Zavrieť

Porady

Ak je na zálohovú fa prijatá prvá čiastočná úhrada a tovar bude dodaný komplet, je možné vystaviť riadnu faktúru na celú sumu?

Vystavili sme zálohovú faktúru, bude uhrádzaná v štyroch platbách v rôznych mesiacoch. Tovar bude komplet dodaný v mesiaci po úhrade prvej splátky. Ako vystaviť riadnu faktúru? Ďakujem.
Usporiadat
Chelsea34198 Chelsea34198

Chelsea34198 je offline (nepripojený) Chelsea34198

pokiaľ ide o tuzemsko, najskôr by som vystavila daňový doklad k prijatej zálohe. Následne by som vystavila vyúčtovaciu faktúry na plnú sumu s odpočtom zaplatenej zálohy a s dátumom dodania = dátum dodania tovaru. Neviem prečo ste vystavovali zálohovú faktúru na celú sumu.
0 0
pisty01 pisty01

pisty01 je offline (nepripojený) pisty01

Ak je platba prijata pred dodanim tovaru, podla §19 ods 4) danova povinnost vznika dnom prijatia platby a teda je potrebne do 15 dni od prijatia platby vystavit Doklad k prijatej platbe. Ak dobre rozumiem otazke, vo vasom pripade budu prijate 4 platby v roznych mesiach, povinnost odviest dan bude v kazdom mesiaci samostatne a tiez vykazat to v KV, po dodani tovaru vystavite fakturu na dodanie tovaru s odpoctami zdanenych predplatieb, tak ako napisal "Chelsie34198".
0 0
Lídia Lídia

Lídia je offline (nepripojený) Lídia

Chelsea34198
pokiaľ ide o tuzemsko, najskôr by som vystavila daňový doklad k prijatej zálohe. Následne by som vystavila vyúčtovaciu faktúry na plnú sumu s odpočtom zaplatenej zálohy a s dátumom dodania = dátum dodania tovaru. Neviem prečo ste vystavovali zálohovú faktúru na celú sumu.
Ďakujem. Vystavili sme faktúru na prvú uhradenú splátku. Dňom dodania tovaru vystavíme vyúčtovaciu faktúru. Ostatné splátky budeme musieť "ošetriť" zmluvou.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať