Zavrieť

Porady

Oznamovacie povinnosti - listiny pri vstupe sro do likvidácie.

Dobrý deň,
som jediný spoločník a zároveň konateľ nečinnej s.r.o., ktorú by som chcel zrušiť likvidáciou. Sro-čka nie je platcom DPH, nemá nevysporiadané záväzky ani pohľadávky, nemá žiadnych zamestnancov.
Môžete mi, prosím, poradiť, ktoré listiny treba pri vstupe do likvidácie poslať na Obchodný register, do Zbierky listín a na príslušný Daňový úrad? Tiež by som potreboval vedieť, aké počty (kópií) jednotlivých dokumentov treba odovzdať, ktoré musia byť notársky overené a aký je poplatok za uvedené zmeny v Obchodnom registri.
Našiel som na internete, že na Obchodný register musím poslať "Rozhodnutie jediného spoločníka spoločnosti o zrušení spoločnosti a vstupe do likvidácie", ktoré obsahuje aj menovanie likvidátora, potom "Podpisový vzor likvidátora", a vyplnený formulár "Návrh na zápis zmeny údajov o spoločnosti s ručením obmedzeným do obchodného registra".
Do zbierky listín treba poslať "Oznámenie o vstupe spoločnosti do likvidácie", kde je uvedená výzva neznámim veriteľom na uplatnenie svojich pohľadávok. Na Daňový úrad vraj treba tiež poslať
"Oznámenie o vstupe spoločnosti do likvidácie".
Zabudol som na nejakú listinu, ktorú treba poslať?
Za rady a odpovede ďakujem.
peterf81 Prosim Vas ako ma vyzerat "Rozhodnutie jediného spoločníka spoločnosti o zrušení spoločnosti a vstupe do likvidácie" . Neviem to nikde najst . Nemate niekto vzor ? Diki .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    logo
    ECONOMIC SK s.r.o.
    1. krok : rozhodnutie jediného spoločníka so všetkými zmenami
    podpisový vzor likvidátor
    úplné znenie
    návrh (ak sa podá elektronicky, SP je 33.- Eur, ak v papieri SP je 66.- Eur.) Ak sa podáva v papieri, všetky listiny dvojmo.
    2. Zverejnenie oznamu v obchodnom vestníku 20.- Eur
    3. oznámenie zmien na DÚ
    4. v zákonnej lehote podať DP
    5. po uplynutí lehoty ukončiť likvidáciu.
    6. vyhotoviť konečnú správu likvidátora a túto schváliť
    7. podať posledné DP po ukončení likvidácie.
    8. požiadať DÚ o súhlas s výmazom z OR (9,5 Eur poplatok)
    9. podať návrh na výmaz z OR (bez poplatku)
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vlado_11 Ďakujem za info. Môžem sa ešte opýtatť, čo znamená "úplné znenie návrhu" (krok 1) ? Myslel som, že stačí vyplniť formulár z prílohy 8 podľa zákona 25/2004 Z. z. - Vzory tlačív na zápis do obchodného registra a zoznam potrebných listín a k tomu priložiť rozhodnutie spoločníka, podpisový vzor likvidátora a doklad o zaplatení sp.
    Economic úplné znenie ZL alebo SZ
    vlado_11 Je to rovnaké znenie ZL ako pri zakladaní spoločnosti, iba obchodné meno je doplnené o výraz "v likvidácii" ?
    Ada9 práve tento príspevok sa mi teraz hodí. Naštudovala som si veci okolo likvidácie, ale stále mi nie je celkom jasné , aké povinnosti mám voči živnostenskému úradu.
    Economic Žiadne. Oni dostanú elektronickú "dávku z "OR a vyznačia si všetky zmeny v živn. oprávnení
    Ada9 vďaka, takže ŽR nemusím riešiť
      zbaliť

    wetwicka je offline (nepripojený) wetwicka

    wetwicka
    Dobrý deň,
    Prosím vás, ako sa vám to podarilo vyriešiť?
    Musí byť toto nové úplné znenie Zakladateľskej listiny spísané notárom, alebo stačí len overenie podpisu u notára?
    Podpisuje toto nové znenie Zakladateľskej listiny konateľ, keďže na základe jeho rozhodnutia došlo k jej zmene?
    Alebo to už podpíše likvidátor?
    Ďakujem.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vlado_11 V mojom prípade bol konateľ a likvidátor jedna osoba, ale myslím, že to podpisuje konateľ. Stačí notársky overený podpis.
    Economic Na úplnom znení, ktoré sa vyhotovuje vždy pri zmene ZL alebo SZ, a likvidácia je zmena, sa nemusí sa overovať podpis
    wetwicka Ďakujem. už nám to zapísali. Čo sa týka oznámenia o zrušení spoločnosti a vstupe do likvidácie na daňový úrad, existuje konkrétne tlačivo, ktoré sa má podať alebo len napíšem list na DÚ, že na základe rozhodnutia súdu z dňa XY vstúpila spoločnosť do likvidácie ku dňu XX?
      zbaliť

    Offa je offline (nepripojený) Offa

    Offa
    Pokiaľ dobre čítam prílohu k návrhu na zápis zmeny zapísaných údajov do OR SR, stiahnutú z orsr.sk - o úplnom znení ZL nie je ani slovo - rozhodnutie spoločníka o zrušení, ustanovenie likvidátora, (jeho údaje), spôsob konania likvidátora. Žeby zjednodušenie ?
    Economic úplné znenie vychádza zo samotného Obch. zákonníka. a tak ako píšem vyššie sa musí vyhotoviť pri každej zmene. Vstup do likvidácie spoločnosti a menovanie konateľa je zmena.

    Oznamovacie povinnosti - listiny pri vstupe sro do likvidácie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.