Zavrieť

Porady

Ktorá GPS navigácia je lepšia? GARMIN alebo TOMTOM?

Chcem kúpiť navigáciu do auta. nič drahé, základné modeli, aby som prišiel z bodu A do bodu B. Neviem sa rozhodnúť medzi GARMIN ale bo TOMTOM. Niekde sa dočítam že je dorbá jedna, inde že je lepšia druhá. Aké máte skúsenosti s navigáciami týchto značiek, poprípade vie niekto porovnať obidve? Rady typu daj si navigáciu do mobilu ani nepíšte, s tým mám zlé skúsenosti. Konkrítne som si vybral tieto dve http://www.alza.sk/tomtom-start-25-e...54.htm#recenze alebo http://www.garmin.sk/garmin-nuvi-55l...ime_d4084.html. Ďakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Wotan je offline (nepripojený) Wotan

    Wotan
    Ja osobne odporucam jednoznacne GARMIN... je lepsia ako TomTom aj z hladiska kvality map, podpory atd. Dlhe roky pouzivam, uplna spokojnost. Ze aky typ si vyberies, to uz necham na teba, ale znacku by som odporucil Garmin.

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    ja som na zaklade skusenosti uzivatelov na internete kupil Garmin (2455 LMT) a nelutujem ...
    jednoduche ovladanie, hladanie, pravidelne aktualizacie, jednoduchy update, super grafika ... u mna spokojnost

    KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

    KoxXxo
    Ak máš smartfón tak nič nekupuj.
    Z osobnej skúsenosti by som Vám odporučil značku Garmin a to z dôvodu jednoduchosti, spoľahlivosti a užívateľské intuitívnosti pri aktualizácií máp. TOMTOM je možné aktualizovať iba s užívateľským účtom, ktorý je priradený ku konkrétnej navigáciu a stabilita a spoľahlivosť aktualizácií nie je na najlepšej úrovni a často sa problémy musia riešiť s technickou podporou TomTomu. Čo sa týka mapových podkladu tak navigácia Garmin používajú mapové podklady Navteq a podľa môjho názoru skúseností sú o trochu lepšie ako podklady od TeleAtlas, ktoré používa TOMTOM.

    Hlasovalo 3 pouzivatelov

    Užitočné (2)
    Suocer, Ing. Ľubomír Janoška
    Neužitočné (1)
    1
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    erikbencik to mám všetko prečítané spredu zozadu, skôr som myslel nejaké osobné skúsenosti...
    lujza.j Ako casto budes navi pouzivat?!
    erikbencik nie moc často, párkrát za rok rátam, keď ideme na dovolenku, nejaký výlet...
      zbaliť

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Pre par krat za rok by som asi nekupovala...aj ked mame aj tomtoma aj garmina aj mio..ci ako sa to....na dovcu trafim aj bez.....

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Kazdemu vyhovuje nieco ine, preto sa nakoniec musis aj tak rozhodnut sam.
    Ja par rokov pouzivam Tomtom, celkom v pohode.
    Znama ma Garmin, nadava...
    dalsia znama ma Mio, je velmi spokojna...

    A teraz si vyber .-)

    Posledny rok ale pouzivam sygic v mobile,je to praktickejsie,ako mat na okne dva stojany. A po vystupeni s auta nemusim vlacit este aj dalsiu "vec" v taske...

    Na obcasne pouzitie je vyhodnejsie mat navi v mobile, aktualizacie map mas dozivotne zdarma, kdezto u teba spominanych pevnych navigacii si musis zaplatit za kazdu aktualizaciu map / cca 50-70 euri/...
    misoft Rozumné riešenie Sygic. Nepotrebuješ WiFi - ide off-line na GPS. Mapy sú dnu.
    Teraz mali action - 27,99€ za mapy Európy, aktualizácie doživotne..... Mám to v tablete - 2in1
    arizona ved pisem aj ja, ze hoci mam navigacku, je praktickejsie nosit navi v mobile. Sygic je fajn

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    Ak máš smartfón s lepším displejom a androidom, hoď tam sygic.
    Sygic prestal robiť mapy na svoj soft určený pre nokiu, tak som to vyriešil takto:
    LENOVO ideatab a8-50 3G + SYGIC + stojan. Stojan 5 eur, tablet 170 /veľmi slušne HW nadupaný 8 palcový/.
    Tablet používa aj otec /karty/, aj dcérka /hry/ aj ja na net /už doma vôbec nezapínam PC/.
    A ten komfort, že pozeráš na 8 palcový IPS displej 1280 * 800 je na nezaplatenie.

    ps: ale odpoveď na tvoju otázku - z tých dvoch ber jednoznačne GARMIN.
    Wotan smartfon je fajn, ale pre pouzitie v aute sa mi moc neosvedcil - slaby signal GPS, mensi display a neni ho kam uchytit, jedine ze by ho niekto drzal... kdezto normal GPS prijimac - kvalitny prijem, velky display a stojan... ale kazdemu vyhovuje nieco ine, z hladiska kvality navigacie su rovnake.

    Everibodi je offline (nepripojený) Everibodi

    Everibodi
    Mal som navigaciu tomtom a po 3.rokoch,ked som ju chcel aktualizovat,tak pytali tazke prachy za aktualizaciu.Teraz mam garmin s dozivotnou aktualizaciou a je 100x lepsia.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Ale, no nevrav ......to fakt ???

    Lebo ja môjho Toma (mám ho cca 7 rokov) aktualizujem raz za uhorský rok a doteraz som ešte neplatil ani vindru.
    arizona ja som tiez par krat aktualizovala cez ich stranku,tiez zdarma.
    buchač Šak hej, no problém. Musíš akurát dodržať jednu podmienku a to je registrácia u Toma. Funguješ potom furt.
    Everibodi Ja som mal asi neaku starsiu verziu.Cez tomtom home,ked som mal pripojenu navigaciu na pc.pytali za 11.statov,kde chybalo napr.chorvatsko a slovinsko 20€.Pre toto som presiel na garmin.
      zbaliť
    Ing. Ľubomír Janoška
    Osobne tiež odporúčam navigáciu Garmin (po skúsenostiach s navigáciou Tomtom), pre mňa hlavne kvôli tomu, že nie je taká urozprávaná a nevyrušuje, keď ju nepotrebujem
    PS: aj aktualizácia máp je u Garminu jednoduchšia.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.