Zavrieť

Porady

Bolest zapastia

uz dlhsie u mna pretrvava bolest v zapasti, bola som aj u chirurga, ten povedal, ze to moze byt presilene, dal mi ortezu, tabletky a rehabilitaciu, ale vobec to nepomohlo. BOli ma to stale viac, trpnu mi prsty, neustale mi puka v zapasti, a mam pocit ako keby mi sli mravci do ruky. Najviac sa to objavuje v noci. Nemala som ani ziadny uraz, z ktoreho by to mohlo byt. Chcela by som sa spytat ci tu niekto s niecim takym nema skusenosti a ak ano, co mu pomohlo. Dakujem za kazdu radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ziadaj od lekara dalsie vysetrenie,ak ti predosle nepomohlo. Jedine on ti urci presnu diagnozu.Odpovedajuci na nete mozu iba tipovat,priciny bolesti mozu byt rozne.

    Aj mne to podla popisu pripomina Syndrom karpalneho tunela http://www.porada.sk/t99983-syndrom-...ho-tunela.html
    gabika1116 moj doktor ma momentalne dovolenku 2 tyzdne a jedine jeho riesenie je dat injekcie. nikam ma nechcel poslat

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Vyskúšaj navštíviť aj neurologa, ale predtým skús si kúpiť hrejivú náplasť v lekárni a daj si ju na krčnú chrbticu.
    Kamarátku strašne bolela ruka, nič nepomáhalo a nakoniec prišli na to, že je to z chrbtice .. nalepila náplasť a uvolnilo jej to ruku.

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Dcéra mala toto (z práce na PC):
    http://primar.sme.sk/c/4116578/syndr...ho-tunela.html
    Čítaj pozorne,aby si neprešvihla šancu:
    http://www.svehlik.sk/syndrom-canalis-carpi.html
    Naposledy upravil Peggynka : 08.07.14 at 08:46 Dôvod: pridaný link
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    taiko len mne sa to nejak nezda, ze "jedinym riesenim je operacia". Ja by som sa len tak podaromnici rezat nedal ak netreba. A ked uz operovat tak endoskopicky
    gabika1116 Bola Vasa dcera aj na operacii? Ako dlho trvalo, kym jej ruka opat fungovala ako predtym?
    Peggynka V Prahe to lekár zhodnotil na počiatočné štádium (išla hneď za lekárom) a nosila 1,5 mes. ortézu a kúpila si špeciálnu podložku pod myš (s takou vyvýšeninou).Teraz má všetko OK.
    Takže gélová-takáto:
    http://datacomp.sk/logilink-gelova-p...l#.U7vAlECfV1t
      zbaliť

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    Nepracujes vela na pocitaci? Nemoze to byt RSI? V kazdom pripade mne pri bolestiach zapastia a lakta pomohlo toto http://posilovaci-powerball.heureka.sk/. A este aka zabavas sa s tym da zazit
    A este nieco. Nemas nahodou na pracovnom stole sklo, od ktoreho by Ti ta ruka mohla prechladnut?
    Naposledy upravil taiko : 08.07.14 at 07:29
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    gabika1116 no na PC som denne asi 2-3 hodiny. A vtedy ma ruka boli viac ako bezne.
    taiko skus si mys prelozit do druhej ruky. Na zaciatku je to divne, ale za tyzden Ti to uz bude pripadat normalne . ALe musis si aj tlacitka na mysi prestavit, ako keby si bola lavoruka. A zase je v tom aj vyhoda, budes si tym paradne precvicovat mozog
    Peggynka Inak,tá Dg "že to môže (!) byť presilené,to je fakt tsss...vyšetril?či len kuk z diaľky...
    kopretinka mimo témy peggy,to presilenie ja už mám 10rokov.......ja už mám z toho hrče na kĺboch a doktorku to nezaujíma,ale už som zmenila obvodnú,vyzerá,že sa bude zaujímať a nepovie mi,zmeňte zamestnanie.....
    Peggynka Ja mám tiež drobné hrčky na kĺboch a mám Dg.osteoartróza a ruky mojej mamy vyzerajú tak isto a ona má reumatoidnú artritídu.To máš tak s tými diagnózami...
    kopretinka kedysi to bola choroba žien,čo právali v studenej vode v potoku.....
    Peggynka U mňa následok držania ľadových fliaš s alkoholom z roboty (pravá ruka),hehe...Každá doba má iné úskalia.
    gabika1116 povedal mi, ze to je asi presilene, bola som aj na RTG. asi mesiac som k nemu chodila, nosila som ortezu, daval mi tabletky od bolesti a proti zapalu, potom ma poslal na rehabilitaciu a tym to aj skoncilo. Som este studentka a v skole sa im nepacilo, ze vymeskavam kvoli tomu, tak som to musela prestat riesit. No teraz cez prazdniny by som to velmi rada doriesila.
    kopretinka môže to byť aj od chrbtice
      zbaliť

    danielko je offline (nepripojený) danielko

    danielko
    Mne pomohol ortopéd: tiež som na boľavé zápästie nosila opakovane ortézu, chodila som na rehabilitácie, bola som na vyšetrení na karpálne tunely, tiež mi odporučili ruku operovať (ale čo, keď neprišli na diagnózu...), trvalo to celé vyše roka. Až keď som sa sama objednala v Športartrocentre v Nemocnici v Košice-Šaca, až tu mi MUDr. Varga určil diagnózu. Po prvom obstreku do zápästia som si 2 dni necítila palec, mala som ho celkom stŕpnutý, ale zápästie už nebolelo tak hrozne a po týchto 2 dňoch bolesť zmizla... o mesiac som absolvovala druhý obstrek a odvtedy už cca 1,5 roka mám pokoj. Môžem povedať, že zápästie ma bolelo neskutočne, ale pichnutie obstreku som vôbec necítila.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.