Zavrieť

Porady

Uvádzanie DIČ na dokladoch

Je povinnosťou na dokladoch ako je: Zmluva o dielo, objednávka, pri uzatváraní so SZČO(neplatca DPH) uvádzať jeho DIČ? Patrí to medzi povinné náležitosti zmluvy? Našla som v OZ § 3a - obch.listy a objednávky.
Sme sro a uzatvárame zmluvu o dielo so SZČO- neplatca DPH.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Daniela12345 Jedná sa mi o uvádzanie na zmluve DIČ obchodného partnera (SZČO-neplatca DPH). V príspevku som sa dočítala : Povinnosť uvádzať IČO -
    Kto, kde a prečo uvádza DIČ?


    Nakoľko sa jedná o povinnú náležitosť pre vystavovateľa dokladov, nevyplýva v tomto smere žiadna povinnosť zisťovať si DIČ obchodného partnera, ani ho na dokladoch uvádzať. To, že uvádzanie DIČ pretrváva v obchodnom styku vychádza z podmienok softvérového zabezpečenia fakturácie a obchodných zvyklostí. Uvádzanie DIČ obchodného partnera je potrebné iba v prípade dvojstranného právneho úkonu s neplatiteľom, t.j. v prípade rôznych typov dohôd, zmlúv, akceptov, objednávok a pod..
    Tak teraz neviem - áno či nie?
    Tweety avalik napísala správne, DIČ musíš uviesť len v styku s DÚ.je to aj v tom mojom linku IČO,DIČO....
    avalik ale ved ten text je z r. 2005! - uz je novy danovy poriadok, v mojom prispevku som ti uviedla §, tak si ho precitaj
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    § 3a Obchodného zákonníka hovorí o IČO nie o DIČ
    DIČ je povinnosť uvádzať pri styku so správcom dane - § 67 Daňového poriadku

    ale nič nepokazíš ak tam budeš uvádzať aj DIČ
    Daniela12345 Mám s tým pri uzatváraní zmluvy problémy so živnostníkmi - lebo nemajú pri sebe kartičku DIČ a ani ho nevedia naspamäť. Takže mám veľa zmlúv, kde DIČ nie je uvedené. Preto je tá moja otázka.
    Ďakujem za odpovede.
    avalik tak to tam nemusi byt - ale musi byt :"Podnikatelia zapísaní v obchodnom registri alebo v inej evidencii podnikateľov uvádzajú aj označenie registra, ktorý podnikateľa zapísal, a číslo zápisu. "

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Uzatváranie zmlúv medzi podnikateľmi je obchodný záväzkový vzťah a ten sa riadi ustanoveniami Obchodného zákonníka. (obvykle) ...Čiže to, čo musia tieto zmluvy obsahovať, treba hľadať v tomto predpise, konkrétne § 3a zákona č. 513/1991 Zb..

    Uvádzanie DIČ na dokladoch

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.