denne plus večerné mlieko. Od pôvodných majiteľov sme takúto informáciu nedostali a keďže je to náš prvý pes, tak s tým ani nemáme skúsenosti. Do teraz sme ho kŕmili 3 krát denne granulami, prípadne dostal nejaké mäso, ryžu a pod. Mali by sme mu večer teda ešte dávať aj mlieko a ak áno aké? Klasické čisté kravské mlieko? Vopred ďakujem za vaše skúsenosti a rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    MisheliQ je offline (nepripojený) MisheliQ

    študentka MisheliQ
    Môžem vedieť názov knižky?? Príp.aj internetový zdroj, kde sa píše, že je vhodný odber šteniatka v 6.týždňoch. Ďakujem

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Sladke krajske mlieko steniatkam a psom skodi. Vo veku 7 tyzdnov, malo byt steniatko este pri svojej mamke, najskor sa odporuca odber v 8 a viac tyzdni. pes by mal byt uz nauceny na tuhu stravu a tu prijimat v dennej davke rozdelenej do viacerych mensich davok. Mielko pes nepotrebuje, ale pristup k cerstvej pitnej vode po cely den.
    24 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivka70 "Sladke krajske mlieko steniatkam a psom skodi."

    Sorry musim: a okresne by mohlo byt?
    vlado 33 Obecné ale riedené vodou
    alaya1 ivka, tak som sa zasmiala. To bol trefny preklep . na tom tablete, to je moj koniec
    ZuskaM. dakujem za nazor, tiez som mala pocit ze mlieko pre neho nebude vhodne, takze mu ho ani nebudeme davat, len ma zaskocila ta knizka.... a co sa tyka toho ci mal byt este pri mame - šteniatko sme si brali od mamy po dovrseni 6 tyzdnov, termin urcili povodny majitelia, ale take terminy som videla uvedene ako vhodne aj vo vacsine clankov tykajucich sa tejto tematiky ..... na tuhu stavu je uz nauceny, aj pred odberom bol krmeny podobne ako u nas.... a k vode ma pristup cely den, priebezne mu ju vymiename za cerstvu a doplname
    vlado 33 Kúp krmivo pre šteňatá v konzerve, máš tam všetko čo pes potrebuje. Plus experimentuj, na nete máš plno receptov. Ja experimentujem teraz s ježkami, aj im chutí krmivo pre šteňatá.
    ZuskaM. preco v konzerve? myslis ze je vhodnejsie ako granule?
    alaya1 Zuzka- V ziadnej odbornej literature si sa nemohla docitat, ze v 6. tyzdni mas psa odobrat. V 6. tyzdni sa zvycajne odstavuju psy od matky, a preto sa ich "chovatelia" zbavuju, aby nemali dalsie naklady na ich starostlivost. Ale to uz je ina tema.
    Krm tym, cim bol krmeny u ludi, od ktorych si ho kupila. Nahla zmena stravy moze u psa vyvolat traviace problemy.
    vlado 33 Granule sú tiež dobré ale musí privyknúť. Niektoré šteňatá zo začiatku ti granule žrať nebudú.
    alaya1 Zuzka, cim bol krmeny kym si si ho vzala?
    vlado 33 Neviem síce kde bývaš ale pozor, takýto pes môže ľahko dostať nejakú virózu a môže uhynúť. Nechodiť von pokiaľ nemá očkovania, parvoviróza, psinka +odčervenie.
    ZuskaM. alaya1 .... teraz je to uz asi zbytocne riesit kedy mal byt odobrany od mamy, momentalne ma 7 a pol tyzdna, t.j. bezi mu osmy tyzden a je u nas, od mlieka mamy bol asi odstavovany postupne trosku skor ako bezne, lebo mama mala 9 steniatok a sama ich vacsinou uz odstrkovala ked chceli cuckat, lebo nemala tolko mlieka a uz ju aj hryzli, cize v case ked sme si ho brali papal mlieko uz minimalne a bol uz zvyknuty aj na granulky a ine tuhe jedlo
