Zavrieť

Porady

Potvrdenie o prijme - povinnost rakuskeho zamestnavatela???

Dobrý den, mám takýto problém. Moja polovicka robi v rakusku. Ideme brat hypoteku a do banky potrebuju z rakuska potvrdenie o prijme na tlacivo banky. Uctovnicke sme teda zaslali potrebne dokumenty na potvrdenie, s tym ze po opeciatkovani to nascanovane posle spat mailom (polovicka je teraz PN a nemoze to riesit osobne). Na treti den nam konecne dojde odpoved od uctovnicky, ze to bez suhlasu sefa (odcestovany v Amerike) nemoze potvrdit....
Je to vôbec môžné? Ak zamestnanec uplatnuje svoje pravo pri ziadosti o "trivialne" potvrdenie, nie je zamestnávateľ povinny vystavit ho? Ako môže firma marit svojmu zamestnancovi jeho osobny zivot takymto sposobom??? Zalohu mame uz zaplatenu a nebola mala a ziadost o uver si vyzaduje jedno tlacivo, jednu peciatku na to tlacivo a mozno 10 minut prace uctovnika... Má poslať svojmu zamestnávateľovi dodatočne písomnú žiadosť alebo to riesit sudnou cestou? Je to podla Vas porusenie zakonika prace? Som zhrozená z takýchto firiem..., ked si uvedomim, ze vsetko je to hlavne o ludoch... Dakujem za rady
3 komentárov     zbaliť
Mila123 2x som si prečítala tvoj príspevok a poviem ti musíš byť zúfalá, keď chlebodarcu za nevyplnené tlačivo chceš hnať na súd.......nebudem viac komentovať, pretože by som ťa urazila, možno i ublížila
annaki Dakujem za odpoved, ale otazka znela: je to porusenie rakuskeho zakonnika prace, ked zamestnavatel odmietne vydat potvrdenie o prijme? Na toto neviem odpoved (len viem, ze u nas je takato situacia porusenim zakonnika prace, v tomto pripade zamestnanec ma pravo a zamestnavatel povinnost).
Zuzanka_ba viem že som mimo témy, ale kde to nájdem v našom ZP? /pre info, potvrdenia poskytujem na počkanie, resp. obratom, aj bez paragrafu/
inak, odporučila by som sa opýtať na nejakom rakúskom fóre, neviem či zrovna na porade fungujú osoby s prehľadom v Arbeitsverfassungsgesetz
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Potvrdenie o prijme - povinnost rakuskeho zamestnavatela???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.