Zavrieť

Porady

ALFA PLUS- dodanie tovaru z ČR v inom stvrťroku DPH,ako dodana faktura-ako učtovať?

Prosim Vas-ako by ste v ALFA plus riesili takyto pripat:
tovar zo zahranicia-pre stvrtrocneho platcu DPH,v SR
tovar bol dodany vo februari 2014, faktura bola vystavena v januari 2014-ale bola doručena az v maji 2014
tovar mame povinnost samozdanit vo 2/2014
a fakturu kedze bola dorucena v 5/2014-uvedieme do kontrolneho vykazu v 5/2014
LEN nevieme ako to zvladnut uctovne cez program
viete mi niekto prosim poradit?
DAKUJEM vopred velmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Dobrý deň. Ani alfe plus, ani v omege sa to nedá (volala som na obe infolinky). Treba so softvéru napísať dátum dodania podľa faktúry (resp. v ktorom mesiaci to ide do DPH) a potom to ručne opraviť v KV pri odosielaní na fin. správe (alebo eDane).
    Ja si to tak označujem farebnou lepkou a potom pri kontrole KV si do ručne dopíšem a zvýrazním, aby som na to pri odosielaní nezabudla
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    andrejucto uf.. dakujem pekne za odpoved! a do dan.prizania DPH tam to tiez rucne dopisat?ci tam to cez fakturu nasmerovat? ze by som napisal datum dodania tovaru február 2014-to mi nasmeruje dobre,a do kontrolneho vykazu mi alfa plus automaticky tiez do februára to zapise? potom to teda v KV vymazem,a rucne dopisem do 5/2014? dakuje velmi ste mi pomohli!
    andrea.porubska@gmail.com Keď zadáte dátum dodania február, tak Vám to automaticky potiahne do DPH za 2/14. A teda Vám to potiahne aj do KV za 2/14, tzn.,že by sa to malo vymazať (ale neviem či sa Vám to podarí, také som ešte nerobila).
    Ale áno, do 5/14 to treba ručne dopísať.
    Pekný deň. Som rada, že som aspoň trošku pomohla
    andrejucto áno pomohla,ďakujem pekne,prijemny den prajem :-)
      zbaliť

    ALFA PLUS- dodanie tovaru z ČR v inom stvrťroku DPH,ako dodana faktura-ako učtovať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.