Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Aj pre seba, vždy pripájam k novým otázkam linky, teraz už ich mám pokope, nemusím vyhľadávať.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Dávam pred tebou Lenka klobúk dole! Tvoj pomoc sa tu nedá doceniť. Ďakujem za všetkých.

    lydinka je offline (nepripojený) lydinka

    lydinka
    lenkak
    Aj pre seba, vždy pripájam k novým otázkam linky, teraz už ich mám pokope, nemusím vyhľadávať.
    Ja účtujem MRP DOS , takže vrelá vďaka, super pomôcka, nemusím všetko hľadať v poradách, mám to pokope, dík Leni

    Macka je offline (nepripojený) Macka

    Macka
    Potrebujem radu, a už teraz dakujem.
    Tiež účtujem v MRP DOS JÚ platiteľ DPH.Jedná sa o finančný leasing osobného mot. vozidla,kúpeného teraz v júli.Podľa postupov účtovania po r. 2004 sa postupuje takto:
    1.v deň prevzatia majetku sa zaúčtuje v knihe záväzkov záväzok v ocenení rovnajúcom sa istine u nájomcu.
    moja otázka:kolegynka predomnou leasing na iné auto kúpené v r. 2005 nedávala do závazkov,len v penažnom denníku priamo rozúčtovavala leasing podľa úhrad a na konci roku vypočítavala odpisy.
    V MRP DOS mám len knihu prijatých faktúr a tak neviem či ten záväzok mám zaradiť ako faktúru.Od leasingovky faktúru mám, ale tá je na meno leasingovky a my sme ako konečný odberateľ.Na tejto fa je vyčíslená len suma istiny a DPH,čiže bez výšky nájmu /nie je tam celková suma závazku,tá je uvedená len v splátkovom kalendári/a odpočítaná suma zaplatenej prvej zvýšenej splátky.Tak neviem ako postupovať aby sa mi závazok dostal na konci roku do celkových závazkov,keďže v minulom roku to tam moja kolegynka vobec nedávala.Poraďte ako tento závazok evidujete v MRP,keďže je tam len kniha faktúr.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Macka
    Potrebujem radu, a už teraz dakujem.
    Tiež účtujem v MRP DOS JÚ platiteľ DPH.Jedná sa o finančný leasing osobného mot. vozidla,kúpeného teraz v júli.Podľa postupov účtovania po r. 2004 sa postupuje takto:
    1.v deň prevzatia majetku sa zaúčtuje v knihe záväzkov záväzok v ocenení rovnajúcom sa istine u nájomcu.
    moja otázka:kolegynka predomnou leasing na iné auto kúpené v r. 2005 nedávala do závazkov,len v penažnom denníku priamo rozúčtovavala leasing podľa úhrad a na konci roku vypočítavala odpisy.
    V MRP DOS mám len knihu prijatých faktúr a tak neviem či ten záväzok mám zaradiť ako faktúru.Od leasingovky faktúru mám, ale tá je na meno leasingovky a my sme ako konečný odberateľ.Na tejto fa je vyčíslená len suma istiny a DPH,čiže bez výšky nájmu /nie je tam celková suma závazku,tá je uvedená len v splátkovom kalendári/a odpočítaná suma zaplatenej prvej zvýšenej splátky.Tak neviem ako postupovať aby sa mi závazok dostal na konci roku do celkových závazkov,keďže v minulom roku to tam moja kolegynka vobec nedávala.Poraďte ako tento závazok evidujete v MRP,keďže je tam len kniha faktúr.
    V MRP DOS je nielen kniha prijatých a odoslaných faktúr, ale aj ostatné knihy, tam, kde máš knihy majetku a pokladníc, máš aj knihu záväzkov. Môžeš si to zaevidovať aj tam, tiež som prevzala účtovníctvo už s rozbehnutými leasingami, chcela som mať v tom lepší prehľad,tak som to urobila nasledovne :
    k 1.1. účtovného roka - teda v tvojom prípade k 1.1.2006 si do knihy došlých faktúr zapíš túto faktúru s int.číslom napr LZ 05/2...., kde si uvedieš číslo les.zmluvy, a splátky, ktoré ešte nie sú uhradené. Cez knihu daň.dokladov si potom cez "S" odpíš všetky splátky, ktoré si uhradila v tomto roku a máš presnú evidenciu ku každému výstupu, ktorý potrebuješ. Taktiež úver - nikde inde ho nedáš v MRP DOS ale len do knihy ostatných záväzkov a odpisuješ podľa splátok. MRP DOS doteraz nemá vyriešené ako dostať úvery do výkazov, i keď som písala priamo programátorovi do Brna, odpísal mi, že v DOS len týmto spôsobom.
    Dúfam, že som pomohla.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Macka, už radu nepotrebuješ, vyriešila si to?

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Marína
    Posúvam ↑ .
    Evička zbytočne! Odozva nikde...

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Vlasta,
    Evka posúva len navrch tému, aby sa nezapotrošila medzi ostatnými, ale je vysoký predpoklad, že Macka svoj problém už odstránila.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.