Zavrieť

Porady

Skusenosti s poistovnou GENERTEL pre PZP

Moj dedo, ktory ma 70 rokov ma poistene auto Dacia (rok vyroby 2008) v poistovni Allianz a pamata si ze minuly rok platil 117eur a tento rok na obdobie 10/2014-10/2015 im ma zaplatit 115eur. Ja som namatkovo pozrel poistovne Generali, Komunalna, Kooperativa, Union, Uniqa, vsetky poistovne boli od Allianzu lacnejsie a najlacnejsia bola prave ta od Genertelu, vypocet mu vysiel na 67eur. Volal som do Allianzu a povedali mi ze ziadost o vypoved PZP uz im mozem zaslat pisomne. Na internete som sa nikde nedocital ake plnenia ma prave ta Genertel poistovna, ponuka vyrazne najlacnejsie PZP na trhu Slovenskom. Nasiel som par prispevkov na forach aj na to ich mini havarijne poistenie a dost ludia kydali na tu poistovnu ze nerada plni krytie. Neviem co je na tom pravdy, potrebujem objektivne zhodnotit ci mu to mam odporucit. Predsa len uz je stary a relativne malo soferuje ale ma uz spomalene reflexy, ale zase aj peniaze hraju rolu, pre 10 eur usporu sa neoplati odist od Allianz ale ked uz je to 30-40eur tak pre dochodcu hadam aj hej. Poradte mi prosim.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    daj výpoveď - a choď tam, kde je najnižšia cena. aj vrámci tej istej poisťovne sú rozdiely (u koho akú zľavu zjednáš)
    zbytočne špekuluješ. Pri PZP sú rovnaké základné poistné sumy - sem tam sa líšia v nejakých bonusoch.
    - tiež dôchodcovia môžu mať zľavu

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Ja mám Sandero 2009 a platím PZP 83 €.Brat si dal Genertel,ale tam je to nejako tak,že poistka je nízka,ale dokasírujú pri poškodení auta druhému vodičovi.Over si to,na lacnom poistnom založili aj reklamu,ale toto v nej nebolo. Však zadaj do týchto online PZP a uvidíš,ale 115€ je veľa:
    https://www.google.sk/?gws_rd=cr,ssl...g#q=online+PZp
    Ja som išla cez netfinancie a superpoistenie.

    richardhudec je offline (nepripojený) richardhudec

    richardhudec
    Zo zákona majú všetky poisťovne minimálny limit poistného krytia 5 000 000€ na škody na zdraví a živote a 1 000 000€ na škody na majetku. Takže pri PZP ide na 90% len o cenu, AVŠAK s poisťovňou Genertel čo som z viacerých zdrojov z oblasti poisťovníctva počul sa občas veľmi ťažko komunikuje, čo síce nie je veľmi problém poistníka, ale skôr poškodeného a rozdiely medzi rôznymi poisťovňami sú napríklad v tom, že taká Kooperativa, alebo Komunálna v cene poistenia má zadarmo zahrnuté aj poistenie auta voči združenému živlu, poistenie batožiny do 500€ a drobné úrazové poistenie posádky - hlavne ten živel pri počasí v posledných rokoch je ceklom zaujímavý bonus, takže ak nie je veľký rozdiel medzi Genertelom a Kooperativou, resp. Komunálnou, tak by som zvolil práve jednu z týchto. Väčšinou majú všetky poisťovne aj asistenčné služby ako odťah a dovoz paliva zdarma v cene, avšak ak ma pamäť neklame, toto Genertel tiež nemá. V každom prípade pri uzatvorení poistenia cez internet cez napríklad poistnakalkulacka.sk alebo iný porovnávač ti to nezaberie veľa času a za ušetrených aj 10-20€ (ak by si nešiel do najlacnejšieho Genertelu) ti to stojí.

    Skusenosti s poistovnou GENERTEL pre PZP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.