    vlado 33 ... my sme mu od prveho dna co bol u nas davali granulky pre steniatka, zo zaciatku sme mu ich namacali vo vode, aby mu zmakli, ale teraz uz ani to nie a nema s nimi ziaden problem, v pohode ich papa.... viem , ze to asi nie kazdy schvaluje, ale my ho planujeme postupne krmit ciastocne aj zvyskami nasej stravy (samozrejme nie vsetko a nie nejake extra korenene jedla a sladkosti), takze mu striedame granule s varenym kuracim masom, plus uz papal aj kridelka, chrupavky, mensie maksie kosticky, obcas k tomu ryzu a podobne a to mu samozrejme chuti este viac ako granule.... a na tej stranke co si mi dal vcera link som sa docitala, ze psy mozu jest aj zeleninu, ovocie a napr. ze mlieko sice nie ale ze kyslomliecne vyrobky niektori znasaju celkom dobre a ze su vhodne aj pre stenata, tak vcera sme mu pred spanim vecer dali biely smotanovy jogurt s troskou ovsenych vlociek a skoro zozral aj misku ako mu tu strasne chutilo
    alaya1 taky maly psik by mal mat este granule macane,zvysky ludskej stravy steniatku neprospievaju neviem, sice k ake plemeno sa jedna, ale vela rad aj podla plemien najdes na stranke www.dogforum.sk
    vlado 33 Ako myslíš, ja to nechcem počuť, mliekoˇ, jogurt, granule. Potom tu budeš opisovať hnačky, zápchy, zvracanie a iné zdravotné problémy. Ten pes ti nestojí za to aby si mu dala kvalitnú stravu pre šteňatá?
    alaya1 to su konzervy? Videl si obsah napr. pedigree kapsiciek?
    vlado 33 Aj konzervy, vločky zelenina, vajcia atď.
    ZuskaM. alaya1... ide o madarsku vyzlu
    vlado 33... tak teraz som zmatena, to mlieko mu nedavame, granule mu davam- to by mala byt asi ta kvalitna stava pre stenata, ci? .... a teda, co robim take strasne zle? .... to ze mu dam trochu masa, kosti, ryze, uvarenej zeleniny? ... ty sam s mi dal link http://www.muj-pes.cz/ a tam je tych clankov o vyzive dost vela, priznavam ze som ich neprestudovala detailne vsetky, ale ryza, aj ovsene vlocky, aj kuracie maso, aj biele neochute kyslomiecne vyrobky tam boli uvedene v niektorych clankoch ako lahko stravitelne, tak teraz neviem
    alaya1 konzervy su take svinstvo, ako su aj granule. najvhodnejsia strava pre psa je jeho prirodzena strava masozravca, takze je to jednoznacne BARF:
    alaya1 Zuzka, ak podavas psovi kvalitne granule, a nie kupovane v hypermarkete, nerobis az tak zle. takyto pes je v rychlom vyviji, potrebuje vyvazene krmivo, co mu teraz kvalitne, superpremiove granule zarucia. Skus si precitat tu http://www.dogforum.sk/viewtopic.php...hilit=madarska
    vlado 33 Neviem prečo? Keď si ľudia kúpia psa myslia iba na mäso, to nie je vlk hoci je príbuzný. A ešte horšie ak mu začnú dávať domácu ľudskú stravu, to mi už rozum zastane.
    alaya1 a konzervy su co? Nie" akoze" maso? P.S. pes nie je pribuzny vlkovi, pes je z vlka vyslachteny.
    vlado 33 Tebe neodpovedám, nemám prečo. Dodržujem etiketu porady.
    vlado 33 ZuzkaM. poslal som ti link na SS o výžive psov, stiahni alebo nie.
    vlado 33 alaya1 Vlk sa považuje za priameho predka psa domáceho (Canis lupus familiaris), resp. predka, ktorý sa na genetickom základe psa podieľal najvýznamnejším dielom. Zapamätaj si slovo považuje.
    ZuskaM. Obom vam dakujem za nazory, ale mrzi ma ze sa to tu tak trosku zvrhlo na hadku .... vidim, ze tie nazory su rozne aj u skusenejsich ako som ja .... ja si z tejto diskusie teda beriem asi to, ze granule by mali byt OK, s tymi pokracujeme, asi mu ich teda este budeme aj vlhcit vodou, mlieko mu urcite davat nebudem a s tym ostatnym si to uz asi budem musiet zvazit sama
    alaya1 dakujem za link na stranky, vlado 33 dakujem za link o vyzive psov, stiahla som si to, je to riadne vela informacii, mam co studovat, ked budem mat viac casu pozriem sa na to Pekny vecer vam zelam
      zbaliť

