Zavrieť

Porady

Recepty so syrmi

Ako som dostala, tak posielam, nemám vyskúšané, tak budem rada, ak sa niekto na to dá, keď sa ozve .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Viera123
    Ako som dostala, tak posielam, nemám vyskúšané, tak budem rada, ak sa niekto na to dá, keď sa ozve .
    Viera určite vyskúšam, už som si ich odložila! Syry milujem a niektoré druhy aj môžem. Potom napíšem a pridám aj moje, len ich musím z lístočka opísať!

    Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

    Viera123
    ondrejvla
    Viera určite vyskúšam, už som si ich odložila! Syry milujem a niektoré druhy aj môžem. Potom napíšem a pridám aj moje, len ich musím z lístočka opísať!
    Ďakujem! Budem veľmi rada, ak ti niektorý z receptov sadne a ak pridáš aj svoje overené, tak určite vyskúšam!

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Viera123
    Ďakujem! Budem veľmi rada, ak ti niektorý z receptov sadne a ak pridáš aj svoje overené, tak určite vyskúšam!
    Ja som tu pridala už množstvo receptov a všetky sú vyskúšané, pohľadaj, určite si vyberieš.

    Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

    Viera123
    ondrejvla
    Ja som tu pridala už množstvo receptov a všetky sú vyskúšané, pohľadaj, určite si vyberieš.
    No už ich mám skopírované do môjho pc receptára, ale som zvedavá aj na tie syrové po lístočkoch popísané :p.

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Hm, určite niečo vyskúšam. Pridám aj ja jeden recept - špagety inak ani nevarím, snáď teda bude chutiť aj Vám. Je to veľmi rýchle.

    Omáčka na špagety

    Potrebujeme: šampióny(môžu byť čerstvé, alebo aj sterilizované), olej, syr Niva (prípadne aj tavený syr - babino, alebo niečo podobné - závisí od toho, aké množstvo omáčky chceme pripraviť), mlieko, kukurica.
    Postup: Na troske oleja (naozaj dávam len veľmi málo) opečieme nakrájané šampióny. Prilejeme trošku mlieka (zase nie moc, dá sa pridať aj neskôr, podľa toho, akú chceme mať omáčku hustú) a nakrájaný syr Niva. Miešame, kým sa nám syr neroztopí. Nakoniec pridáme kukuricu a omáčka je hotová.

    Robievam to len pre 3 osoby, vtedy nám stačí tak 12 dkg syra. Kto potrebuje viac, robili sme to aj s pridaním taveného syra Babino (aby to nebolo také drahé, ako keď sa použije len Niva). S mliekom tiež opatrne, aby to nebolo príliš riedke. Osobne mi viac chutí, keď je omáčka robená z čerstvých šampiónov, ale častokrát používame aj sterilizované.

    Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

    Viera123
    alušik
    Hm, určite niečo vyskúšam. Pridám aj ja jeden recept - špagety inak ani nevarím, snáď teda bude chutiť aj Vám. Je to veľmi rýchle.

    Omáčka na špagety

    Potrebujeme: šampióny(môžu byť čerstvé, alebo aj sterilizované), olej, syr Niva (prípadne aj tavený syr - babino, alebo niečo podobné - závisí od toho, aké množstvo omáčky chceme pripraviť), mlieko, kukurica.
    Postup: Na troske oleja (naozaj dávam len veľmi málo) opečieme nakrájané šampióny. Prilejeme trošku mlieka (zase nie moc, dá sa pridať aj neskôr, podľa toho, akú chceme mať omáčku hustú) a nakrájaný syr Niva. Miešame, kým sa nám syr neroztopí. Nakoniec pridáme kukuricu a omáčka je hotová.

    Robievam to len pre 3 osoby, vtedy nám stačí tak 12 dkg syra. Kto potrebuje viac, robili sme to aj s pridaním taveného syra Babino (aby to nebolo také drahé, ako keď sa použije len Niva). S mliekom tiež opatrne, aby to nebolo príliš riedke. Osobne mi viac chutí, keď je omáčka robená z čerstvých šampiónov, ale častokrát používame aj sterilizované.
    Ďakujeme Alušik, mám rada jednoduché recepty a špagety s omáčkou tiež určite vyskúšam!

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Niet za čo. Tiež som rada, keď mi niekto poradí niečo jednoduché. A ešte mám rada také veci, čo sa varia v jednom hrnci.

    bezradná je offline (nepripojený) bezradná

    knihomol I. stupňa bezradná
    Pozrela som si narýchlo tie recepty. Jeden lepší ako druhý. Ten cestovinový so syrovou omáčkou poznám, to je špecialita mojej sestry.Len ona tam nedáva cibuľu, ale roztlačený cesnak. Niekedy to robieva aj tak, že opraží oravskú slaninku pokrájanú na kocky a na konci to pridá do omáčky. Alebo opraží na oleji pokrájanú cibuľku, pridá šampiňóny(konzervu) a nechá odpariť všetok nálev a potom tú zmes pridá do omáčky. No hrúza, ja som už z toho celkom hladná.

    Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

    Viera123
    bezradná
    Pozrela som si narýchlo tie recepty. Jeden lepší ako druhý. Ten cestovinový so syrovou omáčkou poznám, to je špecialita mojej sestry.Len ona tam nedáva cibuľu, ale roztlačený cesnak. Niekedy to robieva aj tak, že opraží oravskú slaninku pokrájanú na kocky a na konci to pridá do omáčky. Alebo opraží na oleji pokrájanú cibuľku, pridá šampiňóny(konzervu) a nechá odpariť všetok nálev a potom tú zmes pridá do omáčky. No hrúza, ja som už z toho celkom hladná.
    Verím, pretože aj keď po sviatkoch zásoby sú, človek má tendenciu stále niečo vymýšľať, lebo žalúdok sa ohlasuje neuveriteľne často v priamej úmere s debatami o jedle .

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    Recepty zo syra...
    Naposledy upravil alla66 : 06.12.09 at 20:25

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    ak by niekto chcel nech mi pošle ss mam toho dosť veľa o syroch nezmestí sa to sem

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko

    mehid je offline (nepripojený) mehid

    mehid
    pasuliatko Pozri príspevok
    zdravím.
    Chcela som vyskúšať tento recept, ale som si ho trochu zmenila a dúfam, že aj vylepšila. Vyskúšajte!
    Dobrú chuť!!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.