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    dnes je moderna doba.ja som si tiez svojho psika doniesla ako 6-tyzdnoveho,ale kedze sme boli takmer susedia s majitelom,chodievala som s nim za jeho sestrickou aj mamou-ale Mama ho nechcela,nebola to fenka rodinneho typu....
    na zaciatku,v prvych mesiacoch sme ho krmili mliekom a namocenym celozrnnym pecivom,az postupne sme mu varievali cestoviny a rozne mäsove odrezky od mäsiara -nasho znameho.
    ked mal cca jeden rok,presiel kompletne na granule a v podstate tvorili cely jeho zivot zaklad jeho stravy.
    dozil sa v zdravi skoro 14 rokov-vravim skoro,lebo sa nam stratil,tak nevieme co je s nim....
    drzim palce.

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    šteniatku už netreba dávať veľa mlieka, môže dostať alergiu na mlieko, ktorou trpia potom celý život, neodporúčam ani chlieb len v neskoršom veku a to len v malom množstve a suchý a nedávať ani kosti, nedávať slané pokrmy - zvyšky zo stola, môže mu to poškodiť ľadviny
    sú konzervy aj granulky pre šteniatka, konzervy sa môžu miešať s cestovinami, môže sa dať aj dietny párok alebo saláma
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kopretinka fuj,saláma a párky,to je plné konzervantov,ečiek,soli .......a neviem,čoho všetkého ešte.Psom sa vôbec nemajú dávať mäsové výrobky!
    Terezia13 neboj, v malom množstve to neškodí....veď to jedia aj detičky.............tie ečka........... čo už keď sa ľudstvo musí nakŕmiť, tak prišli aj také alternatívy výživy........ veď už aj psi umierajú na rakovinu a čoraz častejšie, ale ja sa nečudujem
    "E"-čka, modifikované potraviny, všetko ide len s chémiou, takže táto doba platí daň
    taiko nuz ja by som parky ani psovi nedal, nieto este detickam
    alaya1 Terka, parky obsahuju vela soli a psy, absolutne sol nemozu. Ich telo ju nevie spracovat.
    evuš ..soľ psom vážne škodí...nemusí ublížiť hneď, ale odchádzajú potom chúdence na obličky !!!!
      zbaliť

    vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

    vlado 33
    Mlieko mu určite robiť dobre nebude, akurát sa z neho fajne pos..e. http://www.muj-pes.cz/ študuj.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ZuskaM. ďakujem, preštudujem
    vlado 33 Kľudne mi ominúskujte všetko ale vedzte, že ja mínusky nedávam. Zistite si u admina alebo kde chcete. Ešte raz Ďakujem.
    ZuskaM. tomuto komentáru nerozumiem, ja som vám ziadne minusky nikde nedavala, ani neviem ako sa davaju ... ci to sa tykala niekoho ineho?
      zbaliť

    Má byť šteňa po odstavení kŕmené aj mliekom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.